Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

Organizacja i ekonomika ochrony zdrowia studia – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Pomimo ogromnego rozwinięcia cywilizacyjnego i gospodarczego świata, opieka zdrowotna staje się przedmiotem coraz większych narzekań społeczeństwa. Niestety nie bez powodu – kolejki do lekarza są długie, na umówioną wizytę trzeba niejednokrotnie czekać kilka lat, co przy poważnych chorobach przewlekłych brzmi dosyć absurdalnie. Ponadto brakuje funduszy na prowadzenie nowoczesnych badań, czy zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Wszystko to spowodowane jest przede wszystkim złą organizacją logistycznego działania całego systemu opieki zdrowotnej, a także nierozsądnym gospodarowaniem zasobami finansowymi państwa. Wszystkie te czynniki implikują konieczność wykształcenia kadry pracowników, kompetentnej do odpowiedniego organizowania szeroko pojętej ochrony zdrowia. Od dziecka podziwiano twoją przedsiębiorczość i zorganizowanie? Jesteś dobry w planowaniu, a wcielone w życie ułatwienia sprawiają, że codzienne funkcjonowanie jest lepsze? Chciałbyś związać się z zawodem, w którym wykorzystasz wszystkie te predyspozycje w branży ochrony zdrowia? Twierdząca odpowiedź na większość pytań może zapoczątkować świetną przygodę ze studiami na kierunku organizacja i ekonomika ochrony zdrowia!
 
Program studiów i przedmioty
W jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku organizacja i ekonomika ochrony zdrowia? Poszerzysz istniejące już kompetencje społeczne i interpersonalne oraz zdobędziesz nowe z zakresu zarządzania i administracji, co pozwoli ci jak najlepiej planować działania wdrażane w przyszłym bardzo odpowiedzialnym zawodzie. Zanim jednak zaczniesz świadomie działać w branży z obszaru zainteresowania kierunku studiów, będziesz musiał od podszewki poznać specyfikę sektora ochrony zdrowia – ta wiedza pozwoli ci z łatwością odnaleźć się w obowiązującym tam systemie. Umiejętność definiowania i rozwiązywania problemów ekonomicznych sektora ochrony zdrowia zapewnią ci liczne wykłady i zajęcia warsztatowe z praktykami tej dziedziny – wiedzę będziesz zdobywał od najlepszych. Będziesz miał również okazję poszerzyć logistyczne kompetencje, które znajdą odzwierciedlenie w późniejszej organizacji sektora ochrony zdrowia. 
 
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku organizacja i ekonomika ochrony zdrowia? Z łatwością znajdziesz pracę we wszystkich placówkach medycznych wymagających wdrożenia odpowiednich działań organizacyjnych w celu polepszenia i usprawnienia funkcjonowania. Zdobyte w trakcie studiów umiejętności zostaną docenione przez szpitale, przychodnie oraz zakłady opiekuńczo – lecznicze. Jeśli chciałbyś pracować zza biurka, odnajdziesz się w administracji rządowej i jednostkach samorządu terytorialnego. Dla aspirujących do dzielenia się swoją wiedzą z pewnością znajdzie się miejsce w instytucjach zajmujących się prewencją i promocją zdrowia.  

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku ochrona i kształtowanie środowiska, na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, historia, matematyka, WOS.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ORGANIZACJA I EKONOMIKA OCHRONY ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I EKONOMIKA OCHRONY ZDROWIA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

    Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
    • zarządzania i administracji
    • specyfiki sektora ochrony zdrowia
    • definiowania i rozwiązywania problemów ekonomicznych sektora ochrony zdrowia
    • logistyki i organizacji sektora ochrony zdrowia

    Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku organizacja i ekonomika ochrony zdrowia

    Absolwent kierunku ochrona i kształtowanie środowiska znajdzie zatrudnienie w/jako:
    • szpitalach, przychodniach, zakładach opiekuńczo-leczniczych,
    • administracji rządowej i agendach rządowych
    • jednostkach samorządu terytorialnego
    • inspekcji sanitarnej i innych organach nadzoru, certyfikacji i kontrolnych związanych z ochroną zdrowia
    • instytucjach zajmujących się prewencją i promocją zdrowia 
    • instytucjach odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową w zakresie organizacji i funkcjonowania systemów ochrony zdrowia

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ORGANIZACJA I EKONOMIKA OCHRONY ZDROWIA

    Komentarze (0)