KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Dodaj do ulubionych

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa: biometria i informatyka śledcza, chemia w kryminalistyce.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa

KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa

niestacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

Czego nauczysz się na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

Podczas studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku aspektów, które składają się na tę dyscyplinę.

Jako student będziesz zdobywał praktyczne umiejętności związane z badaniem przestępczości i przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Nauczysz się jakie działania wdrożyć w miejscu przestępstwa i poznasz szereg metod i technik kryminalistycznych wykorzystywanych do zabezpieczania śladów i dowodów zbrodni.

W trakcie nauki będziesz musiał wybrać specjalizacje, najlepiej dopasowaną do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na chemię w kryminalistyce będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych.

Co więcej, nauczysz się korzystać z najnowszych technologii informatycznych i aparatur, które usprawnią twoją pracę badawczą.

Natomiast na specjalności , biometria i informatyka śledcza dowiesz się więcej na temat zabezpieczania i analizowania dowodów elektronicznych. Co więcej, będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • umiejętności badania śladów przestępstwa
 • znajomości metodologii ekspertyz kryminalistycznych
 • umiejętności projektowania systemów bezpieczeństwa
 • znajomości nowoczesnych technologii i aparatur
 • umiejętności analizowania i prezentowania dowodów elektronicznych
 • znajomości języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa można zrealizować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studia stacjonarne będą odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami to zdecyduj się na studia niestacjonarne. Pamiętaj, że ta opcja nauczania wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, których wysokość jest ustalana przez władze uczelni.

 

Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Nabywane umiejętności

Program nauczania na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa jest w pełni dopasowany do realiów współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy. Zajęcia w większości mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe.

Jako student, wykształcisz cenne umiejętności i nauczysz się zabezpieczania śladów przestępstwa, dokonywania ekspertyz kryminalistycznych czy projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Ponadto, dostaniesz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych i programów komputerowych, stosowanych podczas prac kryminalistycznych.

Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Integralną część studiów są praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Od zawsze fascynował cię świat opisywany w twoich ulubionych kryminałach? Lubiłeś panującą w nich atmosferę tajemniczości, a skomplikowane zagadki kryminalistyczne rozwiązywałeś razem z głównym bohaterem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.

Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przestępczości kryminalnej oraz poznać sposoby przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Jeżeli zawsze marzyłeś o interesującej pracy, która będzie przypominać tę z realiów powieści i filmów kryminalistyczno-detektywistycznych to studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinny być twoim wyborem.

Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w wydziałowej bibliotece, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która umożliwi ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć nowe pasje.

 

4. Gdzie studiować kryminalistykę i systemy bezpieczeństwa

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku kryminalistyka  systemy bezpieczeństwa trwają 3 lata (studia I stopnia).

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Studia pierwszego stopnia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu badania przestępstw i wdrażania działań, mających na celu przeciwdziałanie tego typu zachowaniom.

Jako absolwent bez problemu znajdziesz prace w swoim zawodzie. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w służbach mundurowych takich, jak: Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż Graniczna czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych. Równie ciekawą opcją jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu usług detektywistycznych.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

 

Absolwent kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • służby mundurowe
 • Policja
 • Straż Graniczna
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Służba Więzienna
 • Straż Ochrony Kolei
 • firmy zajmujące się ochroną i bezpieczeństwem instytucji finansowych

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA I SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie