Język angielski stosowany z drugim językiem

Język angielski stosowany z drugim językiem

Język angielski stosowany z drugim językiem studia - kierunek studiów

Nie do końca wiadomo, jaką liczbę języków obcych jesteśmy w stanie opanować w stopniu pozwalającym nam na swobodną komunikację. Osoby o wybitnej predyspozycji do przyswajania słówek i zasad gramatyki potrafią osiągnąć imponujący wynik 12 w pełni opanowanych języków, choć trudno powiedzieć, czy to możliwe, by w takiej sytuacji nie potraktować któregoś z nich „po łebkach”. Jedno jest pewne: rynek pracy to przestrzeń bardzo czuła na umiejętności lingwistyczne – tu zawsze obowiązuje zasada „im więcej, tym lepiej”. Jeśli więc zawsze było Ci po drodze z nauką słówek, nigdy nie gubiłeś drogi w skomplikowanych zasadach obcych gramatyk, chciałbyś poznawać kulturę i literaturę krajów, które zwiedzasz od strony słowników, ale nigdy nie miałeś ochoty zamykać w jednej przygodzie językowej, studia na kierunku język angielski stosowany z drugim językiem są alternatywą dla Ciebie.

Program Twoich studiów będzie uzależniony od tego, na jaki język się zdecydujesz. Główny język – angielski – opanujesz w stopniu zaawansowanym, pozwalającym Ci na użytkowanie go w mowie i piśmie oraz komunikację w każdej dziedzinie życia: prywatnej, edukacyjnej, zawodowej. Istotne będzie także poznawanie okołolingwistycznych kontekstów, takich jak kultura, historia i literatura państw, w których społeczność posługuje się wybranymi przez Ciebie językami. Nauka języków będzie przebiegać w oparciu o typowe przedmioty kształcące warsztat filologa, takie jak fonetyka i fonologia, gramatyka opisowa czy językoznawstwo ogólne, ale Twoim planie pojawią się także zajęcia z praktycznej nauki języków, pisania akademickiego i strategii uczenia się języków obcych. By łatwiej dostrzegać charakterystyczne cechy obu języków, przejdziesz kurs gramatyki kontrastywnej. Zdobędziesz warsztat tłumacza, poćwiczysz emisję głosu oraz zagłębisz się w fascynujący świat współczesnej kultury i literatury państw, których języki zgłębisz podczas studiów.

Studia na kierunku język angielski stosowany z drugim językiem pomnażają Twoje szanse na rynku pracy, zwłaszcza międzynarodowym. Jako absolwent trzymający w garści umiejętność posługiwania się dwoma językami, jesteś w stanie odnaleźć się w branży turystycznej, zostać wykwalifikowanym tłumaczem, lektorem języka obcego lub wybrać karierę w kulturze, mediach, redakcjach prasowych i wydawniczych – wszędzie tam, gdzie jesteś w stanie wykorzystać swoją wiedzę z zakresu literatury i kultury europejskiej lub światowej.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując język angielski stosowany z drugim językiem?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz drugim wybranym językiem w mowie i piśmie, w każdej dziedzinie życia
 • tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich
 • gramatyki dwóch języków obcych
 • fonetyki i fonologii
 • historii literatury anglojęzycznego kręgu kulturowego (USA/Wielka Brytania) oraz literatury tworzonej w drugim wybranym języku
 • kultury i historii państw anglojęzycznego kręgu kulturowego oraz państw związanych z drugim wybranym językiem
 • podstaw językoznawstwa ogólnego
 • strategii uczenia się i nauczania języków obcych
 • emisji głosu

 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku język angielski stosowany z drugim językiem?

Absolwent kierunku język angielski stosowany z drugim językiem znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • wykwalifikowany tłumacz
 • lektor języków obcych
 • przewodnik wycieczek
 • pracownik redakcji prasowych i wydawniczych
 • pracownik mediów
 • pracownik instytucji kultury związanych z poznaną literaturą i kulturą
 • pracownik międzynarodowych firm i przedsiębiorstw pracujących w wielokulturowym środowisku

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na język angielski stosowany z drugim językiem na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK ANGIELSKI STOSOWANY Z DRUGIM JĘZYKIEM

Typ studiów
Województwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Filologiczne

     Typ studiów
     Województwo

     MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI STOSOWANY Z DRUGIM JĘZYKIEM

     Komentarze (0)