MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

Dodaj do ulubionych

MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING studia-kierunek studiów

Studia na kierunku master in finance and accounting to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku master in finance and accounting
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności master in finance and accounting możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | master in finance and accounting - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z master in finance and accounting charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku master in finance and accounting: corporate finance, corporate reporting & accounting, international banking.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Master in finance and accounting musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Master in finance and accounting stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku master in finance and accounting

MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Master in finance and accounting studia niestacjonarne

Master in finance and accounting studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Master in finance and accounting studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku master in finance and accounting

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Master in finance and accounting?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętych finansów i rachunkowości. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których zostaniesz kompleksowo przygotowany do zajmowania się finansami i inwestycjami przedsiębiorstw.
Ponadto, poznasz najnowsze systemy bankowe oraz poznasz SQL, język używany do tworzenia baz danych. Jako, że studia przygotowują do rozpoczęcia kariery zagranicznej, zapoznasz się z międzynarodowymi standardami obowiązującymi w dziedzinie rachunkowości.
Dodatkowo przez cały okres nauki będziesz doskonalił swoje zdolności językowe i komunikacyjne oraz nauczysz się specjalistycznej terminologii stosowanej w branży finansowej.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Doświadczenie możesz zdobywać także na wymianach zagranicznych, licznych konferencjach lub jako uczestnik kół naukowych.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • umiejętność zarządzania finansami i inwestycjami
 • umiejętność zarządzania ryzykiem
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
 • znajomość międzynarodowych rynków finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku master in finance and accounting?

 

1. Typ i tryb studiów

Master in finance and accounting to kierunek, który możesz zrealizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia stacjonarne, będziesz uczęszczał na zajęcia w wybrane dni tygodnia. Natomiast, studia niestacjonarne przewidują realizacje programu w czasie zjazdów odbywających się w dane weekendy semestru.

Studenci, którzy zdecydują się na powyższe studia uzyskają wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.

 

Studia na kierunku master in finance and accounting możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Decydując się na studia na kierunku master in finance and accounting będziesz miał możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, między innymi:

 • Advanced Corporate Finance
 • Advanced Macroeconomics
 • Advanced SQL
 • Corporate Governance and Control

W trakcie studiów dowiesz się więcej na temat finansów przedsiębiorstw oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę na temat bankowości międzynarodowej. Jako student będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, których pełną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku master in finance and accounting zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych. W czasie studiów nauczysz się planowania inwestycji czy dokonywania analiz finansowych i gospodarczych.

Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności menedżerskie i poznasz nowoczesne techniki zarządzania finansami oraz innymi aspektami funkcjonowania firmy.

Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję osiągnąć wysoki poziom językowy oraz poznać specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Master in finance and accounting to niezwykle perspektywiczny kierunek skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcą ugruntować swoją wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz zdobyć nowe umiejętności i cenne doświadczenie.
Ich nowoczesny i interdyscyplinarny charakter sprawia, że studenci mają możliwość kształcenia się na kilku płaszczyznach jednocześnie oraz zdobycia ciekawego i przyszłościowego zawodu.
Jako odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata oraz tendencje panujące na współczesnym rynku pracy wszystkie zajęcia i wykłady realizowane są w języku angielskim. Dzięki takiemu zabiegowi absolwenci mają nie tylko wykształcenie z obszaru finansów, lecz także są kompleksowo przygotowani do rozpoczęcia kariery międzynarodowej.
Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, a nauki ścisłe to twoja mocna strona, to wybór studiów na kierunku Master in finance and accounting będzie dobrą decyzją.
 
5. Gdzie studiować master in finance and accounting

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek master in finance and accounting:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku master in finance and accounting trwają 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ten można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W praktyce oznacza to, że na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING :

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku Master in finance and accounting będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu finansów, zarządzania ryzykiem oraz wiedzę z obszaru międzynarodowych rynków finansowych. Uzyskane kwalifikacje i umiejętności praktyczne sprawią, że zyskasz szansę na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w instytucjach związanych z finansowych. Ponadto możesz związać swoją przyszłość zawodową z bankami, firmami ubezpieczeniowymi lub firmami brokerskimi. Idealnie odnajdziesz się na stanowisku księgowego, kontrolera finansowego lub audytora. Równie ciekawym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności gospodarczej.
Co więcej, doskonała znajomość języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i zyskać nowe perspektywy zawodowe.
 
Absolwent kierunku master in finance and accounting znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • instytucje finansowe
 • banki
 • agencje ubezpieczeniowe
 • firmy i korporacje międzynarodowego
 • księgowy
 • kontroler finansowy
 • audytor finansowy
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu