BACHELOR IN MANAGEMENT

BACHELOR IN MANAGEMENT

Dodaj do ulubionych

BACHELOR IN MANAGEMENT studia - kierunek studiów

Studia na kierunku bachelor in management to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku bachelor in management
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bachelor in management możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bachelor in management - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku bachelon in managment pozwalają zdobyć studentom gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania oraz nauk pokrewnych związanych z ekonomią, finansami czy nawet elementami prawa. Co więcej – nauka odbywać się będzie w języku angielskim, dzięki czemu studenci rozwiną swoje kompetencje lingwistyczne oraz wzbogacą słownictwo branżowe.

 

Specjalności

Współczesne studia bachelor in management charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku bachelor in management: digital society & new media, entrepreneurship, horeca (hotel, restaurant, catering) management, international management, marketing.

 

Praca po studiach

Wiedza i umiejętności pozyskane w trakcie studiów pozwolą na świadome prowadzenie działalności gospodarczej, ale nie tylko. Absolwenci tego kierunku karierę zawodową mogą rozwijać w firmach o różnorodnych profilach działalności, które funkcjonują zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z trzech dowolnych przedmiotów, wybranych przez kandydata spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.  

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR IN MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Bachelor in management stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

BACHELOR IN MANAGEMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bachelor in management studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bachelor in management studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bachelor in management

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ W CZASIE STUDIÓW NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

Czego nauczysz się na kierunku bachelor in management?
W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin związanych bezpośrednio z szeroko pojętym zarządzaniem. Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach z zakresu finansów, marketingu, czy rachunkowości. Ponadto zagłębisz się w meandry niezwykle złożonego zagadnienia, jakim jest prawo cywilne i nauczysz się wykorzystywać jego przepisy w swojej codziennej pracy zawodowej.
Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz nauce różnych dziedzin i odmian zarządzania.Dowiesz się, na czym polega zarządzanie zasobami ludzkimi, jakością, projektami oraz strategiczne. W trakcie kursu rozwiniesz także swoje zdolności negocjacji oraz kompetencje interpersonalne, które są niezwykle ważne w budowaniu poprawnych relacji z kontrahentami i współpracownikami.
Dodatkowo, podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcićJeżeli zdecydujesz się na zarządzanie międzynarodowe, będziesz uczestniczył w zajęciach z diagnostyki organizacyjnej oraz komunikacji międzykulturowej. Natomiast, jeśli wybierzesz specjalność z zakresu przedsiębiorczości, nauczysz się jak prowadzić własny biznes oraz poznasz podstawy funkcjonowania marketingu w małej firmie. 
Ostatnia ścieżka naukowa-marketing, oscyluje tematycznie wokół strategi zarządzania firmą i innowacji marketingowych. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór najbardziej optymalnej drogi kształcenia. Co więcej, rozwiniesz swoje umiejętności językowe, ucząc się branżowego języka angielskiego.
 
W programie studiów na kierunku bachelor in management znajdziesz takie przedmioty jak np.:
 • Principles of Psychology
 • Introduction to International Management
 • HR Management
 • Negotiations
 • Principles of Entrepreneurship
 • Corporate and Business Law
 • Principles of Law
 • Managerial Statistics
 • European Union Functioning
 • Elective Courses
 

Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

 • zarządzania
 • nauk pokrewynych (rachunkowość, prawo cywilne, marketing, finanse)
 • umiejętność budowania relacji z klientami
 • wykorzystania zarówno w biznesie, jak i w innych przedsięwzięciach narzędzi, metod i technik marketingowych
 • znajomości marketingu internetowego i technologi informatycznych
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • tworzenia i realizowania strategii marketingowych oraz badań marketingowych
 • specjalistyczny język angielski
 • dodatkowy język obcy

Jak wyglądają studia na kierunku bachelor in management?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bachelor in management są obecnie dostępne jedynie w formie stacjonarnej, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalanych przez władze konkretnej uczelni wyższej.

 

Studia na kierunku bachelor in management możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania będzie realizował kwestie z zakresu zarządzania i marketingu, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie kierunkowe.

 

2. Program studiów i przedmioty

W siatce zajęć na kierunku bachelor in management znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z zarządzaniem i marketingiem, między innymi:

 

 • Etyka w biznesie
 • Podstawy zarządzania
 • Krytyczne myślenie
 • Nauka o organizacji

 

Studenci zdobędą także specjalistycznąwiedzę na temat ekonomii oraz finansów przedsiębiorstw. Ponadto, dowiesz się więcej o międzynarodowej sytuacji gospodarczej i stsounkach Polski z poszczególnymi krajami europejskimi.

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku bachelor in management wykształcisz szereg cennych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową. Ponadto, poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. 

Studenci nauczą się również tworzenia biznes planu oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i przedsiębiorstw, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi. Studia na tego typu kierunkach od wielu lat cieszą się powodzeniem i są chętnie wybierane przez przyszłych studentów
Jednak, aby zapewnić sobie lepsze perspektywy zawodowe, nawet poza granicami naszego kraju, warto dodatkowo skupić się na kształtowaniu swoich kompetencji językowych.Jako odpowiedź na podobne zapotrzebowania, powstał kierunek bachelor in management, na którym zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim.
Jeżeli więc jesteś osobą, która chce w przyszłości pracować w środowisku międzynarodowym, a dodatkowo dobrze radzisz sobie z przedmiotami ścisłymi, to powinieneś zdecydować się na wybór tych studiów.
 
5. Gdzie studiować bachelor in management

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bachelor in management:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku bachelor in management trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku bachelor in management będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku bachelor in management będziesz miał wiedzę z zakresu różnych aspektów zarządzania oraz z nauk pokrewnych, takich jak: finanse, rachunkowość, marketing czy prawo cywilne.
Ponadto, wykształcisz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię biznesową. Tak szerokie wykształcenie umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z dziedziny zarządzania.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w sektorze zarządzania zasobami ludzkimi lub w działach reklamy i marketingu. Ponadto, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w agencjach konsultingowych, zajmujących się doradztwem w zakresie rozwoju biznesowego.
Doskonała znajomość języka angielskiego i specjalistycznej terminologii branżowej umożliwi Ci rozpoczęcie kariery w międzynarodowych korporacjach, a także poza granicami kraju.

 

Absolwent kierunku bachelor in management znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • międzynarodowych korporacjach
 • działach marketingu i reklamy
 • przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe
 • departamentach planowania i rozwoju strategicznego
 • agencjach konsultingowych
 • specjalista do spraw rozwoju rynków zagranicznych
 • administracja rządowa i samorządowa
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR IN MANAGEMENT

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka