Dodaj do ulubionych

IBEROZNAWSTWO studia-kierunek studiów

Studia na kierunku iberoznawstwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku iberoznawstwo
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności iberoznawstwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | iberoznawstwo - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z iberoznawstwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku iberoznawstwo: kulturoznawcza, turystyka.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku iberoznawstwo najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Iberoznawstwo:

 • geografia,
 • historia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK IBEROZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Iberoznawstwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku iberoznawstwo

IBEROZNAWSTWO - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Iberoznawstwo studia niestacjonarne

Iberoznawstwo studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Iberoznawstwo studia I stopnia

Iberoznawstwo studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku iberoznawstwo

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO:

Czego nauczysz się na kierunku iberoznawstwo?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu różnych aspektów złożonej kultury krajów położnych na Półwyspie Iberyjskim. Jako student będziesz miał szansę zapoznać się z niezwykłą historią Hiszpanii i Portugalii i zrozumieć jaki wpływ miała ona na współczesność tych terenów.
Co więcej, dowiesz się więcej na temat wyjątkowej architektury i sztuki hiszpańskiej i portugalskiej oraz będziesz obcował z literaturą, która na trwale zapisała się w kanonie kultury światowej.
Oprócz zajęć kulturoznawczych, w programie studiów przewidziano także przedmioty, na których nauczysz się języka hiszpańskiego. Po ukończeniu kursów uzyskasz poziom B2, który umożliwi Ci na swobodną komunikację. Podczas nauki będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie zgodna z twoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi.
Zadecydujesz pomiędzy ścieżką turystyczną a kulturoznawczą.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w instytucjach kulturalnych, naukowych lub w biurach podróży. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie i zyskasz nowe , przydatne umiejętności.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomość kultury, sztuki, architektury i historii Hiszpanii i Portugalii
 • znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B2
 • znajomość języka portugalskiego na poziomie A1
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO?

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku iberoznawstwo możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

Półwysep Iberyjski znajduje się w południowo-zachodniej części Europy i jest zamieszkany przez ponad 58 milionów ludzi. To właśnie na jego obszarze położone są dwa piękne i niezwykłe pod względem kulturowym kraje, Hiszpania i Portugalia.
Miejsca te na całym świecie słyną z pięknej architektury, zapierających dech w piersiach widoków oraz niepowtarzalnej atmosfery. Od lat jest to popularny cel turystów z każdego zakątka Europy i świata, których przyciąga hiszpańska i portugalska kultura i niezwykle otwarci oraz życzliwi ludzie.
W związku z popularnością tych terenów i ich potencjałem, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów władających językiem hiszpańskim i portugalskim oraz znających historię, szeroko pojętą kulturę i obyczajowość tych krajów.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstały studia na kierunku iberystyka, które skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą kształcić się w tym kierunku i zyskać niezwykle ciekawy i perspektywiczny zawód. Jeżeli należysz do grona tych osób to te studia będą dla ciebie idealnym wyborem!
 
3. Gdzie studiować iberoznawstwo

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek iberoznawstwo:

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU IBEROZNAWSTWO:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku iberoznawstwo będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu znajomości kultury, historii, literatury i sztuki Hiszpanii i Portugalii.
Co więcej, poznasz język obcy na poziomie B2, który umożliwi Ci na swobodną komunikację z rodzimymi mieszkańcami Hiszpanii. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, muzeach, galeriach sztuki i innych jednostkach, które promują kulturę Półwyspu Iberyjskiego.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie przewodnika i pilota wycieczek zagranicznych oraz jako pracownik biura podróży. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w wydawnictwach i mediach. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.
 
Absolwent kierunku iberoznawstwo znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • instytucje kulturalne (muzea, galerie sztuki, domy kultury)
 • wydawnictwa
 • media
 • biura podróży
 • placówki dyplomatyczne

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie