Dodaj do ulubionych

Applied informatics studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied informatics to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Applied informatics to studia zadedykowane osobom, które chcą zadbać o rozwój umiejętności ścisłych oraz zadbać o kompetencje lingwistyczne! Pomogą w tym zajęcia prowadzone w języku angielskim. Studenci tego kierunku poznają tajniki informatyki stosowanej, nauczą się programowania w różnych językach oraz dowiedzą się, jak rozwiązywać złożone problemy informatyczne. Ich umiejętności oparte będą na stabilnej wiedzy matematycznej.

Po zakończeniu nauki na studiach applied informatics absolwenci będą mogli szukać zatrudnienia przede wszystkim w sektorze IT. Dziś jednak niemal każde przedsiębiorstwo, które chce zadbać o zrównoważony rozwój, powinno korzystać z usług doskonale wykształconych informatyków.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku applied informatics: 

 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED INFORMATICS

Województwo
Miejscowość
studia I stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia I stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Applied informatics stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Applied informatics - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED INFORMATICS STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED INFORMATICS STUDIA I STOPNIA

APPLIED INFORMATICS STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku applied informatics

Tryb studiów
studia I stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analizę i przetwarzanie danych

Program studiów i przedmioty

Co będziesz umiał kończąc studia na kierunku applied informatics? Zdobyta w toku studiów wiedza pozwoli ci zostać cenionym na rynku pracy informatykiem. Umożliwi ci pracę nie tylko w kraju, ale także w dowolnym miejscu świata – nauczysz się fachowej terminologii w języku angielskim, uniwersalnej wśród informatyków.

Przygodę z kierunkiem zaczniesz od przyswojenia podstawowej wiedzy o budowie komputera, który jest przecież narzędziem, bez którego nie istniałby zawód informatyka. Pogłębisz umiejętności matematyczne początkowo poprzez tworzenie prostych algorytmów w zeszycie, a w późniejszym etapie nauki przeniesiesz zapiski z notatek do programów komputerowych.

Zagłębiając się bardziej w obszar IT zaczniesz poznawać rozmaite języki programowania, będziesz w stanie napisać własną aplikację zarówno na komputer, jak i urządzenia przenośne. Twoje umiejętności nie ograniczą się wyłącznie do wiedzy czysto "komputerowej". Poznasz również podstawy prawa, ekonomii i zarządzania, co pozwoli poszerzyć obszar możliwości zatrudnienia.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowy koputera
 • posługiwania się podstawowymi językami programowania
 • zasad prawnych obowiązujących licencje oprogramowania
 • procesów biznesowych zachodzących w organizacjach informatycznych
 • podstaw ekonomii
 • tworzenia i edytowania stron internetowych
 • tworzenia aplikacji na wybrane systemy operacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku applied informatics

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied informatics można realizować tylko w trybie stacjonarnym. Oznacza to, iż zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku applied informatics możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Program kształcenie na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk informatycznych i matematycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek applied informatics będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę matematyczną i informatyczną. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z tymi aszramami tematycznymi, między innymi takich jak:

 

 • Computer System Architecture
 • Economics
 • Computer Programming

 

W czasie studiów poznasz także szczegółową budowę komputera oraz zaawansowane narzędzie i programy informatyczne, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku applied informatics będziesz miał okazję zdobyć szereg cennych umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich kompetencji informatycznych. Przede wszystkim nauczysz się programowania czy przetwarzania dużych zbiorów danych.

Ponadto, studenci zyskają zdolności z obszaru ekonomii czy zarządzania. Jako że zajęcia będą prowadzone w całości w języku angielskim, to rozwiniesz zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, jaki kierunek studiów da ci w przyszłości najbardziej dochodową pracę. W toku rozważań jako jedna z pierwszych przeszła ci pewnie przez myśl branża IT. Bardzo słusznie – jest to bowiem najprężniej rozwijająca się gałąź nauki znajdująca zastosowanie w niemal każdej dziedzinie.

Jako, że owych dziedzin powstaje coraz więcej, rośnie zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Applied informatics to przedmiot bazujący na programie nauczania dla informatyki stosowanej, jest jednak w całości prowadzony po angielsku. Wobec tego studia na tym kierunku są dla ludzi biegle posługujących się językiem angielskim.

Jako aplikant powinieneś być gotów na naukę zaawansowanej matematyki stojącej u podstaw rozwoju przemysłu informatycznego, kierunek może okazać się bardzo ciężki dla osób mających w przeszłości jakiekolwiek problemy z przyswojeniem materiału z zakresu matematyki. Jeśli jednak nie odstrasza cię perspektywa tych trudów, a do tego uważasz, że urodziłeś się, aby być informatykiem – nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj.

 

5. Gdzie studiować applied informatics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied informatics:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied informatics trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku applied informatics będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied informatics?

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku applied infomatics? Przede wszystkim w szerokorozumianym przemyśle komputerowym – od ich napraw aż do tworzenia poszczególnych podzespołów składających się na jednostkę komputerową.

Będziesz mógł związać się z firmami zarządzającymi systemami komputerowymi, instytucjami badawczymi, a nawet poszukać zatrudnienia jako nauczyciel informatyki.

Wielu wprawnych informatyków dąży do otworzenia własnej działalności gospodarczej, w której zajmują się tworzeniem stron internetowych i sprzedażą napisanych przez siebie aplikacji – i ta droga stoi przed tobą otworem.

 

Jako absolwent kierunku applied informatics znajdziesz zatrudnienie na stanowiskach związanych z:

 • programowaniem systemów informatycznych
 • tworzeniem od podstaw elementów oprogramowania
 • tworzeniem stron internetowych
 • projektowaniem sieci komputerowych
 • nauczaniem informatyki w szkołach
 • tworzeniem aplikacji

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU APPLIED INFORMATICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED INFORMATICS

Komentarze (0)