1. Typ i tryb studiów
Kierunek gospodarka przestrzenna – kierunek międzywydziałowy jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.
Studia na kierunku gospodarka przestrzenna - kierunek międzywydziałowy możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami architektonicznymi oraz technicznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku gospodarka przestrzenna - kierunek międzywydziałowy: matematyka, fizyka, geologia, ekonomia, historia urbanistyki.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku gospodarka przestrzenna – kierunek międzywydziałowy będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu architektury, geografii, nauk technicznych czy społecznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką.
Oto wybrane z nich:
-
Geologia, geofizyka i hydrogeologia
-
Podstawy gospodarki przestrzennej
-
Infrastruktura wodno-ściekowa
Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Aktualną listę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennccccych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się planowania przestrzennego oraz planowania infrastruktury technicznej i transportowej.
Studenci dowiedzą się również, w jaki sposób wykonywać prawidłowy rysunek techniczny oraz korzystać z zaawansowanych narzędzi informatycznych w codziennej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Planowanie przestrzeni i infrastruktury to niezwykle trudne zadania, wymagające dużego poczucia estetyki i wyobraźni, ale także obszernej wiedzy technicznej. Mimo tak dużych wymagań, coraz więcej osób decyduje się na wybór studiów związanych z gospodarowaniem przestrzennym. W dobie rozwoju gospodarczego, rozwoju urbanizacji i inwestowania w nowe przestrzenie, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się organizacją krajobrazu miejskiego.
Często wymaga się od nich wiedzy z zakresu kilku dziedzin, składających się na dyscyplinę, jaką jest gospodarka przestrzenna. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał kierunek gospodarka przestrzenna – kierunek międzywydziałowy. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi uczyć się dużo nowych rzeczy, to te studia powinny być twoim wyborem!
5. Gdzie studiować gospodarkę przestrzenną - kierunek międzywydziałowy
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek gospodarka przestrzenna - kierunek międzywydziałowy: