Prawno - menadżerski

Prawno - menadżerski

Dodaj do ulubionych

Prawno-menadżerski studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Prawno - menadżerskim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku prawno - menadżerski
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawno - menadżerski rozpocznie się 17 kwietnia 2023 r. i potrwa do 9 lipca 2023 r. | prawno - menadżerski - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności prawno - menadżerski możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | prawno - menadżerski - uczelnie >

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku prawno-menedżerskim jest kolejność złożenia kompletu dokumentów, do wyczerpania limitu miejsc.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWNO - MENADŻERSKI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Prawno - menadżerski stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku prawno - menadżerski

Prawno - menadżerski - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawno - menadżerski studia niestacjonarne

Prawno - menadżerski studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawno - menadżerski studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawno - menadżerski

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku prawno-ekonomicznym?

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz przygotowany do właściwego diagnozowania sytuacji przedsiębiorstwa oraz jego otoczenia, z uwzględnieniem czynników ekonomicznych, prawnych i finansowych.

W tym celu opanujesz podstawy każdej z dziedzin, do której będziesz odwoływać się w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Weźmiesz udział w zajęciach z prawa administracyjnego i finansowego w obrocie gospodarczym oraz prawa pracy w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

W Twojej naukowej optyce znajdą się także zagadnienia z zakresu prawa konkurencji, prawa korporacyjnego czy też prawa handlowego – w wymiarze lokalnym i międzynarodowym.

Prześledzisz szczegółowo proces zarządzania przedsiębiorstwem, analizując krytyczne sytuacje, które mogą stać się udziałem zarówno początkującego, jak i doświadczonego przedsiębiorcy.

Nauczysz się sporządzać umowy prawne, nadzorować dochodzenie roszczeń oraz prowadzić skuteczne mediacje i negocjacje. Pomoże Ci w tym z pewnością wachlarz umiejętności i kompetencji z zakresu komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów zawodowych i kierowania zespołem.

Dowiesz się, co należy zrobić, by popchnąć działalność na innowacyjne tory, jak prowadzić marketing społecznościowy i pozyskiwać fundusze z Unii Europejskiej.Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • diagnozowania sytuacji przedsiębiorstwa i jego otoczenia z uwzględnieniem czynników ekonomicznych prawnych i finansowych
 • znajomości systemu prawnego obowiązującego w Polsce a także norm i przepisów regulujących funkcjonowanie poszczególnych gałęzi prawa, takich jak prawo administracyjne i finansowe w obrocie gospodarczym, prawo pracy w zarządzaniu zasobami ludzkimi, prawo konkurencji, prawo korporacyjne oraz prawo handlowe w wymiarze lokalnym i międzynarodowym
 • znajomości procesu zarządzania przedsiębiorstwem a także analizy i studiów przypadku i problemowych sytuacji, które mogą stać się udziałem zarówno początkującego jak i doświadczonego przedsiębiorcy
 • sporządzania umów prawnych
 • nadzorowanie procesu dochodzenia roszczeń przez przedsiębiorców
 • prowadzenia mediacji i negocjacji
 • komunikacji interpersonalnej, prowadzenia dialogu i rozwiązywania problemów zawodowych
 • zarządzania zespołem
 • wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania firmą, organizacją czy przedsiębiorstwem
 • pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej
 • prowadzenia skutecznego marketingu społecznościowego i działań w zakresie public relatios

Jak wyglądają studia na kierunku prawno-menadżerskim?

Jaką formę opodatkowania wybrać dla swojej działalności gospodarczej? Co zrobić, by rzetelnie zbadać rynek – konkurencję i potrzeby klientów – właściwie ocenić ryzyko lub pozyskać środki na rozpoczęcie biznesu? Czy filozofia „sam zrobię to najlepiej” ma odzwierciedlenie w praktycznej przedsiębiorczości, czy też bardzo zapędza nas w kozi róg z etykietą „nadmiar obowiązków”?

Jak wybrać pracowników, jeśli zdecydujemy się na współpracę z innymi, w jaki sposób zarządzać swoim zespołem i komunikować się z nim. Wreszcie – co zrobić, by nie zginąć w gąszczu przepisów prawnych, które tak skutecznie odwodzą wiele kreatywnych osób od tak zwanego „przejścia na swoje”?

Pytaniami związanymi z odnajdywaniem się w przeróżnych aspektach funkcjonowania na rynku gospodarczym można zapełnić znacznie więcej akapitów a odpowiedzi na nie wcale nie są oczywiste. Zapotrzebowanie na specjalistów kompleksowo obsługujących sektor biznesowy pod kątem prawnym i ekonomicznym stale rośnie a uczelnie bardzo sprawnie reagują na tę potrzebę tworząc nowe, interdyscyplinarne kierunki.

Studia na kierunku prawno-menadżerskim wpisują się we wspomniany trend i oferują kurs, dzięki któremu możesz zdobyć kompetencje współczesnego menadżera – osoby o rozwiniętych kompetencjach interpersonalnych, wyposażonej w wiedzę z zakresu prawa i ekonomii i gotowej, by wykorzystać ją w praktyce.

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek prawno-menadżerski jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast zjazdy na studiach zaocznych realizowane są w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku prawno - menadżerskim możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na nowatorski i interdyscyplinarny program nauczania na kierunku prawno-menadżerskim studenci będą mieli okazję rozwijać się na kilku polach jednocześnie i zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk prawnych, ekonomicznych, finansowych czy nauk o zarządzaniu.

Jako student poznasz specyfikę funkcjonowania różnych aspektów działalności gospodarczej oraz nauczysz się zarządzania stroną finansową i prawną przedsiębiorstwa.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających zajęć, takich jak: prawo finansowe w obrocie gospodarczym, zarządzanie strategiczne przedsiębiorstwem, umowy handlowe czy prawo rynku kapitałowego. Oprócz wiedzy teoretycznej rozwiniesz także istotne umiejętności praktyczne, z obszaru zarządzania i marketingu.

W toku studiów, wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie idealnie dopasowana do ich potrzeb i planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalizacyjną znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Jeśli masz zdolności przywódcze, potrafisz szybko podejmować decyzje, które w znakomitej większości okazują się trafne, myślisz analitycznie, sprawnie łączysz ze sobą i z łatwością uruchamiasz szeroką perspektywę a każdą z tych umiejętności najchętniej wykorzystałbyś zajmując się zagadnieniami prawnymi i ekonomicznymi, studia na kierunku prawno-menadżerskim są stworzone właśnie dla Ciebie.

 

4. Gdzie studiować kierunek Prawno - menadżerski

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawno - menadżerski:

 

Ile trwają studia?

Studia na kierunku Prawno - menadżerskim trwają 2 lata (studia II stopnia).

Obecnie obowiązuje trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie. Na realizacje kierunku prawno-menadżerskiego w ramach studiów drugiego stopnia, będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra/

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawno-ekonomicznym?

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku prawno-menadżerskim? Wykształcenie, w którym mieści się wiedza z pogranicza przynajmniej trzech różnych dziedzin nauki, z pewnością wyróżni Cię na rynku pracy.

Będziesz mógł pójść w kierunku kariery opartej na doradztwie ekonomicznym, prawnym i/lub finansowym, współpracując na tym polu z podmiotami prowadzącymi działalność konsultingową lub postawić na samodzielność i własny biznes.

Z powodzeniem odnajdziesz się także w instytucjach finansowych związanych z rynkiem bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym lub w pionach finansowych firm i przedsiębiorstw różnych branż.

Absolwenci kierunku prawno-menadżerskiego bardzo często decydują się również na pracę w korporacjach a po uzupełnieniu wiedzy zostają doradcami podatkowymi, audytorami, rewidentami lub pośrednikami finansowymi.

 

Absolwent kierunku prawno-ekonomicznym znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • doradca w zakresie ekonomicznym, prawnym i/lub finansowym, współpracujący z podmiotami prowadzącymi działalność konsultingową lub działający w ramach własnego biznesu
 • instytucjach finansowych związanych z rynkiem bankowym, ubezpieczeniowym, inwestycyjnym etc.
 • pionach finansowych przedsiębiorstw różnych branż
 • korporacjach, z uwzględnieniem stanowisk kierowniczych i menadżerskich, także na polu międzynarodowym
 • doradca podatkowy
 • audytor zewnętrzny lub wewnętrzny
 • rewident
 • pośrednik finansowy

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWNO - MENADŻERSKI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWNO - MENADŻERSKI

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski