HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Ekonomika zdrowia to nowoczesna dziedzina nauki zajmująca się gospodarowaniem zasobami w opiece zdrowotnej. W Polsce jej rozwój przypadł na lata siedemdziesiąte XX wieku i od tego czasu jest to jedna z prężniej działających dyscyplin naukowych. Niewątpliwie istotną rolę w badaniach związanych z analizą różnorodnych danych z obszaru opieki medycznej pełni system Big Data, który zrewolucjonizował współczesny biznes. Ta niezwykle innowacyjna metoda polega na przetwarzaniu i analizowaniu w szybki i efektywny sposób, bardzo dużych zbiorów danych.
Jako że ten sposób wykorzystywany jest przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego rynku pracy i pracodawców powstał kierunek health economics and big data analytics, który jest połączeniem studiów z zakresu Big Data i ekonomiki danych. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która chce związać swoją przyszłość z tymi innowacyjnymi dziedzinami biznesu, powinieneś rozważyć wybór tego kierunku!
 
Czego nauczysz się na kierunku health economics and big data analytics?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomiki zdrowia oraz nauk pokrewnych oraz metod wykorzystywania systemu Big Data. W trakcie studiów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania rynków gospodarczych z zakresu ochrony zdrowia w skali światowej i regionalnej.
Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z prawem gospodarczym i nauczysz się interpretować oraz wykorzystywać regulacje prawne w swojej pracy zawodowej. Ponadto, skupisz się na poznawaniu i stosowaniu metod związanych z analityką dużych zbiorów danych z obszaru farmacji, opieki zdrowotnej czy wyposażenia medycznego. Program studiów nastawiony jest przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych. Dlatego też podczas kursu dostaniesz szansę odbycia półrocznego stażu w renomowanych firmach z sektora medycznego i farmaceutycznego.
Co więcej będziesz mógł wziąć udział w zagranicznych wyjazdach, organizowanych przez uczelnie i zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania tej branży poza granicami naszego kraju. Dzięki bogatej ofercie kształcenia oraz dostępności licznych źródeł wiedzy i pomocy naukowych zdobędziesz gruntowne wykształcenie w dziedzinie Big Data i ekonomiki zdrowotnej.
 
Jaka praca po studiach?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku health economics and big data analytics będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu funkcjonowania rynków gospodarczych z zakresu ochrony zdrowia oraz analityki dużych zbiorów danych. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom będziesz mógł znaleźć pracę w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w placówkach, które zajmują się finansowaniem świadczeń zdrowotnych. Ponadto idealnie sprawdzisz się jako specjalista do spraw produkcji i dystrybucji technologii zdrowotnych.
Inne ciekawe stanowiska, które możesz objąć to, między innymi: Health Economics Advisor, Health Data Scientist, Health Outcomes Manager czy Market Access Manager. Dzięki temu, że studia w całości prowadzone są w języku angielskim, zyskasz szansę na rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozpocząć karierę naukową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat potwierdzający twoją znajomość języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku master in big data science

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS:

  • znajomość funkcjonowania rynków gospodarczych w obszarze ochrony zdrowia
  • znajomość podstaw prawa gospodarczego
  • znajomość języka angielskiego
  • umiejętność zajmowania się dużymi zbiorami danych

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS :

  • specjalista do spraw produkcji i dystrybucji technologii zdrowotnych
  • doradca ekonomiki zdrowia
  • naukowiec danych medycznych
  • konsultant do spraw wyników klinicznych
   

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HEALTH ECONOMICS AND BIG DATA ANALYTICS

  Komentarze (0)