MA INTERNATIONAL RELATIONS

MA INTERNATIONAL RELATIONS

MA INTERNATIONAL RELATIONS studia-kierunek studiów

 

W dobie zwiększonej współpracy międzynarodowej i otwierania się na rynki zagraniczne, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu relacji z innymi państwami i znajomości ich polityki, gospodarki i innych aspektów. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby powstał niezwykle perspektywiczny kierunek MA international relations, który w całości prowadzony jest w języku angielskim.

Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z obszaru stosunków międzynarodowych i chcieliby zawodowo związać się z tą dyscypliną. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, a do tego przejawiasz duże zdolności językowe i chciałbyś pracować poza granicami kraju, to kierunek ten będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku MA international relations?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na szeroką dyscyplinę, jaką są stosunki międzynarodowe. Jako student dowiesz się więcej na temat światowej polityki i gospodarki. Co więcej, nauczysz się analizować i interpretować zjawiska społeczno-gospodarcze oraz poznasz podstawy prawa międzynarodowego, którego znajomość jest niezwykle istotna w tym zawodzie.

Jako, że zajęcia w całości prowadzone są w języku angielskim będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe oraz poznać specjalistyczną terminologie branżową. Ponadto, zyskasz kompetencje menadżerskie i nauczysz się podstaw zarządzania. Wszystkie warsztaty i wykłady będą prowadzone przez naukowców i praktyków tej branży, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem.

Ich rady i zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie. Program studiów zakłada także organizacje lektoratu z wybranego języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na karierę międzynarodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu polityki, gospodarki i prawa międzynarodowego. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, szukających specjalistów z tej dziedziny. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w strukturach rządowych i pozarządowych oraz organizacjach pozarządowych. Ponadto, dzięki doskonałej znajomości angielskiego i dodatkowego języka obcego sprawi, że idealnie odnajdziesz się w instytucjach Unii Europejskiej oraz w międzynarodowych firmach i korporacjach.

Równie ciekawą opcją jest praca w dyplomacji czy w agencjach reklamowych i działach marketingu. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, które zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wynik matury z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, WOS, historia, geografia, informatyka lub matematyka. Ponadto wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowany.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MA INTERNATIONAL RELATIONS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS:

 • znajomość polityki i gospodarki międzynarodowej
 • znajomość prawa gospodarczego
 • umiejętności menadżerskie
 • podstawy zarządzania
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego
 • historia stosunków międzynarodowych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS:

 • dyplomacja
 • struktury rządowe i polityczne
 • organizacje pozarządowe
 • instytucje UE
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MA INTERNATIONAL RELATIONS

Komentarze (0)