MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE

MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE

MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach kulturalnych? Świetnie orientujesz się we współczesnych trendach obowiązujących w literaturze, filmie czy sztuce? Ponadto, pasjonuje Cię kultura i obyczaje panujące w innych krajach? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powstały studia idealnie dopasowane do twoich potrzeb.
Międzynarodowe studia kulturowe to interdyscyplinarny kierunek skierowany do wszystkich pasjonatów kultury, którzy chcą ugruntować swoją wiedzę z tego obszaru oraz zyskać nowe umiejętności i co z tego wynika, także perspektywy na lepszą i ciekawszą pracę. Jeśli więc masz szerokie zainteresowania i otwarty umysł to kierunek międzynarodowe studia kulturowe będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku międzynarodowe studia kulturowe?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu kilku dziedzin składających się na szeroko pojętą kulturę. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących wokół nauk historycznych, społecznych i kulturowych.
W trakcie kursu będziesz miał możliwość zapoznania się z największymi dziełami polskiej i międzynarodowej literatury i sztuki, a także poznasz osiągnięcia światowego filmu oraz teatru. Aby lepiej odbierać i zrozumieć dorobek zagranicznej kultury będziesz uczestniczył w lektoratach z wybranych języków obcych i rozwiniesz swoje zdolności komunikacyjne.
Ponadto, kadra akademicka przekaże Ci informacje o funkcjonowaniu kultury w mediach oraz technikach i metodach wykorzystywanych w marketingu i reklamie. Co więcej, zaznajomisz się z różnorodnymi systemami religijnymi i filozoficzno-etycznymi obowiązującymi w poszczególnych krajach.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku międzynarodowe studia kulturowe będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu szeroko rozumianej kultury międzynarodowej i wszystkich czynników, które mają na nią wpływają. Ponadto, rozwiniesz swoje umiejętności językowe, dzięki czemu zyskasz lepsze perspektywy zawodowe. Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku bez problemu znajdziesz interesującą pracę w swoim zawodzie. Możesz podjąć zatrudnienie w wydziałach kultury instytucji rządowych i pozarządowych.
Ponadto idealnie sprawdzisz się jako pracownik muzeów, teatrów, galerii sztuki i pozostałych instytucjach związanych z kulturą. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej z pracą w mediach. Dzięki zaawansowanej znajomości języka obcego zyskasz szansę na międzynarodową karierę, zarówno w światowych firmach i organizacjach, jak i poza granicami naszego kraju. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku międzynarodowe studia kulturalne powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język obcy nowożytny, historia, WOS, język polski lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE:

 • znajomość języków obcych
 • znajomość literatury, sztuki i kultury międzynarodowej
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych i filozoficzno-etycznych obowiązujących na całym świecie
 • znajomość podstaw marketingu i reklamy
 • znajomość międzynarodowej historii i polityki

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE STUDIA I STOPNIA

MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA PO TYM KIERUNKU, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE:

 • muzea
 • teatry
 • galerie sztuki
 • instytucje kulturalne
 • media
 • reklama
 • dział marketingu i public relations
 • ośrodki badań i dokumentacji
 • międzynarodowe firmy i instytucje
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MIĘDZYNARODOWE STUDIA KULTUROWE

Komentarze (0)