FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Dodaj do ulubionych

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ studia - kierunek studiów

Studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną to interdyscyplinarne studia, które pozwolą zdobyć wykształcenie z pogranicza nauk literaturoznawczych, językoznawczych czy społecznych. Studenci w trakcie kształcenia dbają przede wszystkim o rozwój kompetencji lingwistycznych – głownie z języka hiszpańskiego oraz hispanoamerykańskiego.

 

Specjalności

Współczesne studia z filologii hiszpańskiej z amerykanistyką filologiczną charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną: językoznawczo-traduktologiczna, literaturoznawczo-kulturoznawcza.

 

Praca po studiach

W programie dydaktycznym tego kierunku odnaleźć można również przedmioty pozwalające na rozwój umiejętności z traduktologii oraz dydaktyki języka hiszpańskiego. Absolwenci po zakończeniu kształcenia są między innymi do pełnienia zawodu nauczyciela języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach nauczania w ramach polskiego systemu oświatowego – jeśli wybiorą zawodowy blok pedagogiczny.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu na to, że są to studia drugiego stopnia, kandydaci muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów licencjackich. Jeżeli jesteś absolwentem innego kierunku niż filologia hiszpańska, musisz okazać certyfikat potwierdzający znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B2. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FILOLOGIĘ HISZPAŃSKĄ Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ:

Czego nauczysz się studiując filologię hiszpańską z amerykanistyką filologiczną? 

Przede wszystkim, podczas studiów będziesz rozwijał swoje kompetencję z zakresu dwóch języków: hiszpańskiego i angielskiego. Pogłębisz swoją wiedzę językoznawczą z zakresu gramatyki i historii. Ponadto, wykładowcy przekażą Ci wiedzę, także z innych dziedzin.

Dowiesz się jak wygląda szeroko rozumiana kultura hiszpańska i codzienność ludzi mieszkających na terenach hiszpańskojęzycznych. Dostaniesz szansę obcowania z najwybitniejszymi dziełami literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej i poznasz metody ich analizowania i interpretowania. Co więcej, zdobędziesz umiejętności z zakresu translatoryki i nauczysz się przekładu tekstów literackich.

W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji. Jeżeli zdecydujesz się na językoznawczo-traduktologiczną, zdobędziesz informacje z obszaru językoznawstwa hiszpańśkiego. Pogłębisz swoje kompetencje z zakresu gramatyki, stylistyki oraz leksykologii, a zdobyte wiadomości wykorzystasz podczas pisania pracy dyplomowej.
Natomiast druga ścieżka naukowa, literaturoznawczo-kulturoznawcza, kładzie nacisk na poszerzanie wiedzy o literaturze, kulturze i historii Hiszpanii i Iberoameryki. W ramach wybranej specjalności, pod opieką promotora napiszesz pracę magisterską. 

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości języka hiszpańskiego i angielskiego na poziomie C2
 • wiedzy z zakresu kultury, historii i literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej
 • umiejętność dokonywania przekładów literackich
 • wiedzy językoznawczej

Jak wyglądają studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczą możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie związana z naukami humanistycznymi i filologicznymi.

 

2. Program studiów

Jako student, już na początku swojej drogi naukowej będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w ramach której będziesz chciał się dalej kształcić. W programie przewidziano specjalizacje językoznawczo-traduktologiczną oraz literaturoznawczo-kulturoznawczą.

W zależności od tego, na jaki moduł się zdecydujesz, w planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Aktualne problemy literatury hiszpańskiej
 • Dydaktyka języka hiszpańskiego
 • Język angielski w USA
 • Podstawy psycholingwistyki

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie powyższych studiów filologicznych, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, skupisz się na doskonaleniu kompetencji językowych i praktycznej nauce języka angielskiego oraz hiszpańskiego.

Ponadto będziesz miał okazję dowiedzieć się, w jaki sposób dokonywać przekładów ustnych oraz pisemnych w obrębie języka hiszpańskiego oraz polskiego. W ramach licznych warsztatów, zyskasz także umiejętności dydaktyczne oraz pedagogiczne, które z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie nauczyciela języka hiszpańskiego.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Hiszpański i angielski to jedne z najpopularniejszych języków świata. Jako swoich języków ojczystych, używa ich ludność na całej kuli ziemskiej. W swojej ofercie mają je wszystkie szkoły językowe, a język angielski poznają już dzieci w wieku przedszkolnym. Nic więc dziwnego, że zarówno filologia hiszpańska, jak i anglistyka od wielu lat są jednymi z chętniej wybieranych kierunków studiów.
Wiele młodych ludzi decyduje się na jednoczesne studiowanie dwóch kierunków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka obcego  jest niezwykle pożądaną cechą na rynku pracy. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny i niezwykle przyszłościowy kierunek, pozwalający rozwijać swoje kompetencje z zakresu dwóch języków, filologia hiszpańska z amerykanistyką.
Jeśli chcesz biegle posługiwać się angielskim i hiszpańskim, a do tego lepiej poznać kulturę Półwyspu Iberyjskiego, to powinieneś zdecydować się na te studia. 
 
5. Gdzie studiować filologię hiszpańską z amerykanistyką filologiczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia hiszpańska z amerykanistyką filologiczną będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ:

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent tego niezwykle ciekawego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu językoznawstwa hiszpańskiego i kulturowego. Opanujesz te dwa języki na poziomie C2, co umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów w tej dziedzinie.
Umiejętność dokonywania tłumaczeń, pozwoli Ci znaleźć zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych lub wydawnictwach, zajmujących się przekładem literatury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej.
Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury hiszpańskiej. Po przejściu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego, zdobędziesz kwalifikacje do pracy w edukacji. Biegłe władanie dwoma językami obcymi, umożliwi Ci rozpoczęcie kariery także poza granicami naszego kraju.
 
Absolwent znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • biura tłumaczeniowe
 • wydawnictwa
 • instytucje kulturalne
 • edukacja
 • szkoły językowe
 • branża turystyczna

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka