Język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy

Język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy

Dodaj do ulubionych

Język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy studia - kierunek studiów

Z pewnością miałeś okazję zobaczyć kultowy już film Jeuneta „Amelia” z niesamowitą i charakterystyczną dla paryskiej scenerii ścieżką dźwiękową Yanna Tiersena. Z pewnością potrafisz wymienić najpopularniejsze miejsca z kategorii „must see” w stolicy Francji, wiesz, z czego słynie region Bordeaux oraz gdzie można zjeść najlepsze crepes w całym kraju. Z pewnością orientujesz się również, co, oprócz Big Bena, warto zobaczyć w Londynie. Z pewnością wiesz, ile czasu czeka się w kolejce do słynnego muzeum figur woskowych i komu kibicować w Premier League. Jeśli nie – nic straconego. Połączenie języka francuskiego z językiem angielskim w ramach niezależnego kierunku studiów to doskonała propozycja dla zarówno miłośników kultury frankofońskiej, ale także brytyjskiej. To niepowtarzalna okazja, aby zmierzyć się z jednymi z najważniejszych języków obcych na świecie, których znajomość może przynieść wyłącznie szereg profitów. W której kawiarni najczęściej przebywał Sartre? W czym tkwi fenomen Paryża i co rzeczywiście kształtuje atmosferę tego miasta? Dlaczego akurat Norwich nazywane jest miastem literatury? Ilu członków liczy brytyjska rodzina królewska?

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli w sferze Twoich zainteresowań znajduje się kultura frankofońska i brytyjska, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o historii, języku i sztuce obu krajów, fascynuje Cię zarówno Francja, jak i Anglia oraz ich wpływy na sąsiadujące obszary geograficzne, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie zagadnień kulturowych i językowych obu krajów i mieć szansę na zostanie specjalistą w dziedzinie języka francuskiego i angielskiego, studia na kierunku język francuski z językiem angielskim to bezsprzecznie najlepszy wybór dla Ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Poznasz specyfikę języka francuskiego oraz angielskiego, badań metodologicznych, będziesz poruszać się po najistotniejszych kontekstach kulturowo-historycznych, aby w sposób kreatywny rozwijać swoje predyspozycje do przyszłej pracy zawodowej. Nauczysz się terminologii z zakresu językoznawstwa oraz literaturoznawstwa. Przekonasz się, które aspekty kulturowe, językowe i historyczne miały największe znaczenie na współczesny wizerunek Francji oraz Anglii. Będziesz mieć szansę wykorzystać metody interpretacji oraz hierarchizacji różnych tekstów kultury dotyczących języka, kultury, historii, historii sztuki i literatury danego regionu Francji i Anglii. Zdobędziesz szeroką wiedzę odnośnie do historycznej zmienności znaczeń języka francuskiego i angielskiego, będziesz świetnie zorientowany we współczesnym życiu kulturalnym obu krajów oraz staniesz się częścią procesów badawczych, które warunkują obecną kondycję języka, kultury, historii sztuki, literatury oraz historii ich poszczególnych regionów.

Co więcej, zrozumiesz rolę kultury, języka, historii i twórczości literackiej, ich miejsca w kreowaniu komunikacji zarówno kulturowej, jak i interkulturowej.

 

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku język francuski z językiem angielskim? Jako doskonale wykształcony ekspert ds. kultury francuskiej i brytyjskiej znajdziesz zatrudnienie w takich obszarach, gdzie Twoje umiejętności oraz merytoryczna wiedza na temat języka, kultury, sztuki i historii poszczególnych regionów będą nieocenione. W Twoim zasięgu będzie praca w strukturze uniwersyteckiej oraz pozostałych placówkach edukacyjnych. Świetną perspektywą jest także praca w roli tłumacza. Odnajdziesz się zarówno w roli opiniotwórczego dziennikarza współpracującego z dowolnym medium, pracownika w sektorze usług turystycznych lub pracownika instytucji kulturalnych, takich jak muzea, domy kultury czy galerie sztuki. Doskonałą perspektywą jest także praca w strukturze uniwersyteckiej, natomiast jeśli w zasięgu Twoich zawodowych marzeń jest kariera w ośrodkach administracji państwowej lub pragniesz związać się na polu zawodowym z organizacjami pozarządowymi i fundacjami czy zostać animatorem kultury.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek język francuski z językiem angielskim na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: język angielski lub inny język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK FRANCUSKI Z ANGIELSKIM - PROFIL TŁUMACZENIOWY

Województwo
Miejscowość
studia I stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia I stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Jednostka prowadząca

Język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK FRANCUSKI Z ANGIELSKIM - PROFIL TŁUMACZENIOWY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK FRANCUSKI Z ANGIELSKIM - PROFIL TŁUMACZENIOWY STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy

Tryb studiów
studia I stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując język francuski z językiem angielskim?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • terminologii, teorii, metodologii oraz procesów rozwojowych z zakresu badań nad językiem, historią, historią sztuki, kulturą oraz literaturą francuską oraz angielską
 • swobodnego poruszania się po cywilizacyjnych, kulturowych oraz historycznych kontekstach
 • interdyscyplinarnych powiązań między badaniami językoznawczymi oraz literaturoznawczymi w zakresie języka francuskiego i angielskiego
 • komparatystyki literackiej, językowej lub kulturowej, rozumienia procesów wymiany kulturowej oraz ich znaczenia dla współczesnych procesów integracyjnych w Europie
 • interpretacji, wartościowania i problematyzacji różnych tekstów kultury z zakresu języka francuskiego i angielskiego
 • podstawowych pojęć i zasad prawa autorskiego oraz ochrony zasobów własności intelektualnej
 • historycznej zmienności znaczeń języka
 • współczesnego życia kulturalnego i społecznego Francji i Anglii
 • interdyscyplinarnej integracji tekstów kultury
 • formułowania krytycznych opinii o wytworach kultury i cywilizacji
 • biegłego i twórczego posługiwania się językiem francuskim i angielskim
 • gromadzenia i wykorzystywania informacji
 • skutecznej argumentacji i perswazji

Jak wyglądają studia na kierunku język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy zdobędziesz wszechstronną wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów francuskojęzycznych oraz anglojęzycznych. Jako student będziesz miał dostęp do szerokiej gamy przedmiotów powiązanych z tą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Język angielski w sektorze usług
 • Kultura krajów anglojęzycznych
 • Doskonalenie językowe
 • Praktyczna Nauka Języka Angielskiego

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu zdolności językowych z zakresu języka francuskiego i angielskiego. Ponadto rozwiniesz kompetencje tłumaczeniowe. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku język francuski z angielskim - profil tłumaczeniowy będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Gdzie będziesz pracował po kierunku język francuski z językiem angielskim?

Absolwent kierunku język francuski z językiem angielskim znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • sektorze usług, np. turystycznych
 • instytucjach administracji państwowej i samorządowej
 • pracownik naukowy/akademicki
 • tłumacz
 • pracownik instytucji kulturalnych (domów kultury, muzeów, galerii sztuki)
 • mediach
 • przewodnik turystyczny
 • pracownik agencji reklamowych i marketingowych
 • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji
 • animator kultury
 • międzynarodowych przedsiębiorstwach

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI Z ANGIELSKIM - PROFIL TŁUMACZENIOWY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI Z ANGIELSKIM - PROFIL TŁUMACZENIOWY

Komentarze (0)