Dodaj do ulubionych

Applied mathematics studia - kierunek studiów

Studia na kierunku applied mathematics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie była dla ciebie problemem? Lubisz rozwiązywać matematyczne łamigłówki? Chcesz rozwinąć swoje umiejętności lingwistyczne? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku applied mathematics spełnią twoje intelektualne oczekiwania. W trakcie kształcenia wyższego posiądziesz umiejętności, dzięki którym będziesz wiedział, jak stosować i korzystać z różnorodnych narzędzi matematycznych.

Applied mathematics to studia, których ukończenie, pozwoli zadbać o rozwój kariery zawodowej na arenie miedzynarodowej. Absolwenci tego kierunku zatrudnienia mogą szukać w różnorodnych sektorach – biznesowym, przemysłowym czy technicznym. Część osób po zakończeniu studiów rozpoczyna także pracę w sektorze finansowym, który rozwija się niezwykle prężenie.

 

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Przy rekrutacji na applied mathematics na Politechnice Wrocławskiej wymagane jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku matematyka stosowana.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APPLIED MATHEMATICS

Województwo
Miejscowość
studia II stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia II stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca

Applied mathematics stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
studia II stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2021
do 07.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2021
do 27.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 06.07.2021
do 13.09.2021
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2021
do 18.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2021
do 27.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku applied mathematics

Tryb studiów
studia II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując applied mathematics

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się na kierunku applied mathematics? Mówiąc w skrócie - stosowania i korzystania z narzędzi matematycznych nie tylko w życiu codziennym, ale także w technice, przemyśle, biznesie i wielu innych dziedzinach naukowych. Studia przygotowują do pracy z liczbami, wykresami, tabelami – a więc uczą analizy i opisu przedstawionych za ich pomocą danych.

Jako, że studia prowadzone są w języku angielskim, posiądziesz znajomość fachowej terminologii matematycznej właśnie w tym języku, a tym samym osiągniesz pewną uniwersalność w matematycznym świecie. W toku nauki udoskonalisz zdolność logicznego myślenia. Rozwiązywanie skomplikowanych problemów logicznych przestanie sprawiać ci trudność.

Opanujesz wiele narzędzi matematycznych ułatwiających obliczenia, a co za tym idzie, późniejszą pracę w zawodzie. Wykształcisz w sobie analityczny sposób myślenia i postrzegania świata, co dla przyszłego pracodawcy, chcącego zatrudnić dobrego pracownika zajmującego się zagadnieniami technicznymi, będzie nieocenione.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy danych przedstawionych na wykresach i diagramach
 • interpretacji matematycznych zapisów
 • wykonywanie złożonych obliczeń
 • zastosowania narzędzi matematycznych w rozwiązywaniu problemów logicznych
 • logicznego, analitycznego myślenia
 • sprawnego wykonywania operacji na liczbach

Jak wyglądają studia na kierunku applied mathematics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek applied mathematics jest dostępny jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze wybranej uczelni.

 

Studia na kierunku applied mathematics możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Powyższe studia będą realizować program z obszaru nauk matematycznych i statystycznych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu tej tematyki.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek applied mathematics będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk matematycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, takich jak:

 

 • statistical packages
 • life insurance models
 • principles of economics

 

Program kształcenia zaklada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku applied mathematics zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej

Przede wszystkim będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ wszystkie zajęcia będą realizowane w języku angielskim.

Ponadto, nauczysz się korzytsać z zaawansowanych technologii i narzędzi informatycznych oraz zdobędziesz umiejętność przeprowadzania analizy matematycznej i statystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Chyba nie ma na świecie człowieka, który choć raz w życiu nie usłyszałby sformułowania "Matematyka – królowa nauk". Nic w tym dziwnego – matematyka w rzeczywistości jest nauką, na fundamentach których powstało mnóstwo innych. Gdyby nie "królowa nauk", dziedziny takie jak fizyka, chemia, informatyka, a nawet psychologia nie miałyby prawa istnieć.

Najlepsi matematycy potrafią nie tylko interpretować równania i logarytmy powstałe na przestrzeni wieków pod ręką najwybitniejszych naukowców, ale także tworzą własne zapisy mające sprowadzić rzeczywistość do postaci liczb. Statystyki mówią, że matematyka jest najbardziej znienawidzonym przedmiotem w szkole i przyczyną konieczności przystąpienia do wrześniowych poprawek poległych na egzaminie maturzystów.

Studia na applied mathematics prowadzone są po angielsku, co dodatkowo potęguje atmosferę grozy wyczuwalną podczas wymawiania nazwy kierunku. Jeśli należysz do grona najodważniejszych i chcesz zmierzyć się z matematycznymi zagwozdkami, a później wiązać z nimi przyszłość – aplikuj.

 

5. Gdzie studiować applied mathematics

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek applied mathematics:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku applied mathematics trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunek applied mathematics można realizować jedynie na drugim stopniu. W tym przypadku na naukę będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Czas trwania studiów na kierunku applied mathematics na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia II stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stac. I stopnia:
-
II stopnia:
1,5 roku
(magister inżynier)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

APPLIED MATHEMATICS STUDIA II STOPNIA

Orientacyjne limity miejsc na kierunku applied mathematics na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia II stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stac. I stopnia:
-
II stopnia:
60
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek applied mathematics na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia II stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska stac. I stopnia:
-
II stopnia:
69,09
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku applied mathematics?

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku applied mathematics? Applied mathematics stanowi kontynuacje studiów na kierunku matematyka stosowana – jest więc swego rodzaju rozszerzeniem i wzbogaceniem posiadanych już umiejętności.

Będziesz mógł związać swoją przyszłość z szerokim wachlarzem branż technicznych. Wiele zależy od specjalności, jaką wybierzesz spośród dostępnych czterech – możesz zająć się finansami pod kątem obliczeniowym, matematyką komercyjną, inżynierią baz danych oraz modelowaniem i optymalizowaniem systemów matematycznych.

Jak już wcześniej zostało ustalone, matematyka otworzy ci furtkę do zagłębiania pokrewnych nauk ścisłych. Matematycy po dodatkowym przeszkoleniu zatrudniani są jako nauczyciele, informatycy, analitycy danych, czy pracownicy ośrodków obliczeniowych.

 

Absolwent kierunku applied mathematics znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel
 • analityk danych
 • informatyk
 • pracownik instytucji finansowych
 • pracownik przedsiębiorstw w charakterze konsultantów
 • ośrodkach ekonomii
 • ośrodkach obliczeniowo – badawczych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APPLIED MATHEMATICS

Komentarze (0)