Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska

Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska

Inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska studia – kierunek studiów

W obecnych czasach, kiedy ewolucja techniki powoli wyprzedza osobisty rozwój znacznej części społeczeństwa, niemal każda gałąź przemysłu i nauki zostaje zdominowana przez odpowiednio zaprogramowane maszyny. Mogłoby się wydawać, że świat dąży do całkowitego zastąpienia człowieka sztuczną inteligencją i że podobne zjawisko coraz częściej ma miejsce w większości zakładów. Nic bardziej mylnego – poprawne funkcjonowanie jakiegokolwiek podzespołu elektronicznego nie byłoby możliwe, gdyby nie czuwający nad nimi technicy, dotyczy to zwłaszcza branży medycznej, bowiem w ochronie zdrowia człowieka bezpośrednia działalność ludzka ma nieocenione znaczenie. Studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na wyspecjalizowanych techników, którzy będą w stanie zadbać o przebieg procesów technologicznych zachodzących w  branżach związanych z ochroną zdrowia i środowiska oraz odpowiednią konserwację i ewentualną naprawę podzespołów elektronicznych używanych tamże. Jeżeli od zawsze fascynowała cię techniczna strona świata, w domu uchodziłeś za złotą rączkę, możesz pochwalić się tak zwanym "umysłem ścisłym", jesteś absolwentem studiów I stopnia, a ponadto w kręgu najbliższych twojemu sercu zainteresowań leży biologia, chemia i nauki ścisłe, to studia na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska prawdopodobnie okażą się strzałem w dziesiątkę!
Jakie umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska? Przede wszystkim nauczysz się analizować, optymalizować,  modyfikować różne procesy technologiczne oraz prowadzić rzetelną dokumentację w ich zakresie. Zdobędziesz umiejętności personalne niezbędne do efektywnej pracy w grupach, na czele których będziesz miał okazję stawać. Ponadto studia znacznie poszerzą nabyte dotychczas umiejętności z zakresu zaawansowanej matematyki, fizyki oraz nauk biologicznych, co stanie się filarem zdobywania dalszych umiejętności.
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska? Zdobyte w toku studiów umiejętności pozwolą ci spróbować swoich sił w laboratoriach badawczych oraz pracy z zespołami badawczo – rozwojowymi. Kompetencje interpersonalne i z zakresu zarządzania uczynią z ciebie dobrze prosperującego przedsiębiorcę zdolnego do doprowadzenia swojej firmy na sam szczyt hierarchii zarobkowej. Jeśli bardziej zainteresuje cię biologiczny aspekt studiów, będziesz mógł postarać się o stanowisko pracownika zaplecza technicznego służby zdrowia i ochrony środowiska, a także jednostkach doradczych z tego zakresu. Jak sam widzisz, spektrum wyboru jest dosyć szerokie.

Co jest brane pod uwagę w toku rekrutacji?

W toku rekrutacji na studia na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska na Politechnice Białostockiej brane są pod uwagę oceny z dyplomu ukończenia studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA PROCESOWA W OCHRONIE ZDROWIA I ŚRODOWISKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Kierunek inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska prowadzony jest przez:

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • elektroniki i elektrotechniki
 • materiałoznawstwa
 • inżynierii bioprocesowej 
 • diagnostyki sprzętu medycznego
 • automatyzacji procesów 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria procesowa w ochronie zdrowia

Absolwent kierunku chemia w kryminalistyce znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • firmach zajmujących się eksploatacją instalacji z zakresu ochrony środowiska
 • zespołach badawczo-rozwojowych
 • nadzorze technicznym
 • zapleczu technicznym służby zdrowia i ochrony środowiska
 • małych i średnich przedsiębiorstwach
 • jednostkach doradczych 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PROCESOWA W OCHRONIE ZDROWIA I ŚRODOWISKA

Komentarze (0)