INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA

INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA

INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Rolnictwo, leśnictwo i przemysł spożywczy to dynamiczne i prężnie rozwijające się dyscypliny. W związku z tym rożnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy orientowaliby się w najnowszych trendach i tendencjach panujących w tej gałęzi gospodarki. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał perspektywiczny i niezwykle interesujący kierunek inżynieria rolno-spożywcza i leśna.
Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę z zakresu dyscyplin technicznych, rolniczych i leśniczych oraz wielu innych dodatkowych nauk. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z zakresu nauk ścisłych i chciałbyś wykorzystać je podczas swojej pracy zawodowej, a dodatkowo interesują cię kwestie związane ze środowiskiem naturalnym to studia na kierunku inżynieria rolno-spożywcza i leśna będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem.
 
Czego nauczysz się na kierunku inżynieria rolno-spożywcza i leśna?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu nauk kierunkowych, takich jak: rolnictwo, leśnictwo i przemysł spożywczy. Na początku swojej drogi naukowej będziesz uczestniczył w zajęciach z matematyki, fizyki i chemii, które pozwolą ci ugruntować wiedzę zdobytą w liceum.
Ponadto nauczysz się więcej na temat budowy maszyn rolniczych, leśnych i używanych w branży spożywczej. Nauczysz się podstaw mechaniki technicznej i konstrukcji maszyn. Co więcej, zyskasz wiedzę dotyczącą materiałów wykorzystywanych do produkcji sprzętu przemysłowego oraz będziesz potrafił ocenić ich wpływ na środowisko naturalne. Wykształcisz także kompetencje miękkie, takie jak: umiejętność pracy w grupie, pod presją czasu i komunikatywność.
Poznasz także narzędzia informatyczne stosowane w tej branży, które sprawią, że twoja praca będzie bardziej efektywna i skuteczna. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzieki, którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne doświadczenie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria rolno-spożywcza i leśna będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu specyfiki i funkcjonowania tych gałęzi przemysłu. Ponadto, zaznajomisz się z wieloma innymi aspektami związanymi z tą dyscypliną. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne umożliwią Ci zdobycie przyszłościowej i ciekawej pracy w swoim zawodzie.
Jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie w instytucjach i przedsiębiorstwach, związanych z sektorem przetwórstwa rolnospożywczego. Ponadto, możesz zawodowo związać się ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w działach technicznych przedsiębiorstw. Znajomość języka obcego na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria rolniczo-spożywcza i leśna będziesz musiał zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, biologia, chemia, geografia, matematyka, fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Rolnictwo, leśnictwo i rybołóstwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA:

  • umiejętność nadzorowania procesów produkcyjnych w rolnictwie
  • znajomość języka obcego
  • znajomość branży leśnej, rolniczej i spożywczej
  • znajomość nowoczesnych urządzeń informatycznych
  • wiedza z zakresu elektrotechniki, elektroniki i statystyki

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA:

  • działalność gospodarcza i rolnicza
  • działy techniczne w przedsiębiorstwach
  • doradca rolniczy
  • produkcja
  • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNO-SPOŻYWCZA I LEŚNA

Komentarze (0)