DESIGN W BIZNESIE

DESIGN W BIZNESIE

Dodaj do ulubionych

DESIGN W BIZNESIE studia - kierunek studiów

Studia na kierunku design w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku design w biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku design w biznesie rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | design w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności design w biznesie możesz podjąć na 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | design w biznesie - uczelnie >

Opis kierunku

Design w biznesie to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza nauk społecznych i związać swoją przyszłą karierę zawodową z sektorem korporacyjnym. W trakcie studiów studenci poznają podstawy ekonomii, zarządzania czy marketingu oraz uczą się, jak ich zdobycze wykorzystywać podczas praktycznych działań.

 

Specjalności

Współczesne studia z designu w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku design w biznesie: design produktów i usług, nowe technologie w designie, projektowanie marki i wizerunku firmy, projektowanie w sektorach kreatywnych.

 

Praca po studiach

Design w biznesie to kierunek, który kładzie nacisk na poznanie nowoczesnych metod zarządzania projektowego korzystnie wpływającego na funkcjonowanie firmy na różnych ich płaszczyznach. Co więcej – studenci poznają zasady tworzenia innowacji procesowych i produktowych przy użyciu nowatorskich narzędzi. Po zakończeniu nauki na absolwentów czekać będą między innymi działy marketingu firm o różnych profilach działalności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy

Design w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Design w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Design w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE DESIGN W BIZNESIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

DESIGN W BIZNESIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Design w biznesie studia niestacjonarne

Design w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Design w biznesie studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku design w biznesie

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE

Czego nauczysz się na kierunku design w biznesie?
Studia ze względu na swój interdyscyplinarny charakter umożliwiają ewaluacje twojej wiedzy w zakresie różnych dziedzin naukowych. Rozwiniesz swoją wiedzę zarówno w kierunkach artystycznych, jak i biznesowych.W toku studiów będziesz uczestniczył w wielu wykładach i zajęciach, na których wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci niezbędną do dalszej nauki, wiedzę teoretyczną.
Poznasz podstawy filozofii i etyki, socjologii czy informacje o tym, jak chronić własność intelektualną i przemysłową. Podczas kolejnych etapów studiów dowiesz się jak wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce.
Nauczysz się projektowania metodą 2D i 3D oraz tworzenia rysunku technicznego. Dodatkowo poznasz techniki stosowania nowoczesnych technologi w procesie tworzenia projektów.Na kolejnych etapach studiowania będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która rozwinie twoją wiedzę w konkretnym kierunku. Moduł biznesowy zawiera głównie przedmioty, które oscylują wokół zarządzania i finansów.
Ukończenie tej ścieżki pozwoli Ci na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydujesz się na moduł komunikacji społecznej poznasz tajniki komunikacji symbolicznej i niewerbalnej oraz zagłębisz się w zagadnienia grafiki menadżerskiej i dowiesz się jak zarządzać karierą.
Do wyboru będziesz miał także specjalizacje propedeutyka designu, na której poszerzysz swoją wiedzę z historii kultury i sztuki, historii designu, kształtowania przestrzeni i poznasz wiele innych, ciekawych i przydatnych w przyszłej pracy zawodowej, zagadnień.
Podczas studiów odbędziesz trwające osiem tygodni praktyki zawodowe, które umożliwią Ci poznanie technik pracy wykorzystywanych przez profesjonalistów. Dodatkowym atutem jest nauka języka angielskiego biznesowego, którego poznanie pozwoli Ci na podjęcie pracy w międzynarodowych firmach na całym świecie!

 

Absolwent powinien posiadać:

 • Kreatywne myślenie i zdolność wykorzystywania go w pracy biznesowej.
 • Umiejętność projektowania metodą 2D i 3D.
 • Znajomość zasad rysunku technicznego.
 • Zdobędziesz kompetencje z zakresu prowadzenia własnej działalności.
 • Znajomość języka angielskiego biznesowego.

Jak wyglądają studia na kierunku design w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek design w biznesie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami artystycznymi i marketingowymi.

 

Studia na kierunku desgn w biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku design w biznesie będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, biznesowych i marketingowych.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym. Oto wybrane z nich:

 

 • komunikacja symboliczna i niewerbalna
 • grafika menedżerska i prezentacyjna
 • kształtowanie przestrzeni
 • ergonomia

 

Program kształcenia zakłada także realizacje modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku design w biznesie zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim nauczysz się projektowania metodą 2D i 3D oraz dowiesz się jak tworzyć rysunek techniczny i korzystać z zaawansowanych narzędzi oraz programów informatycznych.

Ponadto zyskasz zdolności z obszaru marketingu i reklamy. Studenci rozwiną również swoje zdolności językowe, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jesteś estetą i potrafisz docenić piękno otaczających Cię rzeczy? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest połączenie funkcjonalności przedmiotów z pięknym wyglądem? Masz głowę pełną kreatywnych pomysłów, a swoje zainteresowanie sztuką chcesz wykorzystać w swojej przyszłej pracy?
Jeżeli powyższy opis doskonale do Ciebie pasuje, to studia na kierunku design w biznesie są dla ciebie stworzone! W dzisiejszych czasach, w których rynek oferuje niezliczoną ilość produktów, niezwykle ważny stał się ich wygląd, który to niejednokrotnie przekonuje klienta do ostatecznego wyboru.
Jest to, obok funkcjonalności, najważniejszy aspekt brany pod uwagę podczas produkcji. To sprawia, że firmy coraz częściej poszukują specjalistów w dziedzinie designu. Kierunek, jakim jest design w biznesie wyszedł naprzeciw potrzebom rynku i kształci specjalistów od projektowania. Jeżeli pasjonuje Cię szeroko pojęty design, a jednocześnie interesuje Cię jego zastosowanie w biznesie, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na ten ciekawy i nowoczesny kierunek.
 
5. Gdzie studiować design w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek design w biznesie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku design w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku design w biznesie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE:

Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów będziesz miał niezwykle szeroką wiedzę zarówno w dziedzinie projektowania, jak i biznesu. Przede wszystkim będziesz mógł pracować jako projektant.
Jedak interdyscyplinarny charakter studiów pozwoli Ci na podjęcie pracy w różnych instytucjach przemysłowych, w których wykorzystywana jest wiedza z zakresu designu i biznesu, która jest coraz wyżej ceniona przez potencjalnych pracodawców.
Absolwenci znajdą także pracę w marketingu i reklamie. Co ważne będziesz także kompleksowo przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
 

Absolwent kierunku design w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • projektant
 • w marketingu i reklamie
 • w sektorze przemysłowym
 • Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie