Dodaj do ulubionych

BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO studia-kierunek studiów

Studia na kierunku bezpieczeństwo i prawo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). 

Bezpieczeństwo i prawo to studia, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie. Kierunek ten zadedykowany jest studentom interesujących się w szczególności kwestiami związanymi z prawem oraz bezpieczeństwem, które odgrywa szczególne znaczenie w systemie funkcjonowania państwa. Studenci otrzymają rozbudowaną wiedzę teoretyczną i poznają różnorodne odmiany prawa.

Ich kompetencje obejmować będą między umiejętność przeprowadzania działań prewencyjnych, a także planowania postępowania w przypadku zapachów, kataklizmów czy pandemii! Po zakończeniu nauki absolwenci mogą pełnić funkcje eksperckie między innymi w służbach mundurowych czy jednostkach administracyjnych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa państwa.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku bezpieczeństwo i prawo:

 • historia,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo i prawo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

niestacjonarne
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 07.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2021
do 25.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.06.2021
do 16.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.06.2021
do 16.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo i prawo

niestacjonarne
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO:

Czego nauczysz się na kierunku bezpieczeństwo i prawo?

W trakcie studiów na kierunku bezpieczeństwo i prawo zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk prawnych, administracyjnych i politycznych. Jako student będziesz uczestniczył w licznych zajęciach związanych z szeroko rozumianym prawym dotyczącym bezpieczeństwa wewnętrznego.

Nauczysz się więcej na temat bezpieczeństwa materialnego, ustrojowego i procesowego oraz poznasz regulacje prawne związane z tym obszarem. Ponadto poznasz specjalistyczną terminologię branzową, używaną przez praktyków tej branży.

Dodatkowo zgłębisz meandry prawa administracyjnego. Oprócz umiejętności twardych zyskasz kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, praca zespołowa, umiejętność pracy pod presją czasu.

Wszystkie te cechy są niezwykle doceniane przez pracodawców, którzy cenią tego typu zdolności u pracowników. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie. Podczas kursu będziesz miał szanse rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prawa administracyjnego
 • prawa związanego z bezpieczeństwem
 • języka obcego na poziomie B2
 • praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • specjalistycznej terminologii branżowej
 • pracy zespołowej
 • pracy pod presją czasu

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo i prawo?

Kierunek bezpieczeństwo i prawo można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie odpowiednia dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i uczęszczać na zajęcia od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć zdobywanie wykształcenia z innymi aktywnościami to wybierz studia zaoczne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program nauczania na kierunku bezpieczeństwo i prawo obejmuje kwestie związane z naukami prawnymi, społecznymi, politycznymi czy administracyjnymi. Studenci mają okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat rożnych dziedzin prawa oraz zastosowania ich przepisów i regulacji w praktyce, międzynarodowych stosunków politycznych i wojskowych oraz systemów bezpieczeństwa. W trakcie studiów będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, w ramach której chcesz kontynuować kształcenie. Aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Na licznych warsztatach, poznasz techniki zarządzania kryzysowego, a także nauczysz się korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych, które wpłyną na efektywność twojej pracy. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku bepieczeństwo i prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji i wzmożonej współpracy międzynarodowej na różnych polach wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i stabilnej sytuacji wewnętrznej. Jako odpowiedź na tendencje i potrzeby polskiego rynku pracy powstał przyszłościowy i interesujący kierunek bezpieczeństwo i prawo.

Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują zawiłe kwestie prawne i chcieliby zajmować się nimi zawodowo. Jeżeli więc masz analityczny umysł i potrafisz analizować przepisy prawa, szczególnie tego związanego z bezpieczeństwem to studia te będą dla ciebie idealnym wyborem. Weź udział w rekrutacji i daj sobie szansę na uzyskanie ciekawego i przyszłościowego zawodu, który będzie zgodny ze swoimi zainteresowaniami.

 

3. Gdzie studiować bezpieczeństwo i prawo

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo i prawo:

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO STUDIA NIESTACJONARNE

BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i prawo trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek bezpieczeństwo i prawo można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł licencjata. Natomiast nauka na studiach drugiego stopnia trwa dwa lata, czyli cztery semestry i kończy się obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Czas trwania studiów na kierunku bezpieczeństwo i prawo na poszczególnych uczelniach

niestacjonarne
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO STUDIA I STOPNIA

BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo i prawo na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku Przedmioty:

historia, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku bezpieczeństwo i prawo na poszczególnych uczelniach

niestacjonarne
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku stac. I stopnia:
25
II stopnia:
25
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
50
II stopnia:
50
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek bezpieczeństwo i prawo na poszczególnych uczelniach

niestacjonarne
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku bezpieczeństwo i prawo będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z zakresu różnych aspektów i rodzajów prawa, szczególnie tego dotyczącego bezpieczeństwa wewnętrznego.

Uzyskane kompetencje i zdobyte doświadczenie umożliwią Ci zdobyć wymarzoną pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery w jednostkach administracji państwowej. Co więcej będziesz mógł zatrudnić się w służbach mundurowych, między innymi w policji czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako radca prawny lub adwokat. Znajomość języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, a także poza granicami kraju.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, a jednocześnie rozwijać swoje pasje.

 

Absolwent kierunku architektura znajdzie zatrudnienie w:

 • jednostki administracji państwowej
 • służby mundurowe
 • agencje detektywistyczne
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • radca prawny
 • adwokat

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I PRAWO

Komentarze (0)