Koordynowana opieka senioralna

Koordynowana opieka senioralna

Dodaj do ulubionych

Koordynowana opieka senioralna studia - kierunek studiów

Chociaż mamy bardzo rozległe ambicje poznawcze względem rzeczywistości, wciąż stosunkowo niewiele wiemy o tak fascynującym układzie zależności, jakim jest człowiek sam w sobie. Ta zasada jest widoczna szczególnie wtedy, gdy pomyślimy o osobach w podeszłym wieku, powoli odchodzących w cień, skupiających na sobie coraz mniej uwagi. Tymczasem już dawno udowodniono, że człowiek rozwija się przez całe życie i na każdym etapie staje przed innymi wyzwaniami, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić. Specjaliści, którzy zajmują się seniorami stoją przed szeregiem wyzwań w zakresie poszukiwania coraz to nowszych metod wspierania ich rozwoju na poziomie społecznym, zawodowym i kulturalnym. W starzejącym się społeczeństwie to temat pierwszej wagi.

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli jesteś empatyczny, bardzo dobrze dogadujesz się z osobami w każdym wieku, chciałbyś zająć się problemami, których rozwiązywanie wymaga cierpliwości, działania i nieustannego zaangażowania oraz być prekursorem potrzebnych zmian w tej dziedzinie, studia na kierunku koordynowana opieka senioralna są dla Ciebie opcją idealną.

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów? To kierunek interdyscyplinarny, realizowany na pograniczu medycyny, socjologii, psychologii i prawa, uzupełniony o wiedzę czerpaną z praktyki. W toku studiów dowiesz się, czym jest model opieki koordynowanej (managed care) i w jaki sposób wykorzystać go w pracy z seniorami, zdobędziesz rozeznanie w strukturze i sposobach działania organizacji i instytucji zajmujących się opieką nad osobami starszymi zyskasz kompetencje do oceniania ich skuteczności i wprowadzania innowacyjnych zmian w stosowanych przez nie metodach. Zgłębisz podstawy nauk społecznych, takich jak socjologia, psychologia i pedagogika, poznasz metody wprowadzania w życie idei „aktywnego starzenia się” i filozofii „age friendly”. Ponadto zdobędziesz orientację w rynku usług dedykowanych seniorom, by samemu stać się w przyszłości twórcą propozycji biznesowych, spełniających wymagania starzejącego się społeczeństwa.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed Tobą studia na kierunku koordynowana opieka senioralna? Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w centrach aktywnego seniora realizujących programy pobudzania działalności społecznej i kulturalnej osób starszych a także w placówkach ochrony zdrowia i organizacjach pozarządowych, prowadzących lub otwartych na wprowadzenie specjalnych działów opieki i wsparcia dla seniorów.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na koordynowaną opiekę senioralną na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, WOS, język łaciński i kultura antyczna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOORDYNOWANA OPIEKA SENIORALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Koordynowana opieka senioralna - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku koordynowana opieka senioralna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując koordynowaną opiekę senioralną?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znajomości modelu opieki kontrolowanej
   • sposobów wykorzystania modelu opieki kontrolowanej w opiece nad osobami w podeszłym wieku
   • pojęć i tendencji współczesnej demografii
   • teorii i pojęć z dziedziny gerontologii oraz zastosowania tej wiedzy w praktyce
   • podstaw socjologii
   • podstaw psychologii
   • podstawowej opieki medycznej
   • struktury oraz metod działania organizacji działających na rzecz wspierania zdrowia i rozwoju społeczno-kulturalnego seniorów
   • diagnozowania rynku usług dedykowanych osobom starszym oraz tworzenia innowacyjnych propozycji usługowych, uwzględniających proces starzenia się społeczeństwa

   Jak wyglądają studia na kierunku koordynowana opieka senioralna?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek koordynowana opieka senioralna jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk medycznych i społecznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program kształcenia na kierunku koordynowana opieka senioralna, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, społecznych i psychologicznych. Zajęcia realizowane na powyższych studiach będą podzielone między innymi na następujące moduły tematyczne:

   • Moduł medycyny i zdrowia publicznego
   • Moduł psychologiczno-pedagogiczny
   • Moduł ekonomiczno-prawny
   • Moduł socjomedyczny
   • Moduł praca socjalna i polityka społeczna

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student powyższego kierunku medycznego, zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się udzielania pomocy medycznej oraz opieki zdrowotnej osobom starszym. Ponadto, poznasz metody pedagogiczne i dydaktyczne, potrzebne do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz animacji czasu wolnego. Studenci rozwiną także zdolności z obszaru zarządzania czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku koordynowana opieka senioralna można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku koordynowana opieka senioralna?

   Absolwent kierunku koordynowana opieka senioralna znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • centrach aktywnego seniora
   • placówkach ochrony zdrowia
   • domach kultury
   • organizacjach pozarządowych
   • administracji i samorządzie
   • centrach opieki koordynowanej
   • samodzielny przedsiębiorca wprowadzający na rynek innowacyjne rozwiązania lub usługi w dziedzinie opieki senioralnej

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOORDYNOWANA OPIEKA SENIORALNA

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia