LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS

LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS

LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji oraz zwiększonej współpracy pomiędzy wieloma państwami na całym świecie, niezwykle istotne stało się wykształcenie specjalistów w dziedzinie stosunków i prawa międzynarodowego. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał niezwykle przyszłościowy i nowatorski kierunek, law in International relations.

Jego program skupia się na wykształceniu zdolności związanych ze znajomością międzynarodowych przepisów prawnych oraz światowych relacji politycznych i gospodarczych. Kolejnym atutem jest fakt, że prowadzone są całkowicie w języku angielskim, dzięki czemu przygotowują do podjęcia pracy poza granicami naszego kraju. Jeśli więc jesteś osobą ambitną o dużych zdolnościach językowych, która marzy o pracy w środowisku międzynarodowym, to studia na kierunku law in International relations powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku law in International relations?

W trakcie studiów najwięcej czasu poświęcisz na naukę niezwykle obszernych zagadnień, jakimi są prawo międzynarodowego i unijne. Uzyskana wiedza, pozwoli Ci zrozumieć istotę procesów zachodzących w relacjach pomiędzy państwami na arenie międzynarodowej. Ponadto, zagłębisz się w meandry polityki i ekonomii światowej.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dziedzin biznesu i prawa światowego oraz wybitnych naukowców, którzy jednocześnie są wykładowcami na najlepszych zagranicznych uczelniach. Wykwalifikowana kadra akademicka podzieli się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i przekaże Ci wiele cennych informacji, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Program kursu zakłada odbycie praktyk, które możesz zrealizować w licznych międzynarodowych instytucjach i przedsiębiorstwach. Dodatkowo, przez trzy lata trwania nauki, będziesz rozwijał swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznego języka angielskiego. W trakcie studiów będziesz miał kontakt z ludźmi z różnych zakątków świata, dzięki czemu zyskasz szansę na poznanie nowych kultur i języków, co jest niezwykłą zaletą podczas budowania kariery międzynarodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa światowego i europejskiego, polityki oraz gospodarki międzynarodowej. Będziesz miał wykształcenie zarówno w aspekcie prawniczym, jak i biznesowym. Tak liczne umiejętności i kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu międzynarodowych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Z powodzeniem, znajdziesz zatrudnienie na stanowisku sędziego, prokuratora czy radcy prawnego. Co więcej, odnajdziesz się w zawodzie prokuratora i komornika sądowego. Zdobyte kwalifikacje z obszaru wiedzy biznesowej sprawią, że będziesz mógł pracować jako menadżer, dyplomata lub ekspert podatkowy. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego, możesz rozpocząć karierę na arenie międzynarodowej. . Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich, będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacyjnym na tego typu kierunki najczęściej są brane pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego z takich przedmiotów jak: język obcy, matematyka, historia, geografia lub WOS. W związku z tym, że zajęcia odbywają się w całości w języku angielskim musisz przedstawić certyfikat znajomości języka obcego na poziomie zaawansowanym. W przypadku uczelni prywatnych będziesz musiał uiścić opłatę, której wysokość określona jest w regulaminie studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS:

   • znajomość prawa europejskiego
   • znajomość prawa światowego
   • znajomość polityki i gospodarki międzynarodowej
   • znajomość specjalistycznego języka angielskiego

   Jak wyglądają studia na kierunku law in International relations?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Law in International relations to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie bezpośrednio związana z naukami prawnymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku law in International relations zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk prawnych, politycznych, ekonomicznych i społecznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat stosunków międzynarodowych oraz relacji gospodarczych pomiędzy poszczególnymi państwami. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

   • Principles of National and International Law
   • International and European Human Rights
   • EU Law on Common Foreign and Security Policy
   • International Arbitration

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek, zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się technik zarządzania biznesem międzynarodowym, finansami oraz zasobami ludzkimi. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać regulacje prawa międzynarodowego w praktyce. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę zagraniczną.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku law in International relations można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku law in international relations na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS:

   • sędzia
   • adwokat
   • prokurator
   • notariusz
   • radca prawny
   • komornik
   • referendarz sądowy
   • prawnik w dziale prawnym przedsiębiorstw z różnych dziedzin
   • mediator
   • rzecznik patentowy
   • manager

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LAW IN INTERNATIONAL RELATIONS

   Komentarze (0)