Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

Dodaj do ulubionych

Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Mało kto pamięta czasy, w których codzienną rutynę stanowiło poranne przeglądanie prasy w celu zdobycia informacji o aktualnych wydarzeniach na świecie. Obecnie wystarczy podpięcie do internetu, a fakty same gromadzą się na ekranach urządzeń elektronicznych. Ten postęp technologiczny wiąże się z nieustannym wzrostem zapotrzebowania na pracowników związanych z komunikacją społeczną. Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej to interdyscyplinarny kierunek znajdujący wspólny mianownik dla dziedzin z pogranicza psychologii, socjologii, filozofii i innych nauk humanistycznych, który ma na celu wykształcenie grona kompetentnych do podjęcia ról zawodowych ściśle związanych z mediami. Jeśli więc jesteś urodzonym humanistą, który ceni sobie zagłębianie myśli filozoficznej oraz interesuje się procesami psychologicznymi zachodzącymi w ludzkich umysłach, a ponadto chciałby wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w szeroko pojętej komunikacji społecznej, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej!

 

Program studiów i przedmioty

Czego będziesz miał okazję się nauczyć podczas studiów na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej? Interdyscyplinarność studiów implikuje niezwykle szeroki obszar wiedzy, jaki będziesz miał za zadanie przyswoić. Począwszy od teorii filozofii dogłębnie wyjaśniającej fenomen greckich myślicieli, na praktycznym zarządzaniu zespołami i zasobami ludzkimi skończywszy. Zapoznasz się z kulturą obowiązującą na terenie niemal każdego świata, dzięki czemu będziesz mógł odnaleźć się w każdej towarzyskiej sytuacji z przedstawicielem innego narodu nie urażając przez przypadek jego uczuć i przekonań. Twoja pewność siebie zostanie wzmocniona poprzez warsztaty z zakresu autoprezentacji i poprawnego przeprowadzania wszelkich wystąpień publicznych. Zaznajomisz się z technikami pracy w mass-mediach oraz poznasz podstawy wywierania wpływu społecznego, co będzie nieocenione w przyszłej pracy medialnej. Twój warsztat pisarski zostanie zmodyfikowany w celu nadania mu pożądanej lekkości – będziesz wiedzieć jak tworzyć chwytliwe teksty reklamowe i użytkowe.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej? Wszędzie tam, gdzie będziesz mógł stanowić swoisty pomost pomiędzy aktualnymi wydarzeniami a szerokim gronem odbiorców. Dzięki umiejętności poprawnego pisania i zwięzłego przekazywania najważniejszych informacji będziesz mógł zostać dziennikarzem lub redaktorem prasowym. Ogół wiedzy wyniesionej ze studiów uczyni cię ekspertem w sprawach komunikacji biznesowej lub szeroko pojętego marketingu. Jeśli cenisz sobie względną niezależność i brak szefostwa czuwającego nad twoją pracą, spróbujesz swoich sił w działalności gospodarczej związanej z copywritingiem, gdzie podejmiesz się zadania polegającego na pisaniu różnorakich tekstów na zlecenie.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, język polski, historia, WOS.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O POZNANIU I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • znaczenia mediów masowych w życiu i funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa,
   • szeroko pojętej dziedziny komunikacji społecznej – w stosunkach publicznych, reklamie, promocji, instytucjach prowadzących edukację medialną

   Czas trwania studiów na kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej

   Absolwent kierunku nauki o poznaniu i komunikacji społecznej znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • redaktor
   • specjalisty do spraw marketingu
   • specjalisty do spraw public relations
   • specjalisty do spraw komunikacji biznesowej lub szeroko pojętego marketingu
   • rzecznik prasowy

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O POZNANIU I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

   Komentarze (0)