HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

Dodaj do ulubionych

HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Ekonomika zdrowia to nowoczesna dziedzina nauki zajmująca się gospodarowaniem zasobami w opiece zdrowotnej. W Polsce jej rozwój przypadł na lata siedemdziesiąte XX wieku i od tego czasu jest to jedna z prężniej działających dyscyplin naukowych. Niewątpliwie istotną rolę w badaniach związanych z analizą różnorodnych danych z obszaru opieki medycznej pełni system Big Data, który zrewolucjonizował współczesny biznes. Ta niezwykle innowacyjna metoda polega na przetwarzaniu i analizowaniu w szybki i efektywny sposób, bardzo dużych zbiorów danych.
Jako że ten sposób wykorzystywany jest przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego rynku pracy i pracodawców powstał kierunek health economics and big data analytics, który jest połączeniem studiów z zakresu Big Data i ekonomiki danych. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce związać swoją przyszłość z tymi innowacyjnymi dziedzinami biznesu, powinieneś rozważyć wybór tego kierunku!
 
Czego nauczysz się na kierunku health economics and big data analytics?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomiki zdrowia oraz nauk pokrewnych oraz metod wykorzystywania systemu Big Data. W trakcie studiów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania rynków gospodarczych z zakresu ochrony zdrowia w skali światowej i regionalnej.
Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z prawem gospodarczym i nauczysz się interpretować oraz wykorzystywać regulacje prawne w swojej pracy zawodowej. Ponadto, skupisz się na poznawaniu i stosowaniu metod związanych z analityką dużych zbiorów danych z obszaru farmacji, opieki zdrowotnej czy wyposażenia medycznego. Program studiów nastawiony jest przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych. Dlatego też podczas kursu dostaniesz szansę odbycia półrocznego stażu w renomowanych firmach z sektora medycznego i farmaceutycznego.
Co więcej będziesz mógł wziąć udział w zagranicznych wyjazdach, organizowanych przez uczelnie i zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania tej branży poza granicami naszego kraju. Dzięki bogatej ofercie kształcenia oraz dostępności licznych źródeł wiedzy i pomocy naukowych zdobędziesz gruntowne wykształcenie w dziedzinie Big Data i ekonomiki zdrowotnej.
 
Jaka praca po studiach?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku health economics and big data analytics będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu funkcjonowania rynków gospodarczych z zakresu ochrony zdrowia oraz analityki dużych zbiorów danych. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom będziesz mógł znaleźć pracę w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w placówkach, które zajmują się finansowaniem świadczeń zdrowotnych. Ponadto idealnie sprawdzisz się jako specjalista do spraw produkcji i dystrybucji technologii zdrowotnych.
Inne ciekawe stanowiska, które możesz objąć to, między innymi: Health Economics Advisor, Health Data Scientist, Health Outcomes Manager czy Market Access Manager. Dzięki temu, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, zyskasz szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozpocząć karierę naukową.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat potwierdzający twoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Master in big data science stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: online, stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku master in big data science

HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku health economics and big data analytics

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS:

 • znajomość funkcjonowania rynków gospodarczych w obszarze ochrony zdrowia
 • znajomość podstaw prawa gospodarczego
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność zajmowania się dużymi zbiorami danych

Jak wyglądają studia na kierunku health economics and big data analytics?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek health economics and big data analytics jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ekonomicznych i informatycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek health economics and big data analytics będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych oraz informatycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Health Economics
 • Introduction to Health Tecgnology Assessment
 • Models of Healthcare Financing
 • Methodology of Economic Modelling in Healthcare

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na powyższym kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się analizować wybrane zjawiska ekonomiczne i gospodarcze. Ponadto, poznasz regulacje prawa finansowego i nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Studenci dowiedzą się także jak efektywnie zarządzać zbiorami danych Big Data. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim to będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i tym samym zwiększyć szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia drugiego stopnia na kierunku health economics and big data analytics będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS :

 • specjalista do spraw produkcji i dystrybucji technologii zdrowotnych
 • doradca ekonomiki zdrowia
 • naukowiec danych medycznych
 • konsultant do spraw wyników klinicznych
 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski