Stosowana psychologia zwierząt

Stosowana psychologia zwierząt

Dodaj do ulubionych

Stosowana psychologia zwierząt studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,  
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Stosowana psychologia zwierząt stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Stosowana psychologia zwierząt - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku stosowana psychologia zwierząt

niestacjonarne
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku stosowana psychologia zwierząt

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Zanim rozpoczniesz kształcenie pod kątem zwierzęcego psychologa, poznasz teorię fizjologii i anatomii najpopularniejszych istot domowych, aby móc wykluczyć organiczne podłoże nieprawidłowości w ich zachowaniu.

Późniejszy etap nauki będzie oscylował głównie wokół praktyki i zajęć warsztatowych, podczas których nauczysz się różnorakich technik szkolenia psów metodami pozytywnymi oraz poznasz dogłębnie kocią naturę w celu zrozumienia przekazów, jakie chcą dać ludziom pod postacią zachowań rozumianych jako złe przez właścicieli.

Nauczysz się technik i metod diagnozowania nieprawidłowości organicznych mających wpływ na zachowanie oraz zrozumiesz jak postępować ze zwierzętami agresywnymi i nadmiernie lękliwymi. Studia nauczą cię także efektywnego porozumiewania się z właścicielami zwierzaków, którzy są niejednokrotnie cięższymi przypadkami niż ich pupile.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozpoznawania i likwidowania anomalii zachowań zwierząt towarzyszących
 • anatomii i fizjologii zwierząt 
 • kształtowania zachowań pożądanych u zwierząt towarzyszących 
 • ochrony prawnej zwierząt
 • prowadzenia hodowli zwierząt rasowych

Jak wyglądają studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt?

 

1. Tryb i typ studiów

Stosowaną psychologię zwierząt możesz podjąć w trybie niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, twoja nauka będzie odbywała się jedynie w niektóre weekendy, zgodnie z odgórnie ustalonym harmonogramem danej uczelni. Pamiętaj, że taka opcja wiąże się z pewnymi opłatami, których wysokość poznasz, zgłębiając regulamin wybranej uczelni wyższej.

 

Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Podczas gdy jedni zajmują się badaniem, analizowaniem i przewidywaniem zachowań, emocji i uczuć ludzi, inni interesują się głównie psychologią zwierząt. Jako że wielu ludzi nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez swoich zwierzęcych przyjaciół, znaczna większość z nich chciałaby jak najlepiej poznać ich psychikę.

Studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt korzystają z naukowego dorobku wielu interdyscyplinarnych dziedzin, takich jak: biologia, zootechnika, medycyna weterynaryjna, czy metodologii szkolenia zwierząt.

Podejmując kształcenie kierunkowe, zdobywasz cenną wiedzę dotyczącą anatomicznych, genetycznych, fizjologicznych oraz hormonalnych podstaw zachowań zwierząt, głównie psów, kotów oraz koni.

Dowiesz się, w jaki sposób działa mózg i układ nerwowy zwierząt, dzięki czemu zrozumiesz wpływ uszkodzeń neurologicznych na zaburzenia ich zachowania.

Praktyczne zajęcia warsztatowe, odbywające się pod okiem profesjonalnych behawiorystów, pozwolą ci na przyswojenie najważniejszych technik wpływania na zachowanie zwierząt, co okaże się niezwykle przydatne w perspektywie założenia własnej hodowli psów lub kotów rasowych, a także prowadzenia stadniny koni, czy gospodarstwa agroturystycznego.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Mamy szczęście żyć w czasach zaostrzonych przepisów prawnych dotyczących złego traktowania zwierząt oraz sprowadzenia ich do roli istot żywych, posiadających całą gamę uczuć zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu codzienny widok zaniedbanego, głodnego psa na łańcuchu, mającego pełnić służbę ochronną na podwórku, jest to duży krok naprzód.

Człowiek ostatecznie zrozumiał, że psychika zwierzęca jest tak samo skomplikowana, jak i ludzka, a w odpowiedzi na zainteresowanie najbardziej zaaferowanych tym zagadnieniem powstały studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt. Od zawsze uchodziłeś wśród znajomych za zaklinacza nawet najbardziej zbuntowanych kotów?

Nie są ci obce prawa zwierząt i chciałbyś uświadamiać społeczeństwo w kwestii jego respektowania? Pragniesz połączyć swoją przyszłość z codzienną pracą z trudnymi zwierzętami i obserwować pozytywne zmiany ich zachowania? Jeśli odpowiedziałeś twierdzącą na przynajmniej jedno z tych pytań, to studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę


 

4. Gdzie studiować Stosowaną psychologię zwierząt

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Stosowana psychologia zwierząt:

 

Ile trwają studia na kierunku stosowana psychologia zwierząt?

Studia na kierunku Stosowana psychologia zwierząt trwają 3 lata (studia I stopnia).

Stosowana psychologia zwierząt na pierwszym stopniu składa się z sześciu semestrów kształcenia, co w praktyce oznacza, że studenci na zdobycie dyplomu licencjata poświęcają trzy lata. Po tym czasie mogą ubiegać się o przystąpienie do nauki na studiach drugiego stopnia lub podjąć pracę w wybranym obszarze zawodowym.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku stosowana psychologia zwierząt

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku stosowana psychologia zwierząt? Wszędzie tam, gdzie zachodzą jakiekolwiek nieprawidłowości w zachowaniu zwierząt, czyli krótko mówiąc – praktycznie wszędzie. Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą niczym słynni zaklinacze zwierząt, których możemy oglądać w telewizji.

Jeśli jednak nie chciałbyś podejmować pracy na własny rachunek, zatrudnienie z pewnością znajdziesz w ośrodkach oferujących trenowanie i szkolenie zwierząt pracujących, przede wszystkim psów i koni.

Jeśli jesteś miłośnikiem danej rasy jakiegoś zwierzęcia i zależy ci na przestrzeganiu wzorca rasowego oraz niedopuszczanie „wadliwych” młodych do dalszego rozmnażania, będziesz mógł zostać hodowcą zwierząt.

Teoretyczne umiejętności wyniesione ze studiów dadzą ci możliwość bycia konsultantem od spraw rozpoznawania anomalii behawioralnych zwierząt oraz informowania ich właścicieli o prawdopodobnych przyczynach owych dysfunkcji.

 

Absolwent kierunku stosowana psychologia zwierząt znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • trener i szkoleniowiec zwierząt pracujących
 • psi i koci behawiorysta
 • terapeuta wykorzystujący zwierzęta w terapii wspomagającej
 • hodowca zwierząt
 • konsultant w zakresie rozpoznawania anomalii behawioralnych

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STOSOWANA PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT

Komentarze (0)