HANDEL MIĘDZYNARODOWY

HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Dodaj do ulubionych

HANDEL MIĘDZYNARODOWY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku handel międzynarodowy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku handel międzynarodowy
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności handel międzynarodowy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | handel międzynarodowy - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z handlu międzynarodowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku handel międzynarodowy: biznes międzynarodowy, handel zagraniczny małych i średnich przedsiębiorstw.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunków często brane są pod uwagę takie przedmioty jak: WOS, historia, język polski i język obcy. Jednak na chwilę obecną konkretne wymagania rekrutacyjne nie są jeszcze sprecyzowane. Czasami takie kierunki są również prowadzony na prywatnych uczelniach, na których wymagana jest opłata.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Handel międzynarodowy stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku handel międzynarodowy

UCZELNIE, GDZIE HANDEL MIĘDZYNARODOWY JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Pokaż więcej
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Politologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Specjalności na kierunku politologia

Pokaż więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Międzynarodowe stosunki gospodarcze stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze

HANDEL MIĘDZYNARODOWY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Handel międzynarodowy studia niestacjonarne

Handel międzynarodowy studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Handel międzynarodowy studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku handel międzynarodowy

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Czego nauczysz się na kierunku handel międzynarodowy?
Zostając studentem handlu międzynarodowego, będziesz przygotowywany do podjęcia współpracy z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Wykwalifikowana kadra naukowa przekaże Ci niezbędną wiedzę teoretyczną z obszaru wielu dziedzin naukowych, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Rozszerzysz swoje umiejętności z zakresu: finansów, statystyki, marketingu czy przedsiębiorczości.
Podczas studiów będziesz uczestniczył w wielu wykładach i warsztatach bezpośrednio związanych z zagadnieniem handlu międzynarodowego. Nauczysz się jak prowadzić negocjacje umów, tak by były one korzystne dla każdej ze stron, zdobędziesz umiejętność oceniania sytuacji politycznej i gospodarczej na arenie międzynarodowej.
Decydując się na naukę na tym kierunku, będziesz miał możliwość poznania tajników zarządzania przedsiębiorstwem oraz tego, jak właściwie ocenić wpływ czynników zagranicznych na funkcjonowanie twojej działalności. Na dalszym etapie kursu dostaniesz szansę wyboru interesującej Cię specjalizacji.
Jeżeli dobrze znasz język angielski, ciekawym wyborem może być ścieżka anglojęzyczna, na której oprócz przedmiotów prowadzonych po polsku, znajdą się także te, na których nauka odbywa się wyłącznie w obcym języku.
Nieustanne podnoszenie swoich umiejętności językowych jest w tym zawodzie niezwykle ważne czy wręcz niezbędne do utrzymania kontaktów zagranicznych, dlatego też podczas studiów będziesz uczył się angielskiego i dodatkowego języka obcego. Studia na kierunku handel międzynarodowy trwają trzy lata i kończą się projektem, który jest praktycznym wykorzystaniem wiedzy przekazanej przez wykładowców.'
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • Negocjacji i zawieraniu umów
 • Analizy międzynarodowej sytuacji politycznej i gospodarczej
 • Zarządzania przedsiębiorstwem
 • Organizacji handlu międzynarodowego
 • Języka angielskiego  na poziomie zaawansowanym
 • Dodatkowgo języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku handel międzynarodowy?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek handel międzynarodowy realizuje treści z zakresu nauk ekonomicznych, dlatego też zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższe studia będą mogli wybierać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia zaoczne musisz być przygotowany na uczestnictwo w zjazdach realizowanych w wybrane weekendy semestru.

 

Studia na kierunku handel międzynarodowy możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Aplikując na kierunek handel międzynarodowy zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z powyższych obszarów tematycznych, między innymi:

 • prawo w gospodarce
 • podstawy zarządzania
 • ekonomia
 • psychologia w biznesie
 • finanse

Jako student zdobędziesz informacje na temat kultur i regionów świata oraz międzynarodowej sytuacji gospodarczej i politycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku handel międzynarodowy, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności z obszaru ekonomii i zarządzania. Przede wszystkim, nauczysz się oceniać sytuacje gospodarczą i dokonywać analiz gospodarczych i finansowych przedsiębiorstwa.

Co więcej, poznasz zaawansowane techniki zarządzania firmą oraz projektami międzynarodowymi. Wszyscy studenci skupią się na rozwijaniu kompetencji miękkich, takich jak umiejętności komunikacyjne czy negocjacyjne.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie dzisiejszego, dynamicznego rozwoju gospodarczego niezwykle ważne są dobre relacje z zagranicznymi partnerami. Coraz częściej polscy przedsiębiorcy podejmują współpracę z kontrahentami spoza naszego kraju. Dlatego też rozeznanie w gospodarczej sytuacji międzynarodowej stało się niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy.
Jeżeli zawsze byłeś osobą o szerokich horyzontach, którą interesowała rzeczywistość innych krajów, a dodatkowo masz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, to studia na kierunku handel międzynarodowy są stworzone dla Ciebie!
Jest to nowoczesny kierunek będący odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Dzięki swojemu bogatemu i elastycznemu programowi, studia te kompleksowo przygotują Cię do nawiązywania kontaktów z zagranicznymi przedsiębiorcami.
 
5. Gdzie studiować handel międzynarodowy

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek handel międzynarodowy:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku handel międzynarodowy trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek handel międzynarodowy jest dostępny tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Nauka na studiach pierwszego stopnia trwa trzy lata, czyli sześć semestrów i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Jaka praca po studiach ?
Po ukończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach mających kontakt z międzynarodowymi kontrahentami. Zdobyta wiedza z zakresu prowadzenia negocjacji i zawierania umów pozwoli Ci podjąć prace w bankach, instytucjach finansowych i firmach konsultingowych prowadzących współpracę z zagranicznymi spółkami.
 
Absolwent kierunku handel międzynarodowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • Specjalista do spraw handlowych
 • Specjalista do spraw eksportu
 • Handlowiec
 • Specjalista do spraw sprzedaży.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU HANDEL MIĘDZYNARODOWY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HANDEL MIĘDZYNARODOWY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Drzwi Otwarte Wydziału Filologicznego https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie