Dodaj do ulubionych

Grafika multimedialna studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wachlarz możliwości wyrażania swojego artystycznego zamysłu zmieniał się i znacznie ewoluował na przestrzeni wieków. W zaprzeszłych czasach prehistorycznych najwyższą formą sztuki były niedbale narysowane na ścianach jaskiń sylwetki zwierząt i wojowników. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym powstawały rozmaite techniki artystyczne i materiały, które mogły posłużyć jako swego rodzaju fundament pod powstanie danego dzieła. Czasy współczesne zdominowane przez elektronikę i technikę komputerową oferują szereg programów, umożliwiających tworzenie najbardziej wymyślnych animacji, plików wideo oraz grafik multimedialnych. Artyści trudniący się wykonywaniem tego typu sztuki, w przeciwieństwie do tradycyjnie tworzących poprzedników, zdobywają uznanie i duże pieniądze. Dla najbardziej zainteresowanych ścieżką zawodową grafika komputerowego powstały studia na kierunku grafika multimedialna. Jeśli obszar twojej wyobraźni jest niemal nieograniczony, horyzonty artystyczne nieustannie dążą do poszerzania, a nieodparta chęć zdobycia przyszłościowej pracy odgrywa znaczącą rolę w wyborze przyszłego zawodu, to studia na kierunku grafika multimedialna z pewnością spełnią twoje oczekiwania!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku grafika multimedialna? Taką, która z pewnością zostanie doceniona w przyszłej pracy i zapewni ci stabilne źródło zadowalającego dochodu. Nauczysz się podstawowej obróbki plików graficznych w ramach pracy nad wyrobieniem doskonałego zmysłu estetycznego. Znajomość obiektowych języków skryptowych pozwoli ci na tworzenie użytkowych animacji, do których prawa będziesz mógł sprzedawać za niemałe pieniądze. Ponadto nauczysz się edycji i montażu plików wideo, zagłębisz nieznane ci dotąd techniki multimedialne i graficzne, a także pod okiem wykwalifikowanych grafików i twórców multimediów poznasz zasady obsługi profesjonalnych programów graficznych, będących podstawowym narzędziem twojej codziennej pracy

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku grafika multimedialna? Zatrudnisz się wszędzie tam, gdzie zaplecze estetyczne rozmaitych informatycznych projektów ma ogromne znaczenie. Zatrudnisz się w agencjach marketingowych i reklamowych, w których stworzysz chwytliwe grafiki i animacje przyciągające rzesze klientów. Otworzysz własną działalność gospodarczą, w której skupisz się na wykonywaniu różnorodnych zleceń z zakresu projektowania stron internetowych, tworzenia grafiki użytkowej oraz obróbki zdjęć i plików wideo. Redakcje prasowe i wydawnictwa będą ci wdzięczne za projekty graficzne ilustracji oraz okładek nowo powstałych książek i czasopism, a zespoły pracujące nad zapleczem graficznym gier komputerowych przyjmą cię z otwartymi ramionami.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku grafika multimedialna, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA MULTIMEDIALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE GRAFIKA MULTIMEDIALNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Grafika multimedialna - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika multimedialna

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując grafikę multimedialną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • obróbki plików graficznych
 • tworzenia animacji z wykorzystaniem obiektowych języków skryptowych
 • edycji oraz montażu plików wideo
 • obsługi profesjonalnych programów graficznych
 • urządzeń i technik multimedialnych i graficznych
 • zagadnień związanych z fotografią reklamową

Jak wyglądają studia na specjalizacji grafika multimedialna?

 

1. Typ i tryb studiów

Program kształcenie na specjalizacji grafika multimedialna będzie oscylował głownie wokół nauk artystycznych oraz informatycznych.

Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student specjalizacji grafika multimedialna zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, technicznych oraz informatycznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat technik multimedialnych, animacji oraz grafiki komputerowej. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Grafika 3D i animacja
 • Grafika projektowa
 • Grafika warsztatowa
 • Fotografia / Media cyfrowe

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie licznych warsztatów realizowanych w czasie specjalizacji grafika multimedialna zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Jako student poznasz techniki wykorzystywane przy tworzeniu grafiki komputerowej, animacji czy multimediów. Ponadto, będziesz miał okazję korzystać z zaawansowanych programów informatycznych, takich jak: Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Flash, CorelDRAW. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek grafika multimedialna można realizować w formie studiów jednolitych, które trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku grafika multimedialna

Absolwent kierunku grafika multimedialna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik agencji marketingowych i reklamowych
 • pracownik wydawnictw oraz drukarni
 • pracownik redakcji prasowych
 • projektant stron internetowych
 • właściciel działalności gospodarczej

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GRAFIKA MULTIMEDIALNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA MULTIMEDIALNA

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/