Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w procesie rekrutacji brane jest świadectwo ukończenia studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE FINANSAMI PAŃSTWA I SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  II stopnia
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

   Forma studiów
   II stopnia
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

   Program studiów i przedmioty

   Jaką wiedzą oraz umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego? Zdobędziesz dobrze ugruntowaną wiedzę, będącą filarem ciągłego doskonalenia się i poszerzania umiejętności praktycznych z zakresu tematyki obowiązującej na studiach.

   Naukę rozpoczniesz od zdobycia teoretycznej wiedzy o funkcjonowaniu gospodarczym i finansowym państw europejskich i światowych. Zrozumiesz powiązania łączące systemy gospodarcze i społeczne.

   W trakcie przewidzianych na studiach zajęć warsztatowych zrozumiesz, jak ważne są kompetencje społeczne oraz umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji z zakresu gromadzenia, wydatkowania i monitorowania środków publicznych. Nauczysz się pracować w grupach zwłaszcza na pozycjach lidera.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • teoretycznych podstaw funkcjonowania współczesnego państwa
   • zarządzania finansami
   • roli sektora publicznego w systemie gospodarczym i społecznym
   • zarządzania organizacjami publicznymi
   • systemów informatyczne w zarządzaniu publicznym
   • gromadzenia, wydatkowania i monitorowania finansowych środków publicznych
   • pracy zespołowej

   Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

    

   1. Tryb i typ studiów

   Studia na kierunku Zarządzanie finasami państwa i samorządu terytorialnego możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego jest kierunkiem, który powstał i rozwinął się na fundamencie dynamicznie zachodzących zmian polegających na wprowadzaniu nowatorskich metod planowania elementów rachunku ekonomicznego charakterystycznego dla sektora komercyjnego oraz wdrażaniu metod umożliwiających pomiar efektywności wydatków publicznych przy zastosowaniu kryteriów ilościowych i jakościowych. 

   Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego to połączenie wiedzy na temat funkcjonowania współczesnego państwa oraz umiejętności zarządzania finansami, przy uwzględnieniu światowego dorobku teorii finansów publicznych.

   Program kształcenia obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: analiza finansowa w sektorze publicznym, prawo podatkowe, rachunkowość sektora publicznego, prognozowanie zjawisk finansowych, czy sprawozdawczość budżetowa. W siatce zajęć można odnaleźć także takie zagadnienia jak: polityka finansowa państwa, system podatkowy, czy zarządzanie organizacjami publicznymi.

   Istotnym elementem studiów na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego są zajęcia praktyczne, które rozwijają umiejętności między innymi w zakresie zarządzania projektami, kontroli zarządczej i audytu w sektorze publicznym czy systemów informatycznych w zarządzaniu publicznym.

    

   3. Dla kogo ten kierunek

   Nie od dziś wiadomo, że pieniądze dominują współczesne życie nie tylko każdego człowieka, ale także gospodarki kraju, w którym przyszło mu żyć.

   Rynek finansowy na świecie, ze względu na swój nieopisany wpływ na szeroko rozumianą gospodarkę, wymaga ciągłych analiz i modyfikacji, do wykonywania których potrzeba ludzi zaufanych, o szerokich horyzontach myślowych i odpowiedzialnych za powierzone im zadania.

   Najmniejszy błąd w kalkulacjach może narazić państwo na straty szacowane na miliardy dolarów. Dlatego zapotrzebowanie na finansistów jest tak duże i niesłabnące od długiego czasu.

   Studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z zakresu gospodarowania finansami państwowymi, umiejącymi oceniać ryzyko i konsekwencje działań gospodarczych w kwestii finansów publicznych.

   Jesteś odpowiedzialny i zorientowany na sukces każdego działania, którego się podejmujesz? Matematyka od zawsze była twoją najmocniejszą stroną? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z sektorem finansowym i nie boisz się ogromnej odpowiedzialności wynikającej z podjęcia pracy w tej branży?

   Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego zostały stworzone właśnie dla ciebie!

    

   4. Gdzie studiować Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego:

   Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

   Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Kierunek Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego zazwyczaj realizowany jest on na studiach magisterskich. Interesując się nim warto dokładnie zaznajomić się z katalogami edukacyjnymi uczelni, ponieważ każda z nich może oferować inny tryb i inną formę kształcenia. W zależności od wyboru szkoły wyższej nasza nauka może trwać 2 lata i odbywać się w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego? Niemal we wszystkich gałęziach sektora publicznego, który jest bezpośrednio związany z gospodarowaniem finansami.

   Placówki administracji skarbowej, instytucje rządowe i samorządowe oraz wszelkiej maści przedsiębiorstwa użytku publicznego przyjmą cię z otwartymi ramionami. Twoje umiejętności z pogranicza zarządzania zasobami ludzkimi uczynią cię cennym pracownikiem międzynarodowych korporacji.

    

   Absolwent kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • instytucjach rządowych i samorządowych
   • krajowej administracji skarbowej
   • przedsiębiorstwach użyteczności publicznej
   • organizacjach pożytku publicznego
   • międzynarodowych korporacjach

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI PAŃSTWA I SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia