MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nowe technologie i narzędzia informatyczne zdominowały dzisiejszy świat. Współcześnie żadna z firm nie może funkcjonować bez własnej strony lub nawet sklepu internetowego, a działalność w mediach społecznościowych jest nowoczesną i niezwykle popularną formą promocji. Specjaliści z branży IT są obecnie najbardziej docenianymi i poszukiwanymi kandydatami na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata nieustannie powstają nowe, perspektywiczne kierunki studiów skupione na kształtowaniu zdolności informatycznych.
Matematyka stosowana i technologie informatyczne jest jednym z nich. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którym nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia problemu i chcieliby związać z nimi swoją zawodową przyszłość. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi uczyć się kilku rzeczy jednocześnie, a praca przy komputerze sprawia Ci dużą przyjemność to wybierz studia na kierunku matematyka stosowana i technologie informatyczne.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku matematyka stosowana i technologie informatyczne?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dyscyplin i dziedzin wiedzy. Jako student, przede wszystkim skupisz się na pogłębianiu swojej wiedzy matematycznej. Poznasz wiele dziedzin wiedzy wchodzących w skład dyscypliny, jaką jest matematyka stosowana. Ponadto, nauczysz się więcej na temat technologi informatycznych, ich specyfiki oraz najnowszych osiągnięć w tej branży.
Co więcej, po ukończeniu studiów będziesz potrafił przetwarzać i analizować duże zbiory danych, tak zwane Big Data, które coraz częściej wykorzystuje wiele przedsiębiorstw i instytucji. Poznasz różnorodne narzędzia informatyczne oraz języki programowania. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku matematyka stosowana i technologie informatyczne będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu matematyki i jej praktycznego wykorzystania. Ponadto poznasz różnorodne rozwiązania informatyczne i najnowsze trendy z obszaru tej branży. Zdobyte kwalifikacje i praktyczne umiejętności sprawią, że bez problemu znajdziesz przyszłościową i interesującą pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent możesz pracować na stanowisku specjalisty do spraw IT.
Ponadto idealnie sprawdzisz się w zawodzie analityka giełdowego. Kompetencje matematyczne umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w branży bankowej lub ubezpieczeniowej. Natomiast zdolności informatyczne otworzą Ci drzwi do kariery analityka baz danych. Idealnie odnajdziesz się także w sektorze finansowym. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki którym zdobędziesz dalsze wykształcenie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W rekrutacji na tego typu kierunki zazwyczaj pod uwagę brane są wyniki matury z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, język polski, matematyka, informatyka, chemia, fizyka, geografia lub biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku matematyka stosowana i technologie informatyczne

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Matematyczne i statystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE:

 • znajomość najnowszych narzędzi informatycznych
 • znajomość wybranych języków programowania
 • znajomość zasad tworzenia baz danych
 • znajomość różnorodnych dziedzin matematycznych
 • znajomość przedmiotów ścisłych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE:

 • branża finansowa
 • branża ubezpieczeniowa
 • analityk finansowy
 • oświata
 • branża IT

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATEMATYKA STOSOWANA I TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

Komentarze (0)