European and international business law

European and international business law

European and international business law studia – kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób funkcjonuje współczesna światowa gospodarka z uwzględnieniem wszelkich politycznych i prawnych zależności? W takim razie wyobraź sobie ogrom perspektyw zawodowych, jakie będą implikowane przez kompleksowe zagłębienie istoty tych zagadnień w połączeniu ze zdobyciem umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych w zakresie najbardziej uniwersalnego języka świata! Swoistą odpowiedzią na prawne i biznesowe zainteresowanie młodych ludzi oraz zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy na „świeże umysły” wykwalifikowane w kierunku gospodarczym, administracyjnym i finansowym są interdyscyplinarne studia na kierunku European and international business law. Jak wiadomo, nie każdy dysponuje odpowiednimi predyspozycjami do wkraczania na drogę danej dyscypliny naukowej. Jaki więc powinien być idealny kandydat na ten kierunek? Zdyscyplinowany, przygotowany na trudności wynikające z długotrwałej i monotonnej nauki aktów prawnych, biegły w mowie i piśmie po angielsku oraz przede wszystkim pragnący powiązać swoją przyszłość ze środowiskiem szeroko pojętego biznesu i gospodarki świata. Jeśli uważasz, że ten opis idealnie do ciebie pasuje, aplikacja na studia na kierunku European and international business law może okazać się najlepszym z możliwych decyzji.

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku European and international business law? Niezbędną do możliwości nazwania się ekspertem do spraw światowego biznesu i prawa. Dowiesz się jak od podszewki funkcjonują rynki europejskie i międzynarodowe, zagłębisz wiadomości ze świata handlu oraz nauczysz się rozsądnego rozporządzania zasobami finansowymi rynku publicznego. Musisz być gotów na poświęcenie wielu godzin ze swojego życia na pamięciowe uczenie się podstaw prawa gospodarczego, karnego, administracyjnego oraz podatkowego – wiedza ta będzie nieoceniona w perspektywie późniejszego założenia własnej działalności gospodarczej oraz poprawnego jej prowadzenia.

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent kierunku European and international business law? Dla aspirujących do osiągnięcia względnej niezależności finansowej i braku szefostwa nadzorującego każdy ruch, otworzy się możliwość założenia własnej działalności gospodarczej z wykorzystaniem wiedzy zaczerpniętej ze studiów. Jeśli to dla ciebie za duża odpowiedzialność, perspektywy mimo wszystko będą obiecujące. Dzięki nieocenionym kompetencjom językowym, będziesz w stanie podjąć pracę w przedsiębiorstwach działających na rynkach europejskich i międzynarodowych

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia kierunku European and international business law, w procesie rekrutacji na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna i semestralna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EUROPEAN AND INTERNATIONAL BUSINESS LAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Prawnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku European and international business law

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • funkcjonowania rynków międzynarodowych i europejskich
   • skutecznego poruszania się w europejskiej i międzynarodowej przestrzeni gospodarczej
   • prawa handlowego
   • prawa gospodarczego, karnego gospodarczego, administracyjnego oraz ubezpieczeń społecznych, finansów oraz podatków w działalności gospodarczej
   • rozporządzania zasobami finansowymi rynku publicznego
   • tworzenia podstawowej dokumentacji

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku European and international business law

   Absolwent kierunku European and international business law znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • jednostkach administracji publicznej (samorządowej, rządowej, państwowej pozarządowej a także instytucjach europejskich)
   • instytucjach politycznych
   • szeroko pojętej administracji prywatnej
   • przedsiębiorstwach działających na rynkach europejskich i międzynarodowych
   • właściciel działalności gospodarczej

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEAN AND INTERNATIONAL BUSINESS LAW

   Komentarze (0)