Dodaj do ulubionych

MEDITERRANEAN STUDIES studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Tradycja grecko-rzymska to kolebka całej kultury europejskiej. Wywarła ona ogromny wpływ na sztukę, architekturę, teatr czy literaturę naszego kręgu kulturowego. Dlatego też jej znajomość jest niezbędna do tego, aby zrozumieć i poznać źródła współczesnego świata oraz uważać się a prawdziwego humanistę.
Umożliwiają to niezwykle ciekawe i rozwijające studia na kierunku mediterranean studies. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby ugruntować i pogłębić swoją wiedzę na temat całokształtu kultury śródziemnomorskiej. Jako że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, studenci mogą dodatkowo rozwinąć swoje zdolności językowe. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zainteresowaniach kulturalnych i chajtałbyś podążać w tym kierunku, to studia mediterranean studies będą dla ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku mediterranean studies?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, składających się na szeroko pojętą kulturę śródziemnomorską. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których rozwiniesz zarówno swoje kompetencje teoretyczne i umiejętności praktyczne.
W trakcie kursu będziesz miał szansę zapoznać się z największymi osiągnięciami literatury, sztuki i architektury grecko-rzymskiej. Ponadto rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się greki oraz łaciny. Oprócz tego możesz uczestniczyć w dodatkowym lektoracie z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego.
Kadra akademicka przekaże Ci także informacje o fascynującej myśli starożytnej, która jest podstawą dla współczesnych prądów filozoficznych. Dodatkowo, pogłębisz swoją wiedzę na temat mediów, stosunków międzynarodowych i turystyki, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę. W ofercie kształcenia znajdują sie także kursy fakultatywne, oscylujące wokół tematyki historycznej, poezji czy kwestii społecznych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku kierunku mediterranean studies będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu literatury, sztuki i szeroko pojętej kultury śródziemnomorskiej. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz interesującą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie.
Jako absolwent tego kierunku możesz pracować w branży turystycznej, jako kierownik biura podróży, przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych ośrodkach kultury, takich jak: teatry, muzea czy galerie sztuki.
Idealnie sprawdzisz się także jako pracownik wydawnictw naukowych czy redakcji czasopism, zajmujących się promowaniem kultury śródziemnomorskiej. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mediterranean studies musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić certyfikat potwierdzający ich znajomość języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDITERRANEAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mediterranean studies

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES:

   • znajomość kultury, sztuki i architektury grecko-rzymskiej
   • znajomość literatury grecko-rzymskiej
   • znajomość łaciny
   • znajomość greki
   • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
   • znajomość branży turystycznej i medialnej
   • znajomość filozofii starożytnej
   • znajomość mitologii starożytnej
   • znajomość poezji starożytnej

   Jak wyglądają studia na kierunku mediterranean studies?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek mediterranean studies jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku mediterranean studies zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu kultury śródziemnomorskiej. Ponadto będziesz miał okazję poznać literaturę i sztukę tamtych regionów. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • teatr klasyczny: teatr
   • kulturalna rola Grecji i Włoch
   • starożytne motywy
   • kultury późnego antyku

    

   3. Nabywane umiejętności

   Program nauczania na powyższym kierunku będzie miał w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu rozwiniesz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W trakcie studiów nauczysz się analizować i interpretować wybrane zjawiska kulturowe oraz teksty literackie. Ponadto poznasz wybrany nowożytny, język obcy oraz łacinę i grekę. Dodatkowo, poznasz specyfikę branży turystycznej i tym samym zwiększysz swoje szanse na rozpoczęcie kariery w tym sektorze. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku mediterranean studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku mediterranean studies na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES:

   • kierownik biura podróży
   • pilot lub przewodnik wycieczek zagranicznych
   • media
   • wydawnictwa naukowe
   • redakcje czasopism
   • kariera międzynarodowa
   • kariera naukowa

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES

   Komentarze (0)