Electronics and telecommunications

Electronics and telecommunications

Dodaj do ulubionych

Electronics and telecommunications studia – kierunek studiów

Studia na kierunku electronics and telecommunications to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Electronics and telecommunications to studia ścisłe, które są prowadzone dodatkowo w języku angielskim. Daje to dodatkową szansę rozwoju kompetencji lingwistycznych i wzbogacenia słownictwa branżowego. Studenci poznają zagadnienia z zakresu podstawowych nauk ścisłych, a także przykładowo elementów elektronicznych oraz budowy urządzeń elektronicznych, analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, mikroprocesorów i mikrokontrolerów jednokładnych.

Uczą się programowania czy mechanizmów inżynierii ruchu i tworzenia sieci wirtualnych. Każdy absolwent tego kierunku potrafi również korzystać z najważniejszych narzędzi pomiarowych czy też konfigurować urządzenia i protokoły w lokalnych sieciach teleinformatycznych. Po zakończeniu nauki na absolwentów czekają między innymi przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem, produkcją i eksploatacją urządzeń elektronicznych.

 

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku electronics and telecommunications:

 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

Województwo
Miejscowość
studia I stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia I stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Electronics and telecommunications stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 12.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 21.06.2021
do 21.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 23.08.2021
do 13.09.2021
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 21.07.2021
do 27.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 23.08.2021
do 15.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 23.08.2021
do 14.09.2021
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku electronics and telecommunications

Tryb studiów
studia I stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując electronics and telecommunications

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku electronics and telecommunications? Dobrze ugruntowaną i niezbędną do podjęcia przyszłościowej, opłacalnej pracy, którą będziesz mógł się pochwalić na wszystkich zjazdach rodzinnych, o ile będziesz miał na to ochotę.

Na kilku pierwszych zajęciach przypomnisz sobie, a w późniejszym czasie znacznie rozszerzysz, wiadomości zdobyte w toku wcześniejszej nauki zwłaszcza z dziedziny matematyki, fizyki i informatyki.

Zagłębisz działanie systemów operacyjnych używanych przy pracy z tworzeniem i utrzymywaniem kanałów łączności cyfrowejPonadto udoskonalisz swoje umiejętności językowe dzięki przyswojeniu fachowej terminologii technicznej po angielsku.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • podstawowych zagadnień z fizyki, ekonomii, prawa oraz finansów
 • znajomości struktury systemów bezprzewodowych, zasad kodowania sygnałów oraz metod transmisji
 • opracowywania danych pomiarowych i kompletowania specjalistycznej dokumentacji
 • znajomości języków programowania oraz posługiwania się nimi

Jak wyglądają studia na kierunku electronics and telecommunications?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek electronics and telecommunications jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku electronics and telecommunications możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk technicznych i ścisłych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku electronics and telecommunications zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu elektrotechniki, fizyki czy układów elektronicznych.

Ponadto dowiesz się więcej na temat sieci telekomunikacyjnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 

 • Methodology and programming techniques
 • Probability and Statistics
 • Simulation of Electronic Circuits

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się projektowania i eksploatacji zaawansowanych układów elektronicznych i sieci telekomunikacyjnych.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób korzystać z nowoczesnych narzędzi pomiarowych, takich jak generatory sygnałowe. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Już od czasów starożytnych ludzie zachodzili w głowę, jak umożliwić przesyłanie informacji na większą odległość z zachowaniem rzeczywistego czasu. Powstałe wówczas ogniska sygnałowe, będące w stanie przetransportować jedynie 1 bit informacji, nie zdawały egzaminu. 

Pole do popisu mieli wówczas twórcy pierwszego telegramu, a w późniejszym czasie zasłynął Alexander Bell wprowadzający do użytku swój najnowocześniejszy wynalazek.

W obecnych czasach łączności cyfrowej zapotrzebowanie na sprawną komunikację informacyjną nie maleje. Electronics and telecommunications to prowadzone w języku angielskim interdyscyplinarne studia, w obszarze których leżą zagadnienia z branży IT oraz szeroko pojętej telekomunikacji.

Jaka jest sylwetka idealnego kandydata na studia na kierunku electronics and telecommunications? Przyszły student powinien być urodzonym umysłem ścisłym zdolnym do opanowania abstrakcyjnych dla przeciętnego zjadacza pojęć w bardzo krótkim czasie, a jego biegłość w używaniu języka angielskiego musi pozwolić mu na pełne zrozumienie treści zajęć i wykładów.

Jeśli uważasz, że ten opis pasuje do ciebie, a ponadto chciałbyś wiązać swoją przyszłość z pragmatyczną branżą techniczną, to studia na kierunku electronics and telecommunications mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

 

5. Gdzie studiować electronics and telecommunications

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek electronics and telecommunications:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku electronics and telecommunications trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku electronics and telecommunications będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra inżyniera.

Czas trwania studiów na kierunku electronics and telecommunications na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS STUDIA I STOPNIA

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek electronics and telecommunications na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Przedmioty:

fizyka, informatyka, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku electronics and telecommunications na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
30
II stopnia:
30
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek electronics and telecommunications na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
studia I stopnia
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku electronics and telecommunications

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku electronics and telecommunications? Interdyscyplinarność tych studiów pozwoli ci znaleźć zatrudnienie dopasowane do twoich zainteresowań.

Z powodzeniem zatrudnisz się w przedsiębiorstwach produkujących urządzenia elektroniczne, firmach projektujących sieci i systemy komputerowe, a jeśli nie brakuje ci odwagi, spróbujesz swojego szczęścia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Zdobyte w toku studiów wiadomości informatyczne pozwolą ci na poszerzenie ich zakresu w karierze programisty lub twórcy stron internetowych, gier i aplikacji. Wybór, jak widzisz, będzie spory, a od jego dokonania dzieli cię już tylko aplikacja na studia!

 

Absolwent kierunku electronics and telecommunications znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych
 • pracownik przedsiębiorstw produkujących urządzenie elektroniczne
 • pracownik firm projektujących sieci i systemy komputerowe
 • pracownik serwisów informatycznych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

Komentarze (0)