Logopedia kliniczna z terapią zajęciową

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową

Dodaj do ulubionych

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku logopedia kliniczna z terapią zajęciową
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności logopedia kliniczna z terapią zajęciową możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | logopedia kliniczna z terapią zajęciową - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. składni i morfologii języka polskiego, zaburzeń mowy czy medycznych, psychologicznych i pedagogicznych podstaw logopedii.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w szpitalach klinicznych, placówkach rehabilitacyjnych, sanatoriach czy hospicjach.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Logopedia kliniczna z terapią zajęciową, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów. Zarówno w przypadku studiów I, jak i II stopnia, pod uwagę brane jest również kwalifikacyjne badanie logopedyczne, które wyklucza wady wymowy u kandydata.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGOPEDIA KLINICZNA Z TERAPIĄ ZAJĘCIOWĄ

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logopedia kliniczna z terapią zajęciową

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Logopedię kliniczną z terapią zajęciową:

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. medycznych, psychologicznych i pedagogicznych podstaw logopedii, dokonywania diagnozy zaburzeń mowy i skutecznego prowadzenia terapii czy wszystkich zaburzeń mowy.

Program studiów zakłada też, że studenci nauczą się, jak odbudowywać systemy komunikacyjne u osób dorosłych po brzebytych epizodach udarowych oraz innych chorobach o podłożu neurologicznym, a także jak prowadzić skuteczną rehabilitację u dzieci. Studenci mogą nauczyć się również przygotowywać programy terapeutyczne i zapoznać się z zasadami interdyscyplinarnego wspierania rozwoju młodzieży i dzieci z problemami komunikacyjnymi.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową: podstawy psychologii klinicznej z psychoterapią, logopedia wieku rozwojowego, alternatywne metody komunikacji.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA KLINICZNA Z TERAPIĄ ZAJĘCIOWĄ?

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. nauk medycznych, nauk o zdrowiu, a także składni i morfologii języka polskiego czy zaburzeń mowy.

Kierunki studiów takie jak Logopedia kliniczna z terapią zajęciową umożliwiają studentom również kompetencje w zakresie m.in. udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki, planowania i wykonywania terapii logopedycznej u osób w różnym wieku oraz z uwzględnieniem ich stanu funkcjonalnego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA KLINICZNA Z TERAPIĄ ZAJĘCIOWĄ?

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOGOPEDIA KLINICZNA Z TERAPIĄ ZAJĘCIOWĄ

Studia na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przedszkolach i szkołach, poradniach społeczno-zawodowych, gabinetach logopedycznych czy ośrodkach interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Mogą także znaleźć zatrudnienie w szpitalach, np. na oddziałach neonatologii, neurologii, rehabilitacji, otolaryngologii, audologii i foniatrii.

Absolwenci kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową mogą pracować również w placówkach szkolno-pedagogicznych, hospicjach, ośrodkach badawczych i naukowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową:

 • przedszkola,
 • szkoły,
 • poradnie społeczno-zawodowe,
 • gabinety logopedyczne,
 • ośrodki interwencji dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi,
 • oddziały neurologii,
 • oddziały neonatologii,
 • oddziały rehabilitacji,
 • oddziały otolaryngologii, audiologii i foniatrii,
 • placówki szkolno-pedagogiczne,
 • hospicja,
 • ośrodki naukowe i badawcze.

 

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Medyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGOPEDIA KLINICZNA Z TERAPIĄ ZAJĘCIOWĄ

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie