Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity

Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity

Dodaj do ulubionych

Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zagłębianie nauk przyrodniczych, a przede wszystkim biologii daje ludziom możliwość prowadzenia życia w bardziej świadomy sposób – wiemy bowiem, ile pożywienia potrzebuje zdrowy człowiek w zależności od wzrostu, masy ciała i prowadzonego stylu życia, a także jesteśmy w stanie z większym prawdopodobieństwem określić, co nam w danym momencie dolega. Badacze działający w spektrum nauk biologicznych poza prywatną autodiagnozą, w życiu zawodowym zajmują się badaniem zjawisk obserwowanych w przyrodzie. Dobry biolog jest w stanie od podszewki zbadać dowolny organizm żywy, a ponadto określić jego rolę w ekosystemie.  Studia na kierunku Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity nastawione są przede wszystkim na naukę praktyczną, pozwalającą absolwentowi na podjęcie pracy w placówkach naukowych. Jeśli jesteś absolwentem studiów magisterskich na kierunku przyrodniczym, a dodatkowo w obszarze twoich zainteresowań od zawsze leżała biologia i nauki pokrewne, ale uważasz, że warto byłoby wiedzę czysto biologiczną wzbogacić o metody stosowane w biotechnologii i bioróżnorodności, a dodatkowo okrasić to wszystko językiem angielskim – studia na kierunku Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity są dla ciebie! 

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę powinien posiadać absolwent kierunku? Studia na kierunku Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity uczą przede wszystkim praktyki niezbędnej w przyszłym zawodzie biotechnologa i naukowca zajmującego się badaniami zjawisk z pogranicza biologii. Ponieważ są to studia doktoranckie, rozszerzają w znacznym stopniu umiejętności wyniesione ze studiów magisterskich. Jako student tego kierunku przestaną być ci obce zagadnienia związane z cytogenetyką molekularnej, genomiką funkcjonalnej roślin, bioinformatyką, biofizyką, biotechnologią mikroorganizmów, analizą bioróżnorodności mikroorganizmów glebowych, roślin i zwierząt oraz badaniami środowiska z wykorzystaniem biomarkerów. Ponadto w zaawansowanym stopniu zagłębisz fachową terminologię biologiczną w języku angielskim, dzięki czemu staniesz się uniwersalnym badaczem mogącym prowadzić swoją działalność na całym świecie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku Biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity? Wybór będzie zależał od twoich preferencji. Jeśli poczujesz się związany z uczelnią, na której ukończyłeś studia, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na niej, jak i na dowolnej uczelni wyższej w kraju czy za granicą. Zatrudnisz się w laboratoriach analizujących materię organiczną. Praca w laboratoriach diagnostycznych także stanie przed tobą otworem. Będziesz mógł pracować w firmach zajmujących się działalnością związaną z ochroną środowiska. Jako niezależny badacz będziesz mógł prowadzić i publikować wyniki swoich prac naukowych – być może zrewolucjonizują świat.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na kierunek biologia – studia doktoranckie, należy wykazać zaświadczenie o średniej ocen ze studiów jednolitych magisterskich lub studiów I i II stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOLOGY – ADVANCED METHODS IN BIOTECHNOLOGY AND BIODIVERSITY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biology - advanced methods in biotechnology and biodiversity

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując architekturę informacji

   Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

   • biologii molekularnej

   • biotechnologii mikroorganizmów

   • analizy bioróżnorodności organizmów 

   • prowadzenia zapisków badań czytelnych dla innych naukowców

   • fachowej terminologii biologicznej w języku angielskim

   • wykonywania biomarkerów

   Jak wyglądają studia na kierunku biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia doktoranckie zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk ścisłych, biologicznych i chemicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk biologicznych i przyrodniczych. Jak student dowiesz się więcej na temat biotechnologii, biofizyki czy cytogenetyki molekularnej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Chromatin immunostaining methods
   • Arthropods diversity and conservation
   • Analytical scanning electronmicroscopy in biological and environmental researches

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim, nauczysz się prawidłowej organizacji oraz prowadzenia prac badawczo-naukowych. Ponadto, dowiesz się jak pracować w zespołach badawczych i prezentować własne dokonania naukowe na przeznaczonych do tego konferencjach. Studenci rozwiną także swoje kompetencje dydaktyczne, które wykorzystają podczas prowadzenie zajęć na uczelniach wyższych. Jako że studia będą w całości prowadzone w języku angielskim, zdobędziesz cenne zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia doktoranckie na kierunku biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity będą trwały cztery lata. Po tym czasie zdobędziesz tytuł doktora.

   Czas trwania studiów na kierunku biology – advanced methods in biotechnology and biodiversity na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku architektura informacji

   Absolwent kierunku architektura informacji znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • wykładowca uczelni wyższej, nauczyciel biologii, chemii lub fizyki
   • pracownik laboratoriów biotechnologicznych
   • pracownik laboratoriów diagnostycznych i analitycznych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOLOGY – ADVANCED METHODS IN BIOTECHNOLOGY AND BIODIVERSITY

   Komentarze (0)