Grafika multimedialna studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wachlarz możliwości wyrażania swojego artystycznego zamysłu zmieniał się i znacznie ewoluował na przestrzeni wieków. W zaprzeszłych czasach prehistorycznych najwyższą formą sztuki były niedbale narysowane na ścianach jaskiń sylwetki zwierząt i wojowników. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym powstawały rozmaite techniki artystyczne i materiały, które mogły posłużyć jako swego rodzaju fundament pod powstanie danego dzieła. Czasy współczesne zdominowane przez elektronikę i technikę komputerową oferują szereg programów, umożliwiających tworzenie najbardziej wymyślnych animacji, plików wideo oraz grafik multimedialnych. Artyści trudniący się wykonywaniem tego typu sztuki, w przeciwieństwie do tradycyjnie tworzących poprzedników, zdobywają uznanie i duże pieniądze. Dla najbardziej zainteresowanych ścieżką zawodową grafika komputerowego powstały studia na kierunku grafika multimedialna. Jeśli obszar twojej wyobraźni jest niemal nieograniczony, horyzonty artystyczne nieustannie dążą do poszerzania, a nieodparta chęć zdobycia przyszłościowej pracy odgrywa znaczącą rolę w wyborze przyszłego zawodu, to studia na kierunku grafika multimedialna z pewnością spełnią twoje oczekiwania!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku grafika multimedialna? Taką, która z pewnością zostanie doceniona w przyszłej pracy i zapewni ci stabilne źródło zadowalającego dochodu. Nauczysz się podstawowej obróbki plików graficznych w ramach pracy nad wyrobieniem doskonałego zmysłu estetycznego. Znajomość obiektowych języków skryptowych pozwoli ci na tworzenie użytkowych animacji, do których prawa będziesz mógł sprzedawać za niemałe pieniądze. Ponadto nauczysz się edycji i montażu plików wideo, zagłębisz nieznane ci dotąd techniki multimedialne i graficzne, a także pod okiem wykwalifikowanych grafików i twórców multimediów poznasz zasady obsługi profesjonalnych programów graficznych, będących podstawowym narzędziem twojej codziennej pracy

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku grafika multimedialna? Zatrudnisz się wszędzie tam, gdzie zaplecze estetyczne rozmaitych informatycznych projektów ma ogromne znaczenie. Zatrudnisz się w agencjach marketingowych i reklamowych, w których stworzysz chwytliwe grafiki i animacje przyciągające rzesze klientów. Otworzysz własną działalność gospodarczą, w której skupisz się na wykonywaniu różnorodnych zleceń z zakresu projektowania stron internetowych, tworzenia grafiki użytkowej oraz obróbki zdjęć i plików wideo. Redakcje prasowe i wydawnictwa będą ci wdzięczne za projekty graficzne ilustracji oraz okładek nowo powstałych książek i czasopism, a zespoły pracujące nad zapleczem graficznym gier komputerowych przyjmą cię z otwartymi ramionami.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku grafika multimedialna, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA MULTIMEDIALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku grafika

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRAFIKA MULTIMEDIALNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Informatyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując grafikę multimedialną

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • obróbki plików graficznych
  • tworzenia animacji z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych
  • edycji oraz montażu plików wideo
  • obsługi profesjonalnych programów graficznych
  • urządzeń i technik multimedialnych i graficznych
  • zagadnień związanych z fotografią reklamową

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku grafika multimedialna

  Absolwent kierunku grafika multimedialna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik agencji marketingowych i reklamowych
  • pracownik wydawnictw oraz drukarni
  • pracownik redakcji prasowych
  • projektant stron internetowych
  • właściciel działalności gospodarczej

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GRAFIKA MULTIMEDIALNA

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA MULTIMEDIALNA

  Komentarze (0)