Logistyka w sektorze rolno – spożywczym

Logistyka w sektorze rolno – spożywczym

Dodaj do ulubionych

Logistyka w sektorze rolno – spożywczym studia – kierunek studiów 

 

Dla kogo ten kierunek

Sektor rolniczy jest chyba jedynym odgałęzieniem gospodarki, któremu nie grozi ostracyzm - pomimo niesamowitego rozwoju każdego obszaru techniki, nigdy nie będzie możliwe całkowite wyzbycie się konieczności spożywania przez ludzi pokarmów pochodzenia naturalnego. Niezaprzeczalna pewność dotyczy kolejnego zjawiska - sprawna działalność sektora rolno - spożywczego nie byłaby możliwa, gdyby nie logistyczne zaplanowanie całego mechanizmu powiązań między poszczególnymi elementami składowymi tej branży. Logistyka w sektorze rolno – spożywczym to interdyscyplinarny kierunek studiów, znajdujący wspólny mianownik dla zagadnień związanych z ochroną i produkcją żywności, wprowadzaniem jej na rynek oraz działalnością szeroko rozumianego sektora rolniczego. Na każdym poziomie edukacji wyróżniałeś się wśród kolegów swoim doskonałym zorganizowaniem? Uwielbiasz planować, rozmyślać i analizować rozmaite możliwości rozwiązania danego problemu? Chciałbyś połączyć swoją przyszłą pracę zawodową z szeroko rozumianym sektorem rolniczo – spożywczym? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to nie wahaj się dłużej i spróbuj swojego szczęścia na studiach na kierunku logistyka w sektorze rolno – spożywczym!

 

Program studiów i przedmioty

W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku logistyka w sektorze rolno – spożywczym? Interdyscyplinarność tych studiów zapewni ci zdobycie wiedzy z wielu obszarów graniczących z rolnictwem. W celu prawidłowej oceny jakości produktów rolnych wprowadzanych na rynek, będziesz musiał poznać podstawy prawne regulujące dozwoloną ilość substancji chemicznych stosowanych do ochrony danej rośliny. Dowiesz się, jakie oznaczenia stosowane są w odniesieniu do konkretnych towarów, dzięki czemu samodzielnie będziesz mógł brać udział w procedurze znakowania. Nauczysz się rozsądnego planowania i gospodarowania produktami rolnymi i ziemią przeznaczoną pod uprawy. Ponadto zagłębisz niezwykle przydatną wiedzę z zakresu komputerowego wspomagania logistyki rozmaitymi specjalistycznymi programami i aplikacjami, co znacznie ułatwi ci przyszłą pracę w zawodzie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku logistyka w sektorze rolno – spożywczym? Kompleksowa wiedza o pestycydach i ich wpływie na uprawy i zdrowie konsumentów pozwoli ci objąć stanowiska kontrolera jakości roślin uprawnych. Równie dobrze będziesz mógł zostać logistykiem w sprawach transportu zwierząt gospodarskich, aby miały zapewnione humanitarne warunki podczas przewozu. Jeśli chciałbyś zająć stanowisko za biurkiem, wykorzystasz wiedzę techniczną z obszaru projektowania obiektów przechowalniczych i innych systemów ułatwiających pracę rolniczą. Wybór jest dość obszerny, a jeśli nie zawiedziesz się przedmiotami, których będziesz miałał okazję uczyć się na studiach, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku logistyka w sektorze rolno - spożywczym, w procesie rekrutacji na Uniwersytecie Rzeszowskim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA W SEKTORZE ROLNO – SPOŻYWCZYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w sektorze rolno - spożywczym

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując logistykę w sektorze rolno - spożywczym

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • logistyki transportu zwierząt gospodarskich
   • normalizacji w ocenie żywności
   • znakowania towarów
   • spedycji w gospodarce żywnościowej
   • zarządzania przedsiębiorstwem
   • marketingu produktów spożywczych 
   • komputerowego wspomagania logistyki
   • mikro i makro ekonomii

   Czas trwania studiów na kierunku logistyka w sektorze rolno – spożywczym na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku logistyka w sektorze rolno - spożywczym

   Absolwent kierunku logistyka w sektorze rolno - spożywczym znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • pracownik inżynierii produkcji
   • projektant obiektów przechowalniczych
   • pracownik logistyki dostaw surowców i żywności 

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA W SEKTORZE ROLNO – SPOŻYWCZYM

   Komentarze (0)