MA INTERNATIONAL RELATIONS

MA INTERNATIONAL RELATIONS

Dodaj do ulubionych

MA INTERNATIONAL RELATIONS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie zwiększonej współpracy międzynarodowej i otwierania się na rynki zagraniczne, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu relacji z innymi państwami i znajomości ich polityki, gospodarki i innych aspektów. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby powstał niezwykle perspektywiczny kierunek MA international relations, który w całości prowadzony jest w języku angielskim.

Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z obszaru stosunków międzynarodowych i chcieliby zawodowo związać się z tą dyscypliną. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, a do tego przejawiasz duże zdolności językowe i chciałbyś pracować poza granicami kraju, to kierunek ten będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku MA international relations?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na szeroką dyscyplinę, jaką są stosunki międzynarodowe. Jako student dowiesz się więcej na temat światowej polityki i gospodarki. Co więcej, nauczysz się analizować i interpretować zjawiska społeczno-gospodarcze oraz poznasz podstawy prawa międzynarodowego, którego znajomość jest niezwykle istotna w tym zawodzie.

Jako, że zajęcia w całości prowadzone są w języku angielskim będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe oraz poznać specjalistyczną terminologie branżową. Ponadto, zyskasz kompetencje menadżerskie i nauczysz się podstaw zarządzania. Wszystkie warsztaty i wykłady będą prowadzone przez naukowców i praktyków tej branży, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem.

Ich rady i zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie. Program studiów zakłada także organizacje lektoratu z wybranego języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na karierę międzynarodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu polityki, gospodarki i prawa międzynarodowego. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, szukających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w strukturach rządowych i pozarządowych oraz organizacjach pozarządowych. Ponadto, dzięki doskonałej znajomości angielskiego i dodatkowego języka obcego sprawi, że idealnie odnajdziesz się w instytucjach Unii Europejskiej oraz w międzynarodowych firmach i korporacjach.

Równie ciekawą opcją jest praca w dyplomacji czy w agencjach reklamowych i działach marketingu. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, które zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wynik matury z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, WOS, historia, geografia, informatyka lub matematyka. Ponadto wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowany.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MA INTERNATIONAL RELATIONS

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   MA INTERNATIONAL RELATIONS - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ma international relations

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS:

   • znajomość polityki i gospodarki międzynarodowej
   • znajomość prawa gospodarczego
   • umiejętności menadżerskie
   • podstawy zarządzania
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość języka obcego
   • historia stosunków międzynarodowych

   Jak wyglądają studia na kierunku MA international relations?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek MA International relations można realizować tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane dni tygodnia. Ze względu na taką formę nauczania, opcja ta będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie nauce.

   Powyższe studia realizują program z obszaru nauk ekonomicznych i pokrewnych, dlatego też po ich ukończeniu zyskasz cenne wykształcenie właśnie z tego obszaru tematycznego.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek MA International relations zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu ekonomii, nauk politycznych czy gospodarczych. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat polityki i gospodarki międzynarodowej. Ponadto, poznasz regulacje prawa europejskiego i nauczysz się przestrzegać je w swoim życiu zawodowym. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć. W ofercie nauczania znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

   • bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe
   • podstawa prawa UE
   • globalizacja i regionalizacja
   • podstawy polityki

   Program studiów zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalnościowych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku MA International relations zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swoim życiu zawodowym. Jako student nauczysz się przeprowadzania analiz gospodarczych i społecznych.

   Co więcej, wykształcisz kompetencje kierownicze i poznasz nowoczesne techniki zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania biznesu. Jako że zajęcia odbywają się w całości w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i nauczyć się terminologii branżowej, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek MA International relations można realizować tylko na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS:

   • dyplomacja
   • struktury rządowe i polityczne
   • organizacje pozarządowe
   • instytucje UE
   • międzynarodowe firmy i korporacje
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS

   Komentarze (0)