Filologia angielska od podstaw

Filologia angielska od podstaw

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska od podstaw studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska od podstaw rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | filologia angielska od podstaw - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia angielska od podstaw możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | filologia angielska od podstaw - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia angielska od podstaw to kierunek stworzony dla osób, które dopiero zaczynają swoją lingwistyczną przygodę. Program kształcenia tego kierunku został tak skonstruowany, by studenci mogli sukcesywnie poszerzać swoje słownictwo oraz zadbać o to, by ich gramatyka była na jak najwyższym poziomie. Oprócz zajęć praktycznych poświęconych językowi w siatce programowej odnaleźć można przedmioty poświęcone literaturze czy kulturze krajów anglosaskich.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii angielskiej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku filologia angielska: animacja społeczno-kulturalna, język angielski biznesowy, język angielski w mediach, język angielski z językiem hiszpańskim, język dyplomacji i instytucji międzynarodowych, język it.

 

Praca po studiach

Na absolwentów filologii angielskiej od podstaw czekać będzie wiele różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Część studentów swoją karierę zwiąże z sektorem edukacji, a część wybierze pracę dla wydawnictw czy biur tłumaczeń. Dziś również coraz więcej absolwentów kierunków filologicznych poszukiwanych jest w sektorze korporacyjnym.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na filologię angielską od podstaw należy posiadać świadectwo maturalne oraz uiścić zapłatę semestralną w wysokości zależnej od semestru studiów. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Filologia angielska od podstaw stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

UCZELNIE, GDZIE FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Filologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Filologia angielska od podstaw - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska od podstaw studia niestacjonarne

Filologia angielska od podstaw studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska od podstaw studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska od podstaw

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku filologia angielska od podstaw

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filologia angielska od podstaw? Przygotuj się na bardzo intensywną naukę angielskiego – w końcu przez 8 semestrów studiów masz osiągnąć taki poziom umiejętności, jaki większość osób zdobywa przez przynajmniej 8 lat!
Naukę rozpoczniesz od tak zwanego semestru zerowego, który pozwoli opanować ci podstawy języka umożliwiające praktyczną, swobodną komunikację z osobami biegle władającymi angielskim.
Będziesz w stanie zapytać o drogę, zamówić obiad w restauracji, poznasz podstawowe zwroty grzecznościowe oraz czasy gramatyczne. „osłuchasz” się z językiem do stopnia pozwalającego na przeprowadzenie prostej konwersacji i zrozumienie intencji rozmówcy.
Dalsza nauka opiera się na systemie kształcenia typowym dla filologii angielskiej – poznasz historię, kulturę i obyczaje panujące w Wielkiej Brytanii i Ameryce, w międzyczasie poszerzając słownictwo i doskonaląc gramatykę.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • Posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie na poziomie B2
 • Historii i kultury państw anglojęzycznych
 • Literaturoznawstwa obszaru anglojęzycznego
 • Komunikowania i argumentowania swoich poglądów

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska od podstaw?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia angielska od podstaw można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru lub popołudniami.

 

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku filologia angielska od podstaw zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz literatury i sztuki angielskiej.

Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele interesujących zajęć akademickich o tematyce powiązanej z powyższymi zagadnieniami. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Gramatyka opisowa
 • Historia literatury brytyjskiej
 • Historia Wielkiej Brytanii

Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Aktualną ofertę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na intensywnej nauce języka angielskiego od podstaw.

W czasie licznych warsztatów nauczysz się praktycznego zastosowania angielskiego w mowie i piśmie. Studenci rozwiną także kompetencje tłumaczeniowe oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Język angielski jest bez wątpienia najbardziej uniwersalnym językiem na świecie. Jadąc na zagraniczną wycieczkę do egzotycznego kraju nie jest konieczne, aby znać chociażby podstawy języka urzędowego obowiązującego na odwiedzanym terenie – angielski w zupełności wystarczy.
Wiele uczelni wyższych z góry zakłada, że każdy student posiada przynajmniej komunikatywną umiejętność posługiwania się tym najpopularniejszym z języków – bowiem nauka angielskiego rozpoczyna się często już w przedszkolu i trwa przez cały okres edukacji.
Co jednak z tymi, którzy chcieliby zagłębić kulturę państw anglojęzycznych, poznać od podszewki brytyjskie i amerykańskie dzieła literackie oraz móc je samodzielnie przeczytać w oryginalnej wersji językowej, a ich jedyną przeszkodą jest brak umiejętności władania językiem angielskim?
Czy tacy przyszli studenci są całkowicie skreśleni? Otóż nie. Studia na kierunku filologia angielska od podstaw wychodzą naprzeciw osobom, które z jakichś powodów nie miały okazji zaczerpnąć wiedzy językowej, a są zainteresowane tematyką historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz Ameryki.
Jeśli przygniata cię presja osób biegle mówiących po angielsku, a sam nie chciałbyś czuć się gorszy, wybierz ten kierunek!
 

5. Gdzie studiować filologię angielską od podstaw

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska od podstaw:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska od podstaw trwają 4 lata (studia I stopnia).

W zależności od wybranej uczelni, studia na kierunku filologia angielska od podstaw będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska od podstaw?

