Filologia polskiego języka migowego
Warszawa
Pokaż
Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia polskiego języka migowego - uczelnie >
Aby zostać studentem tego kierunku musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Czego nauczysz się na kierunku filologia polskiego języka migowego?
W trakcie studiów na kierunku filologia polskiego języka migowego zdobędziesz wiedzę z różnych aspektów związanych z tą dyscypliną. Przede wszystkim, jako student dowiesz się więcej na temat Polskiego Języka Migowego, jego odmian, specyfiki oraz wewnętrznej struktury.
Rozwiniesz swoją wiedzę na temat historii języka migowego oraz kultury ludzi niesłyszących. Jako specjalista będziesz musiał orientować się także w najnowszych badaniach nad językiem niesłyszących, co umożliwią Ci zajęcia poświęcone tej tematyce.
Podczas kursu będziesz uczestniczył w lektoracie, prowadzonym przez użytkowników tego języka, dzięki czemu poznasz go od wewnątrz i osiągniesz zaawansowany poziom komunikacyjny.
Ponadto, wykształcisz niezwykle ważną umiejętność przekładu symultanicznego języka migowego na polski oraz polskiego na migowy. Jest to kompetencja, która jest niezbędna w zawodzie tłumacza, dlatego też będzie to niezwykle cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.
Dodatkowo, nauczysz się w jaki sposób przekazać swoją wiedzę innym i w tym celu odbędziesz przeszkolenie pedagogiczno-dydaktyczne oraz dowiesz się więcej na temat nauczania języka polskiego jako obcego.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Z roku na rok w Polsce i na świecie przybywa osób niesłyszących. Część z nich rodzi się z niepełnosprawnością, a część nabywa ją w przeciągu swojego życia. Jednak wszyscy z nich komunikują się w języku migowym.
Początków tej formy komunikacji należy upatrywać już w średniowieczu, natomiast jej ujednolicenie nastąpiło w szesnastym wieku. Od tego czasu niesłyszący na całym świecie mogą bez przeszkód porozumiewać się tym językiem.
Jako, że w dzisiejszych czasach powstaje wiele nowych obszarów, w których potrzebna jest pomoc osób znających ten język i potrafiących się nim komunikować, wzrasta potrzeba na kształcenie specjalistów w tej dziedzinie.
Jako odpowiedź na tendencje panujące na współczesnym rynku pracy, powstały studia na kierunku filologia języka migowego, które skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby zawodowo zająć się tłumaczeniem migowego i poznać bliżej jego strukturę i gramatykę.
Jeżeli więc marzysz o zdobyciu niebanalnego i niezwykle ciekawego zawodu to studia na tym kierunku powinny być twoim wyborem!
3. Gdzie studiować filologię polskiego języka migowego
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia polskiego języka migowego:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku filologia polskiego języka migowego będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu lingwistyki, znajomości języka migowego, dokonywania tłumaczeń symultanicznych oraz innych aspektów składających się na te dyscyplinę.
Dzięki uzyskanym kompetencjom i zdolnościom znajdziesz zatrudnienie jako specjalista od Polskiego Języka Migowego. Jako absolwent tych niezwykle ciekawych i rozwijających studiów będziesz mógł podjąć pracę w zawodzie tłumacza języka migowego.
Ponadto, po przeszkoleniu pedagogicznym idealnie odnajdziesz się jako nauczyciel tej formy komunikacji. Co więcej, idealnie odnajdziesz się w każdej branży, w której znajomość języka używanego przez głuchoniemych jest konieczna. Po ukończeniu nauki na studiach drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć karierę naukową.
Absolwent kierunku filologia polska języka migowego znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia