INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES

INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES

INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES studia – kierunek studiów

 
Zawsze pasjonowały Cię inne kultury oraz obyczaje mieszkańców innych państw? Z dużą fascynacją śledzisz programy podróżnicze, a poznawanie nowych języków to dla ciebie czysta przyjemność i wspaniała przygoda. Jeżeli tak, to pewnie już wiesz, że studia filologiczne będą dla Ciebie najlepszym wyborem. Dzięki ich bogatej ofercie i dostępności możesz dokonać wyboru najbardziej dopasowanego do twoich potrzeb, kierunku.
Jedną z ciekawszych opcji są studia international master in Balkan studies, które kształcą z zakresu dwóch języków oraz umożliwiają poznanie fascynującej kultury bałkańskiej. Zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, dzięki czemu masz możliwość doskonalenia się z obszaru trzech niezależnych jeżyków obcych. Jeżeli więc marzysz o zdobyciu konkurencyjnej pracy w międzynarodowym środowisku to studia na kierunku international master in balkan studies powinny być twoim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku international master in balkan studies?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Przede wszystkim, rozwiniesz swoje umiejętności językowe. Już na pierwszym roku studiów wybierzesz dwa języki, jeden słowiański i drugi niesłowiański, z których uzyskasz gruntowne przeszkolenie.
W pierwszej grupie znajdują się języki: macedoński, serbski i bułgarski, natomiast w drugiej: albański, grecki, rumuński i turecki. Tak szeroka oferta edukacyjna umożliwi Ci wybór optymalnej i dopasowanej do twojej potrzeb ścieżki kształcenia. Ponadto, jako student będziesz uczestniczył w zajęciach związanych z kulturą i historią krajów bałkańskich oraz poznasz obyczajowość ich mieszkańców.
Co więcej, dostaniesz szansę obcowania z najwybitniejszymi dziełami tamtejszej literatury. Poznasz wiele aspektów składających się na szeroko pojętą kulturę Bałkanów, dzięki czemu wykształcisz w sobie umiejętność dokonywania analizy społecznej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu international master in balkan studies będziesz znał dwa wybrane przez siebie języki na poziomie B1 oraz dodatkowo język angielski w stopniu zaawansowanym. Ponadto, staniesz się specjalistą od kultury, polityki i obyczajów krajów bałkańskich. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w sektorach administracji krajowej oraz w strukturach Unii Europejskiej. Znakomita znajomość kultury Bałkanów, sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, promujących tamtejszą kulturę i sztukę.
Co więcej, doskonale sprawdzisz się w pracy w wydawnictwach, redakcjach czasopism i mediach. Po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia psychologiczno-pedagogicznego będziesz mógł podjąć pracę w oświacie. Dzięki znajomości kilku języków zyskasz szansę na międzynarodową karierę, w renomowanych firmach, jak i poza granicami kraju. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć pracę naukowo-badawczą.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku international master in balkan studies powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język obcy nowożytny, język polski, historia, WOS, geografia. Ponadto, każdy z kandydatów musi przedstawić certyfikat, potwierdzający ich znajomość języka angielskiego. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES:

 • znajomość jednego języka słowiańskiego (bułgarski, macedoński, serbski) na poziomie B1
 • znajomość jednego języka niesłowiańskiego (albański, grecki, rumuński, turecki) na poziomie B1
 • znajomość kultury, historii i polityki Bałkanów
 • znajomość literatury bałkańskiej
 • znajomość języka angielskiego
 • wiedza językoznawcza

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES:

 • media
 • wydawnictwa
 • administracja państwowa
 • władze Unii Europejskiej
 • instytucje kulturalne
 • oświata
 • szkoły językowe
 • redakcje czasopism

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL MASTER IN BALKAN STUDIES

Komentarze (0)