Technologie wodorowe i elektromobilność
Gdynia, Gdańsk, Sopot
Pokaż
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Uczelnie
Studia na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | technologie wodorowe i elektromobilność - uczelnie >
Opis kierunku
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność daja studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. sieci i systemów elektroenergetycznych, elektromobilności, elektrochemii czy technik wysokich napięć.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność w roku akademickim 2025/2026 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, chemia, matematyka, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w zakładach eksploatujących urządzenia technologiczne, łączeniowe czy pomiarowe zasilane energią elektryczną.
Rekrutacja na studia na kierunek Technologie wodorowe i elektromobilność wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność umożliwiają studentom zdobycie wiedzy z zakresu np. sieci i systemów elektroenergetycznych, elektromobilności, elektrochemii czy technik wysokich napięć, a także zabezpieczania i ochrony urzadzeń elektrycznych oraz elektroniki i energoelektroniki.
Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. maszyn i napędu elektrycznego, sterowania i sterowników programowalnych, trakcji elektrycznej, a także zdobycia umiejętności dotyczących techniki komputerowej, w szczególności w odniesieniu do symulacji komputerowych czy programowania urządzeń energoelektronicznych.
Studenci tego kierunku mają również możliwość zapoznania się z zagadnieniami i zdobycia umiejętności dotyczących np. utrzymania magazynów energii elektrycznej czy prostowników dedykowanych do baterii elektrochemicznych.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność: korozja materiałów konstrukcyjnych, inżynieria elektryczna w transporcie, ogniwa paliwowe i elektrolizery wysokotemperaturowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Technologie wodorowe i elektromobilność to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. projektowania, budowy i diagnostyki przekształtników energoelektronicznych czy projektowania układów sterujących napędami elektrycznymi dla samochodów elektrycznych i pojazdów trakcyjnych.
Kierunki studiów takie jak Technologie wodorowe i elektromobilność dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez projekty i laboratoria, podczas których mogą zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii przyszłości i transportu bez węglowodorów.
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w zakładach zajmujących się eksploatacją urządzeń technologicznych, sterujących czy pomiarowych zasilanych energią elektryczną, w firmach zajmujących się wdrażaniem i implementacją technologii wodorowych, a także jako projektanci układów sterujących napędami elektrycznymi dla samochodów elektrycznych czy przy projektowaniu i budowie elektrolizerów.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia