Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego - uczelnie >

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, w procesie rekrutacji brane jest świadectwo ukończenia studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE FINANSAMI PAŃSTWA I SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą oraz umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego? Zdobędziesz dobrze ugruntowaną wiedzę, będącą filarem ciągłego doskonalenia się i poszerzania umiejętności praktycznych z zakresu tematyki obowiązującej na studiach.

Naukę rozpoczniesz od zdobycia teoretycznej wiedzy o funkcjonowaniu gospodarczym i finansowym państw europejskich i światowych. Zrozumiesz powiązania łączące systemy gospodarcze i społeczne.

W trakcie przewidzianych na studiach zajęć warsztatowych zrozumiesz, jak ważne są kompetencje społeczne oraz umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji z zakresu gromadzenia, wydatkowania i monitorowania środków publicznych. Nauczysz się pracować w grupach zwłaszcza na pozycjach lidera.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • teoretycznych podstaw funkcjonowania współczesnego państwa
 • zarządzania finansami
 • roli sektora publicznego w systemie gospodarczym i społecznym
 • zarządzania organizacjami publicznymi
 • systemów informatyczne w zarządzaniu publicznym
 • gromadzenia, wydatkowania i monitorowania finansowych środków publicznych
 • pracy zespołowej

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku Zarządzanie finasami państwa i samorządu terytorialnego możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego jest kierunkiem, który powstał i rozwinął się na fundamencie dynamicznie zachodzących zmian polegających na wprowadzaniu nowatorskich metod planowania elementów rachunku ekonomicznego charakterystycznego dla sektora komercyjnego oraz wdrażaniu metod umożliwiających pomiar efektywności wydatków publicznych przy zastosowaniu kryteriów ilościowych i jakościowych. 

Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego to połączenie wiedzy na temat funkcjonowania współczesnego państwa oraz umiejętności zarządzania finansami, przy uwzględnieniu światowego dorobku teorii finansów publicznych.

Program kształcenia obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: analiza finansowa w sektorze publicznym, prawo podatkowe, rachunkowość sektora publicznego, prognozowanie zjawisk finansowych, czy sprawozdawczość budżetowa. W siatce zajęć można odnaleźć także takie zagadnienia jak: polityka finansowa państwa, system podatkowy, czy zarządzanie organizacjami publicznymi.

Istotnym elementem studiów na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego są zajęcia praktyczne, które rozwijają umiejętności między innymi w zakresie zarządzania projektami, kontroli zarządczej i audytu w sektorze publicznym czy systemów informatycznych w zarządzaniu publicznym.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze dominują współczesne życie nie tylko każdego człowieka, ale także gospodarki kraju, w którym przyszło mu żyć.

Rynek finansowy na świecie, ze względu na swój nieopisany wpływ na szeroko rozumianą gospodarkę, wymaga ciągłych analiz i modyfikacji, do wykonywania których potrzeba ludzi zaufanych, o szerokich horyzontach myślowych i odpowiedzialnych za powierzone im zadania.

Najmniejszy błąd w kalkulacjach może narazić państwo na straty szacowane na miliardy dolarów. Dlatego zapotrzebowanie na finansistów jest tak duże i niesłabnące od długiego czasu.

Studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z zakresu gospodarowania finansami państwowymi, umiejącymi oceniać ryzyko i konsekwencje działań gospodarczych w kwestii finansów publicznych.

Jesteś odpowiedzialny i zorientowany na sukces każdego działania, którego się podejmujesz? Matematyka od zawsze była twoją najmocniejszą stroną? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z sektorem finansowym i nie boisz się ogromnej odpowiedzialności wynikającej z podjęcia pracy w tej branży?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego zostały stworzone właśnie dla ciebie!

 

4. Gdzie studiować Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Studia na kierunku Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek Zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego zazwyczaj realizowany jest on na studiach magisterskich. Interesując się nim warto dokładnie zaznajomić się z katalogami edukacyjnymi uczelni, ponieważ każda z nich może oferować inny tryb i inną formę kształcenia. W zależności od wyboru szkoły wyższej nasza nauka może trwać 2 lata i odbywać się w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego? Niemal we wszystkich gałęziach sektora publicznego, który jest bezpośrednio związany z gospodarowaniem finansami.

Placówki administracji skarbowej, instytucje rządowe i samorządowe oraz wszelkiej maści przedsiębiorstwa użytku publicznego przyjmą cię z otwartymi ramionami. Twoje umiejętności z pogranicza zarządzania zasobami ludzkimi uczynią cię cennym pracownikiem międzynarodowych korporacji.

 

Absolwent kierunku zarządzanie finansami państwa i samorządu terytorialnego znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • instytucjach rządowych i samorządowych
 • krajowej administracji skarbowej
 • przedsiębiorstwach użyteczności publicznej
 • organizacjach pożytku publicznego
 • międzynarodowych korporacjach

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE FINANSAMI PAŃSTWA I SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka