Koordynowana opieka senioralna

Koordynowana opieka senioralna

Koordynowana opieka senioralna studia - kierunek studiów

Chociaż mamy bardzo rozległe ambicje poznawcze względem rzeczywistości, wciąż stosunkowo niewiele wiemy o tak fascynującym układzie zależności, jakim jest człowiek sam w sobie. Ta zasada jest widoczna szczególnie wtedy, gdy pomyślimy o osobach w podeszłym wieku, powoli odchodzących w cień, skupiających na sobie coraz mniej uwagi. Tymczasem już dawno udowodniono, że człowiek rozwija się przez całe życie i na każdym etapie staje przed innymi wyzwaniami, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić. Specjaliści, którzy zajmują się seniorami stoją przed szeregiem wyzwań w zakresie poszukiwania coraz to nowszych metod wspierania ich rozwoju na poziomie społecznym, zawodowym i kulturalnym. W starzejącym się społeczeństwie to temat pierwszej wagi.

Jeśli jesteś empatyczny, bardzo dobrze dogadujesz się z osobami w każdym wieku, chciałbyś zająć się problemami, których rozwiązywanie wymaga cierpliwości, działania i nieustannego zaangażowania oraz być prekursorem potrzebnych zmian w tej dziedzinie, studia na kierunku koordynowana opieka senioralna są dla Ciebie opcją idealną.

Czego nauczysz się w toku studiów? To kierunek interdyscyplinarny, realizowany na pograniczu medycyny, socjologii, psychologii i prawa, uzupełniony o wiedzę czerpaną z praktyki. W toku studiów dowiesz się, czym jest model opieki koordynowanej (managed care) i w jaki sposób wykorzystać go w pracy z seniorami, zdobędziesz rozeznanie w strukturze i sposobach działania organizacji i instytucji zajmujących się opieką nad osobami starszymi zyskasz kompetencje do oceniania ich skuteczności i wprowadzania innowacyjnych zmian w stosowanych przez nie metodach. Zgłębisz podstawy nauk społecznych, takich jak socjologia, psychologia i pedagogika, poznasz metody wprowadzania w życie idei „aktywnego starzenia się” i filozofii „age friendly”. Ponadto zdobędziesz orientację w rynku usług dedykowanych seniorom, by samemu stać się w przyszłości twórcą propozycji biznesowych, spełniających wymagania starzejącego się społeczeństwa.

Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku koordynowana opieka senioralna? Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w centrach aktywnego seniora realizujących programy pobudzania działalności społecznej i kulturalnej osób starszych a także w placówkach ochrony zdrowia i organizacjach pozarządowych, prowadzących lub otwartych na wprowadzenie specjalnych działów opieki i wsparcia dla seniorów.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na koordynowaną opiekę senioralną na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, WOS, język łaciński i kultura antyczna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOORDYNOWANA OPIEKA SENIORALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując koordynowaną opiekę senioralną?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości modelu opieki kontrolowanej
 • sposobów wykorzystania modelu opieki kontrolowanej w opiece nad osobami w podeszłym wieku
 • pojęć i tendencji współczesnej demografii
 • teorii i pojęć z dziedziny gerontologii oraz zastosowania tej wiedzy w praktyce
 • podstaw socjologii
 • podstaw psychologii
 • podstawowej opieki medycznej
 • struktury oraz metod działania organizacji działających na rzecz wspierania zdrowia i rozwoju społeczno-kulturalnego seniorów
 • diagnozowania rynku usług dedykowanych osobom starszym oraz tworzenia innowacyjnych propozycji usługowych, uwzględniających proces starzenia się społeczeństwa

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku koordynowana opieka senioralna?

Absolwent kierunku koordynowana opieka senioralna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • centrach aktywnego seniora
 • placówkach ochrony zdrowia
 • domach kultury
 • organizacjach pozarządowych
 • administracji i samorządzie
 • centrach opieki koordynowanej
 • samodzielny przedsiębiorca wprowadzający na rynek innowacyjne rozwiązania lub usługi w dziedzinie opieki senioralnej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOORDYNOWANA OPIEKA SENIORALNA

Komentarze (0)