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku filologia angielska od podstaw? Chociaż pewnie trudno ci w to teraz uwierzyć – bowiem ledwie „ogarniasz” podstawy tego enigmatycznego języka, po ukończeniu studiów będziesz w stanie podjąć pracę jako pełnowartościowy filolog.
Zatrudnisz się w sektorze edukacji – zostaniesz nauczycielem angielskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Otworzy się przed tobą możliwość podjęcia pracy w korporacjach wymagających zaawansowanej umiejętności władania angielskim.
Będziesz mógł podejmować współpracę z klientem zagranicznym w handlu. Z racji tego, że obecnie w wielu miejscach podstawą zdobycia jakiejkolwiek pracy jest opanowania tego języka na poziomie podstawowym, otworzą się dla ciebie nowe perspektywy zawodowe niekoniecznie związane bezpośrednio z angielskim.
 
Absolwent kierunku filologia angielska od podstaw znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • Nauczyciel
 • Tłumacz
 • Pracownik międzynarodowych korporacji
 • Pracownik jednostek administracji
 • Pracownik instytucji kulturalnych

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW

Komentarze (21)

Julia odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Czy można iść na ten kierunek jeśli wcześniej nie miało się styczności z językiem angielskim?

gość W odpowiedzi do: Julia odpowiedz

oto chyba właśnie chodzi w tym kierunku

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (17)

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Natalia W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Zastanawiam się nad filologią, ale co po takich studiach mi zostanie ? Mogę zostać tylko tłumaczem czym kimś więcej ?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Natalia odpowiedz

Witaj, Natalia! Po ukończeniu studiów na kierunku ''Filologia angielska'' otwiera się przed Tobą mnóstwo ciekawych miejsc i ofert pracy. M.in. możesz podjąć pracę jako jako redaktor portali i prasy anglojęzycznej, jako organizator i manager wydarzeń kulturalnych, możesz także zatrudnić się w międzynarodowych firmach i korporacjach, w organizacjach państwowych i pozarządowych, instytucjach edukacyjnych i kulturalnych i wielu, wielu innych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Klara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A czy na tym kierunku w programie są przewidziane jakieś praktyki/ staże? Jak wygląda proces ich odbywania i organizacji ? Czy uczelni w tym trochę pomaga? @Natalia perspektyw jest dosyć dużo, szczególnie, że język zawsze jest mile widziany i dodatkowo plusowany. A masz może jakieś certyfikaty? Czy tak na 'żywioł' idziesz?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

Witaj, Klara! Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na wiedzę praktyczną, dlatego podczas trzyletnich studiów odbędziesz łącznie sześciomiesięczne praktyki zawodowe. Praktyki będziesz mogła wykonać w różnego rodzaju firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym. Z łatwością znajdziesz pracę po ukończeniu takiego stażu. Biuro Karier pomaga studentom w znalezieniu ciekawych ofert pracy czy też praktyk. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Natalia W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

@Klara certyfikat mam, raczej na filologię nie przyjmują ludzi, którzy nie mają określonego poziomu nie, czy się mylę? @Doradco a czy np biur karier pomoże mi w znalezieniu pracy czy praktyki związane z filologią angielską ?

Ilona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam. Czy praktyki będą odbywały się także poza granicami Polski? Na takim kierunku wypadałoby robić staż w USA albo ENG

Klara W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula a na jakiej zasadzie działa to biuro karier? Wystarczy się tam zgłosić, podać jakieś informacje które nas interesują dotyczące pracy i biuro nam to załatwia? @Ilona Masz na myśli wyjazdy na zasadzie Erasmusa? Ciekawe czy Vistula ma takie programy w swojej ofercie..

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

Witaj, Ilona! Tak, jest możliwość odbycia praktyk za granicą. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

Witaj, Klara! Informacje dotyczące ofert pracy itp. możesz znaleźć na naszej stronie internetowej - Biuro Karier regularnie dorzuca nowe oferty :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Klara odpowiedz

Witaj, Klara! Oczywiście nasi studenci mają możliwość wyjechania za granicę w ramach programu Erasmus+. Czy jesteś zainteresowana takim wyjazdem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ilona W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

A coś więcej można się dowiedzieć o tych praktykach przed zostaniem studentem uczelni?

MIchal W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

@Doradca czy taki wyjazd za granice jest normalnie rozliczany czasowo jak praktyki w kraju ? @Klara ciekawa sprawa z tym biurem karier. Rozumiem, że absolwenci również otrzymają pomoc?

Ilona W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

I co ważniejsze pytanie dla większości osób: czy te praktyki są jakoś płatne?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

Witaj, Michal! Wszystko zależy od motywu Twojego wyjazdu. Jeśli korzystasz z programu Erasmus+ i zwyczajnie uczysz się na partnerskiej uczelni w innym kraju oczywiście nie możemy rozliczyć tego jako praktyki :) Jeśli jednak jedziesz w ramach stażu/praktyk będzie to doliczane do czasu praktyk, który musisz odbyć. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: MIchal odpowiedz

Witaj, Michal! Biuro Karier nie zapomina o absolwentach naszej uczelni. Jako absolwent również możesz liczyć na pomoc przy napisaniu CV, przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej czy też w znalezieniu ciekawych ofert pracy. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

Witaj, Ilona! Czego dokładnie chciałabyś się dowiedzieć? :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ilona odpowiedz

Witaj, Ilona! Wszystko jest uzależnione od indywidualnych warunków przyjęcia na praktyki zawodowe oraz od firmy, w której praktyki będziesz chciała podjąć. Samo zapisanie się na praktyki jest oczywiście bezpłatne. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku