LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0

LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0

Dodaj do ulubionych

LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0 studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Logistyka w dużym uproszczeniu zajmuję się planowaniem najbardziej efektywnego przepływu materiałów, surowców oraz innych dóbr i nadzorowaniem całego procesu. W dobie rozwoju gospodarczego oraz powstawania nowych przedsiębiorstw wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny logistyki, którzy w sposób profesjonalny zajmowaliby się nadzorowaniem procesu dystrybucji. W związku z tego typu tendencją panującą na współczesnym rynku pracy, studia logistyczne od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród studentów.
Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ jest to jedna z dynamiczniej rozwijających się branży, w której można znaleźć stabilne zatrudnienie. Jeżeli więc zawsze interesowały Cię przedmioty ścisłe, a ponadto marzysz o tym, żeby rozwijać się w obszarze kilku dziedzin jednocześnie to studia na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0 powinny być twoim wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0?
 
W trakcie studiów na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0 zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku tematów, składających się na dyscyplinę, jaką jest logistyka. Jako student tego niezwykle przyszłościowego i interesującego kierunku będziesz uczestniczył w zajęciach z matematyki, statystyki, a nawet z prawa cywilnego i gospodarczego. Program studiów został podzielony na tematyczne moduły, w zakresie których będą odbywać się konkretne ćwiczenia i warsztaty.
Na dalszym etapie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli zdecydujesz się na logistykę zaopatrzenia i dystrybucji nauczysz się w jaki sposób nadzorować procesem dostaw oraz poznasz specjalistyczne oprogramowania informatyczne, które są powszechnie używane w branży logistycznej.
Natomiast, jeśli twoim wyborem będzie druga ścieżka naukowa związana z transportem, spedycją i magazynowaniem dowiesz się więcej o procesie prowadzenia przewozów towarów. Ponadto, podczas studiów dostaniesz wiele możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania cennego doświadczenia. Umożliwią Ci to liczne konferencje naukowe, wizyty studyjne oraz dostępność interesujących kol naukowych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0 będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu procesów nadzorowania dystrybucji, nowoczesnych programów informatycznych używanych w branży oraz innych nauk pokrewnych. Tak gruntowne wykształcenie umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, w których potrzebni są profesjonalni logistycy. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w sektorze produkcyjnym, handlowym lub usługowym.
Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku, idealnie sprawdzisz się jako specjalista do spraw organizowania dostaw, pracownik działu zaopatrzenia i dystrybucji. Po skończeniu odpowiedniej specjalizacji będziesz mógł pracować jako dyspozytor, spedytor czy specjalista do spraw transportu. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz rozważyć kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunku, najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z takich przedmiotów, jak: matematyka, język obcy,język polski fizyka, chemia, geografia. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0 - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka - projekt zintegrowani 2.0

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0:

   • wiedza z zakresu matematyki i statystyki
   • znajomość podstaw prawa gospodarczego i cywilnego
   • znajomość najnowszych programów informatycznych, używanych w branży logistycznej
   • umiejętność posługiwania się technikami logistycznymi
   • umiejętność nadzorowania procesów informatycznych
   • wiedza na temat kanałów dystrybucji
   • znajomość rynku usług logistycznych
   • znajomość nowoczesnych technologi transportowych
   • praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy
   • język obcy na poziomie B2
   • specjalistyczna terminologia branżowa
    

   Jak wyglądają studia na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0 będzie oscylował głownie wokół nauk technicznych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0, będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych, ekonomicznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

   • podstawy filozofii i etyki
   • podstawy socjologii
   • prawne aspekty obsługi celnej w przepływie towarów
   • inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów rozwiniesz wiele umiejętności praktycznych, które w przysżłości wykorzystasz w swojej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz techniki zarządzania procesem logistycznym, transportem oraz jakością. Studenci nauczą się również podstaw rachunkowości i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Równie ważnym elementem studiów będą warsztaty, na których nauczysz się rozwiązywania problemów i zadań logistycznych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku logistyka – projekt Zintegrowani 2.0 będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0:

   • działy produkcji
   • spedytor
   • pracownik działu zaopatrzenia
   • pracownik działu dystrybucji
   • specjalista do spraw transportu
   • dyspozytor
   • pracownik przedsiębiorstwa transportowego
    

   Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA - PROJEKT ZINTEGROWANI 2.0

   Komentarze (0)