Journalism and information studies

Journalism and information studies

Journalism and information studies studia – kierunek studiów

Kto z nas nie oglądał kiedykolwiek filmu kryminalnego, którego fabuła skupiała się wokół działalności wszędobylskiego dziennikarza, ostatecznie przyczyniającego się do rozwiązania najbardziej złożonych spraw? Z pewnością każdy. Niestety, zazwyczaj codzienna praca przeciętnego dziennikarza nie wygląda aż tak ekstremalnie, nie urąga to jednakże powadze i społecznej użyteczności tego zawodu. Studia na kierunku journalism and information studies znajdują wspólny mianownik dla dziennikarstwa, nauk informacyjnych oraz kompleksowej nauki języka angielskiego. Od zawsze charakteryzowała cię dociekliwość i ciekawość wydarzeń mających miejsce wokół ciebie? Jesteś odporny na stres, a wystąpienia publiczne to dla ciebie bułka z masłem? Biegle władasz językiem angielskim i jesteś gotów na poszerzenie kompetencji o specjalistyczne słownictwo czyniące cię uniwersalnym pracownikiem na arenie międzynarodowej? Jeśli tak, to studia na kierunku journalism and information studies mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Czego będziesz miał okazję się nauczyć w toku studiów na kierunku journalism and information studies? Twoja przygoda ze studiami rozpocznie się od teoretycznego zagłębienia istoty funkcjonowania mediów masowych w Polsce i na świecie, dzięki czemu łatwiej będzie ci się w nich odnaleźć. Niezbędną umiejętność kreowania własnego wizerunku przyswoisz podczas zajęć warsztatowych, dzięki którym pokonasz ewentualne opory przez występami publicznymi czy przed kamerą. Pod kątem praktycznym nauczysz się obsługi sprzętu fotograficznego i obróbki materiału zdjęciowego oraz filmowego, aby stał się jak najbardziej atrakcyjny w odbiorze. Tajniki zbierania, przechowywania i wykorzystywania informacji potrzebnych w pracy dziennikarza przestaną być ci obce. Jako, że studia są w całości prowadzone w języku angielskim, osiągniesz swobodę w posługiwaniu się tym językiem, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem dowolnego miejsca świata.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku journalism and information studies? Na całym świecie - kompetencje językowe otworzą ci ku temu furtkę. Z powodzeniem zajmiesz się pracą w agencjach reklamowych dzięki doskonałym umiejętnością komunikacyjnym zaczerpniętym z toku studiów. Staniesz się pełnoprawnym dziennikarzem umiejętnie zbierającym potrzebne informacje, zdolnym do ich przechowywania, przetwarzania i publikowania. Kompetencje z zakresu wystąpień publicznych i autoprezentacji pozwolą ci na podjęcie pracy w telewizji, radiu i Internecie. Jeśli cenisz sobie wolność, będziesz mógł spróbować sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jak sam widzisz, wachlarz wyboru jest dosyć szeroki.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku journalism and information studies na Uniwersytecie Warszawskim, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JOURNALISM AND INFORMATION STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując journalism and information studies

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • specjalistycznej dziennikarskiej terminologii naukowej w języku angielskim
   • gromadzenia, opracowywania i selekcjonowania informacji z różnych źródeł
   • sprawnego korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych
   • etyki dziennikarskiej
   • retoryki dziennikarskiej

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia włoska od podstaw

   Absolwent kierunku journalism and information studies znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • radiu, telewizji i prasie
   • serwisach i portalach internetowych
   • agencjach reklamowych i PR oraz działach marketingu
   • freelancer prowadzący własną działalność gospodarczą
   • wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych
   • międzynarodowych korporacjach

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JOURNALISM AND INFORMATION STUDIES

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JOURNALISM AND INFORMATION STUDIES

   Komentarze (0)