Managment instytucji publicznych i public relations

Managment instytucji publicznych i public relations

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Managment instytucji publicznych i public relations stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku managment instytucji publicznych i public relations

Managment instytucji publicznych i public relations studia - kierunek studiów 

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | managment instytucji publicznych i public relations - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | managment instytucji publicznych i public relations - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia managment instytucji publicznych i public relations charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku managment instytucji publicznych i public relations: doradztwo wizerunkowe i public relations, funkcjonariusz publiczny, inżynieria organizacji pozarządowych, kreatywny pr.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku managment instytucji publicznych i public relations najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, dowolny przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations:

 • dowolny przedmiot,
 • język obcy,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Managment instytucji publicznych i public relations - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując management instytucji publicznych i public relations?

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Rozwiniesz swoje kompetencje w zakresie komunikacji oraz umiejętności niezbędne do zarządzania instytucjami publicznymi.

Dowiesz się, jak skutecznie kreować wizerunek. Zdobędziesz rzetelną wiedzę z zakresu public relations, wystąpień publicznych, funkcjonowania mediów, metod efektownych autoprezentacji, rzecznictwa prasowego, kreacji materiałów reklamowych, retoryki i erystyki.

Poznasz specyfikę obszaru public relations oraz będziesz mieć okazję zgłębić wiedzę z każdej perspektywy – socjologicznej, ekonomicznej, prawniczej, etycznej, politycznej i społecznej.

Nauczysz się terminologii z zakresu public relations i szeroko pojętego managementu, poznasz zasady współpracy z mediami i podstawowe zasady zarządzania personalnego, a także zinterpretujesz mowę ciała swoich interlokutorów.

Przekonasz się, że aby właściwie komunikować się z otoczeniem, należy nauczyć się argumentacji oraz perswazji, a także poprawnego formułowania przekazu zarówno na szczeblu formalnym, jak i nieformalnym.

Co więcej, nauczysz się niezależnej interpretacji zachowań oraz wypowiedzi, na podstawie których będziesz w stanie stworzyć koncepcję komunikacji. Zrozumiesz rolę public relations w każdej branży. Zdobyta wiedza interdyscyplinarna pozwoli Ci na wykorzystanie jej w codziennej pracy zawodowej.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozwijania kompetencji komunikacyjnych
 • zarządzania instytucjami publicznymi
 • skutecznego kreowania właściwej komunikacji i wizerunku firm, instytucji, ośrodków, organizacji
 • funkcjonowania mediów
 • tworzenia pozytywnego przekazu w komunikacji wizerunkowej
 • przygotowywania materiałów dziennikarskich i reklamowych
 • zarządzania personalnego
 • wystąpień publicznych
 • interpretowania mowy ciała
 • formułowania opinii
 • biegłego i twórczego posługiwania się językiem ojczystym i obcym
 • gromadzenia i wykorzystywania informacji
 • skutecznej argumentacji i perswazji

Jak wyglądają studia na kierunku management instytucji publicznych i public relations ?

Wyobraź sobie, że dzięki Twojej strategii komunikacji największe koncerny na świecie wielokrotnie odnoszą sukces. Jak się z tym czujesz? Pytanie zbędne, to oczywiste, właśnie przyczyniłeś się wzrostu znaczenia marki w świadomości społeczeństwa, to musi satysfakcjonować.

Branie odpowiedzialności za kreowanie komunikacji i wdrażanie jej w szeregi konkretnej instytucji to nie lada wyzwanie tym bardziej, że każda branża rządzi się swoimi prawami. I tak komunikację dla sądów powszechnych, prokuratury, policji czy straży granicznej należy zaprojektować według sprecyzowanych wytycznych, a inaczej, z większym polem manewru dla niezależnych jednostek z sektora turystycznego lub reklamy.

Public relations to nie tylko relacje między instytucją a interesantem. To przede wszystkim okazja do nawiązania długoterminowych stosunków między stronami, opartymi na wzajemnym szacunku, zaufaniu i lojalności. Czym jest dzisiaj PR i w jakich dziedzinach sprawdza się najlepiej? Jak zaprojektować komunikację opartą na najwyższych standardach? Które z interdyscyplinarnych aspektów mają największe znaczenie dla zarządzania instytucjami publicznymi?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek management instytucji publicznych i public relations zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk o zarządzaniu i marketingu.

 

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku management instytucji publicznych i public relations zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu, reklamy oraz public relations. W czasie studiów będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć akademickich powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • współczesne konflikty w Europie i na świecie
 • nowe ruchy społeczne
 • postępowanie administracyjne

Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Studenci nauczą się także kształtowania wizerunku osób i instytucji oraz zasad współpracy z różnego typu mediami. W ramach studiów zostanie zrealizowany lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeśli w sferze Twoich zainteresowań znajduje się management instytucji publicznych oraz możliwości public relations, fascynuje Cię to, w jaki sposób relacje między ludźmi wpływają na rynek biznesowy w Polsce i za granicą, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie zagadnień komunikacyjnych z poziomu instytucji rządowych i samorządowych i mieć szansę na przygotowanie do bycia specjalistą ds. kreacji komunikacji, studia na kierunku management instytucji publicznych i public relations to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie.

 

5. Gdzie studiować managment instytucji publicznych i public relations

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek managment instytucji publicznych i public relations:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku management instytucji publicznych i public relations będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Gdzie będziesz pracował po kierunku management instytucji publicznych i public relations?

Praca po studiach

Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku management instytucji publicznych i public relations?

Jako świetnie wykształcony specjalista ds. komunikacji wizerunkowej doskonale odnajdziesz się zarówno w roli doradcy wizerunkowego w sektorze prywatnym lub publicznym, jak i manager biur parlamentarnych z włączeniem siedzib poselskich, senatorskich oraz eurodeputowanych.

Twoje umiejętności pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie jako rzecznik prasowy, pracownik w strukturze uniwersyteckiej lub ekspert w instytucjach administracji rządowej, samorządowej, instytucjach kultury czy organizacjach pozarządowych.

Doskonałą alternatywą jest również podjęcie pracy w mediach czy agencjach public relations.Dodatkowo będziesz mógł prowadzić szkolenia i warsztaty z wystąpień publicznych, współpracować z agencjami marketingowymi lub reklamowymi oraz założyć własną działalność gospodarczą.

 

Absolwent kierunku management instytucji publicznych i public relations znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista w agencjach public relations
 • doradztwie wizerunkowym
 • pracownik naukowy/akademicki
 • konsultant ds. wystąpień publicznych
 • pracownik instytucji kulturalnych (domów kultury, muzeów, galerii sztuki)
 • specjalista w mediach
 • rzecznik prasowy
 • pracownik agencji reklamowych i marketingowych
 • pracownik organizacji pozarządowych lub fundacji
 • manager biur parlamentarnych (poselskich, eurodeputowanych, senatorskich)
 • instytucjach administracji rządowej i samorządowej zajmującej się bezpieczeństwem państwa i obywateli oraz zarządzaniem kryzysowym
 • instytucjach działających w obszarze bezpieczeństwa socjalnego i ekologicznego
 • sądach powszechnych, prokuraturze, policji
 • urzędach celnych, żandarmeriach wojskowych
 • przedsiębiorstwach jako specjalista ds. kreowania wizerunku

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Managment instytucji publicznych i public relations

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)