Dodaj do ulubionych

STUDIA AFRYKAŃSKIE studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zawsze interesowałeś się innymi kulturami i marzyłeś o podróży w głąb Czarnego Lądu? Masz duszę odkrywcy, a W pustyni i w puszczy to twoja ulubiona książka dzieciństwa? Chcesz, aby studia były twoją pasją i przepustką do podjęcia ciekawej pracy?
Jeżeli tak, to studia afrykańskie będą dla Ciebie idealnym wyborem! Studia afrykańskie to kierunek dedykowany przede wszystkim tym, którzy interesują się kulturą afrykańską i pragną pogłębiać swoją wiedzę z tego obszaru.  Jeżeli chciałbyś, aby studia były nie tylko obowiązkiem, ale także wspaniałą przygodą to powinieneś wybrać właśnie ten kierunek!
 
Czego nauczysz się na studiach afrykańskich?
 
Na studiach, przede wszystkim pogłębisz swoją wiedzę o kontynencie afrykańskim. Odwołasz się do wielu obszarów kultury Afryki, takich jak: historia, filozofia czy religia. Co więcej, poznasz historię kontynentu i dowiesz się jakim zmianom podlegał na przestrzeni dziejów.
W toku studiów dostaniesz szansę nauczenia się języka suahili używanego przez większość Afrykańczyków. Ponadto, będziesz miał możliwość obcowania z reprodukcjami największych dzieł sztuki z kontynentu Afrykańskiego. Umożliwi Ci to dogłębne zrozumienie kultury i światopoglądu jego mieszkańców. Jako student tego niezwykle ciekawego kierunku dowiesz się więcej o społeczeństwie afrykańskim, jego ogromnym zróżnicowaniu i warunkach życia.
Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę, także z zakresu literatury afrykańskiej, z którą zapoznasz się podczas zajęć. Wykładowcy opowiedzą ci również o aspektach politycznych i ekonomicznych w poszczególnych państwach. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz na obowiązkowych praktykach studenckich, które będziesz mógł zrealizować w wielu ciekawych instytucjach. Podczas kursu pogłębisz swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w lektoracie z wybranego języka obcego nowożytnego. Studia kończą się napisaniem pracy z zakresu zdobytej wiedzy i egzaminem dyplomowym.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent tego kierunku będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu polityki, kultury, ekonomii i historii Afryki. Umożliwi ci to na podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których potrzebni są specjaliści z tego obszaru. Co więcej, idealnie sprawdzisz się w roli eksperta od spraw afrykańskich. Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystać zostając doradcą lub konsultantem w różnorodnych mediach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach i fundacjach, które zajmują się promowaniem dorobku kulturalnego Afryki.
Równie ciekawym wyborem jest kariera turystyczna. Znajomość rdzennego języka afrykańskiego i dodatkowego języka obcego na poziomie zaawansowanym, pozwoli Ci pracować jako przewodnik po Czarnym Lądzie. Ponadto, będziesz miał wszelkie niezbędne kompetencje do rozpoczęcia kariery międzynarodowej, także w wielu egzotycznych krajach. Po ukończeniu studiów będziesz mógł również prowadzić własną działalność gospodarczą, a także kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby podjąć naukę na studiach afrykańskich, oprócz przedmiotów podstawowych, powinieneś zdać maturę z: geografii, historii lub języka obcego. Dodatkowym atutem branym pod uwagę w trakcie rekrutacji jest uczestnictwo w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA AFRYKAŃSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Studia afrykańskie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

STUDIA AFRYKAŃSKIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA AFRYKAŃSKIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA AFRYKAŃSKIE STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia afrykańskie

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH AFRYKAŃSKICH

 • wiedza z zakresu historii, kultury, polityki i literatury afrykańskiej
 • znajomość języka suahili
 • znajomość języka obcego na poziomie B2
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy wiedza o poszczególnych państwach z kontynentu afrykańskiego
 

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH AFRYKAŃSKICH:

 •  instytucje kulturalne
 •  fundacje
 •  media
 •  agencje turystyczne
 •  przewodnik turystyczny
 

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA AFRYKAŃSKIE

Komentarze (0)