Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia na kierunku sport i bezpieczeństwo
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia)
Uczelnie
Studia na kierunku sport i bezpieczeństwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | sport i bezpieczeństwo - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. systemów i instytucji bezpieczeństwa państwa, metod i form treningu czy zdrowego trybu życia.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo w roku akademickim 2025/2026 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, język polski, chemia, fizyka, matematyka, biologia, historia, informatyka, geografia.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach specjalnych, wojsku, policji, straży pożarnej, służbie więziennej czy straży granicznej.
Rekrutacja na studia na kierunek Sport i bezpieczeństwo wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Rekrutacja na ten kierunek bierze pod uwagę również wynik dodatkowego egzaminu sprawnościowego.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo:
język obcy,
język polski,
matematyka,
chemia,
biologia,
fizyka,
geografia,
informatyka,
historia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wymagane przedmioty: język obcy nowożytny oraz 2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku sport i bezpieczeństwo na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Sport i bezpieczeństwo - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek sport i bezpieczeństwo na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek sport i bezpieczeństwo na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: język obcy nowożytny oraz 2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język polski, matematyka.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku sport i bezpieczeństwo na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek sport i bezpieczeństwo na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Sport i bezpieczeństwo:
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo umożliwiają studentom zdobycie wiedzy z zakresu m.in. prawa, polityki, psychologii oraz komunikowania się, a także umiejętności podejmowania decyzji w warunkach zagrożenia i stresu. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą przygotowanie wytrzymałościowo-siłowe, wiedzę z zakresu kartografii i topografii czy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi geopolityki.
Studenci kierunku Sport i bezpieczeństwo mogą także zdobyć umiejętności z zakresu nurkowania, wspinaczki, survivalu, organizacji systemów ratowniczych, ratownictwa wodnego i wysokogórskiego czy pilotażu bezzałogowych statków powietrznych. Mają też możliwość zyskania umiejętności pozyskiwania informacji jawnych i ochrony informacji niejawnych, a także wiedzy dotyczącej logistyki w sytuacjach kryzysowych, zwalczania przestępczości zorganizowanej i terroryzmu czy coachingu.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Sport i bezpieczeństwo: podstawy topografii i orientacja w terenie, teoria treningu sportowego, profilaktyka i terapia urazów sportowych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT I BEZPIECZEŃSTWO?
Sport i bezpieczeństwo to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk o bezpieczeństwie, a także postępu technologicznego oraz rozwoju nauki i wiedzy.
Kierunki studiów takie jak Sport i bezpieczeństwo dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych, np. z walki wręcz, strzelectwa czy środków przymusu bezpośredniego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo możemy podzielić na:
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT I BEZPIECZEŃSTWO?
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SPORT I BEZPIECZEŃSTWO
Studia na kierunku Sport i bezpieczeństwo dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach specjalnych, wojsku, policji, straży pożarnej, służbie więziennej, straży granicznej, straży ochrony kolei, agencjach detektywistycznych i agencjach ochrony osób i mienia czy w klubach sportowych i fitness.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Sport i bezpieczeństwo:
jednostki specjalne,
policja,
wojsko,
straż pożarna,
służba więzienna,
straż graniczna,
straż ochrony kolei,
kluby sportowe i kluby fitness,
agencje ochrony osób i mienia, agencje detektywistyczne.
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie