Finanse i ekonomia biznesu

Finanse i ekonomia biznesu

FINANSE I EKONOMIA BIZNESU studia - kierunek studiów

Polskie uczelnie starają się zaoferować studentom takie propozycje rozwoju, które w przyszłości pozwolą na znalezienie stabilnego zatrudnienia. Obserwując zapotrzebowanie na aktualnym rynku pracy, możemy zobaczyć, że wciąż brakuje finansistów, którzy oprócz fachowej wiedzy z zakresu analizy matematycznej, dysponują także wiedzą biznesową. Kierunek finanse i ekonomia biznesu jest właśnie zadedykowany dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności z zakresu tych dwóch obszarów. Pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie osób, których umiejętności wykraczają poza jedną dziedzinę, a ich wykształcenie jest wielopoziomowe, właśnie dlatego studia o tak rozbudowanych (i jednocześnie połączonych ze sobą) profilach cieszą się tak dużą popularnością. Jeżeli czujesz, że chciałbyś rozwijać nie tylko jako przyszły finansista, ale także analityk biznesowy, to te studia są stworzone dla ciebie.

Naczelnym celem kształcenia na tym kierunku jest intensywne łącznie wiedzy teoretycznej z doświadczeniem praktycznym. Nauka opiera się na zasadzie przemienności, więc studenci przez cały okres edukacji odbywają praktykę, a przez to zdobywają – tak doceniane przez pracodawców – doświadczenie. Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu makro- i mikroekonomii, statystyki, analizy matematycznej, przyszli abiturienci będą poszerzać informacje związane z rachunkowością gospodarczą, rynkami inwestycyjnymi, czy z metodyką pisania prac dyplomowych. Ekonomia biznesu pozwoli z kolei na poznanie zasad funkcjonowania poszczególnych sektorów gospodarczych oraz zrozumienie ich działania. Podczas edukacji studenci dowiedzą się jak założyć, prowadzić i promować firmę, jak raportować, analizować i wykorzystywać w praktyce różnorodne zjawiska ekonomiczne, by kompleksowo dbać o rozwój i funkcjonowanie danej organizacji. Te podstawy stanowią idealne podłoże do tego, by dowiedzieć się jak aplikować o fundusze ze środków unijnych, jak pisać rozbudowane biznesplany oraz jak doskonalić działanie przedsiębiorstwa.

Po zakończeniu edukacji studenci będą mogli rozpocząć pracę na wielu satysfakcjonujących stanowiskach, które zapewnią stabilny rozwój pozyskanych kwalifikacji. Małe i duże przedsiębiorstwa, międzynarodowe korporacje, organizacje pożytku publicznego i instytucje administracyjne – we wszystkich tych miejscach wciąż poszukiwani są finansiści i ekonomiści biznesu, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi będą wiedzieli jak wpłynąć na sukcesywny rozwój danego sektora gospodarczego. Abiturienci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do pracy w biurach doradztwa finansowego, w biurach podatkowych i urzędach administracyjnych. Ukończenie studiów takich jak finanse i ekonomia biznesu pozwala na swobodne założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o dowolnym profilu. Znajomość wszelkiego rodzaju technik biznesowych sprawi, że dane przedsiębiorstwo może funkcjonować na bardzo wysokim poziomie.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na kierunek finanse i ekonomia biznesu najczęściej brane są pod uwagę przedmioty takie jak: matematyka, geografia, WOS, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • podstawy analizy matematycznej, statystyki
 • makro- i mikroekonomię
 • teorię organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem
 • zasady funkcjonowania współczesnego biznesu
 • podstawy prawa gospodarczego
 • analizę, ocenę, raportowanie zachowań ekonomicznych
 • doradztwo gospodarcze
 • podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • specjalistyczne stanowiska w sektorze zarządzania
 • biura podatkowe
 • instytucje zajmujące się doradztwem podatkowym
 • urzędy pracy
 • urzędy administracyjne
 • instytucje bankowe
 • założenie własnej działalności gospodarczej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I EKONOMIA BIZNESU

Komentarze (0)