MEDITERRANEAN STUDIES studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Tradycja grecko-rzymska to kolebka całej kultury europejskiej. Wywarła ona ogromny wpływ na sztukę, architekturę, teatr czy literaturę naszego kręgu kulturowego. Dlatego też jej znajomość jest niezbędna do tego, aby zrozumieć i poznać źródła współczesnego świata oraz uważać się a prawdziwego humanistę.
Umożliwiają to niezwykle ciekawe i rozwijające studia na kierunku mediterranean studies. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby ugruntować i pogłębić swoją wiedzę na temat całokształtu kultury śródziemnomorskiej. Jako że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, studenci mogą dodatkowo rozwinąć swoje zdolności językowe. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zainteresowaniach kulturalnych i chajtałbyś podążać w tym kierunku, to studia mediterranean studies będą dla ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku mediterranean studies?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin, składających się na szeroko pojętą kulturę śródziemnomorską. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których rozwiniesz zarówno swoje kompetencje teoretyczne i umiejętności praktyczne.
W trakcie kursu będziesz miał szansę zapoznać się z największymi osiągnięciami literatury, sztuki i architektury grecko-rzymskiej. Ponadto rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się greki oraz łaciny. Oprócz tego możesz uczestniczyć w dodatkowym lektoracie z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego.
Kadra akademicka przekaże Ci także informacje o fascynującej myśli starożytnej, która jest podstawą dla współczesnych prądów filozoficznych. Dodatkowo, pogłębisz swoją wiedzę na temat mediów, stosunków międzynarodowych i turystyki, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szanse na międzynarodową karierę. W ofercie kształcenia znajdują sie także kursy fakultatywne, oscylujące wokół tematyki historycznej, poezji czy kwestii społecznych.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku kierunku mediterranean studies będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu literatury, sztuki i szeroko pojętej kultury śródziemnomorskiej. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz interesującą i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie.
Jako absolwent tego kierunku możesz pracować w branży turystycznej, jako kierownik biura podróży, przewodnik lub pilot wycieczek zagranicznych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w różnorodnych ośrodkach kultury, takich jak: teatry, muzea czy galerie sztuki.
Idealnie sprawdzisz się także jako pracownik wydawnictw naukowych czy redakcji czasopism, zajmujących się promowaniem kultury śródziemnomorskiej. Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mediterranean studies musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą przedstawić certyfikat potwierdzający ich znajomość języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDITERRANEAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Humanistyczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES:

    • znajomość kultury, sztuki i architektury grecko-rzymskiej
    • znajomość literatury grecko-rzymskiej
    • znajomość łaciny
    • znajomość greki
    • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
    • znajomość branży turystycznej i medialnej
    • znajomość filozofii starożytnej
    • znajomość mitologii starożytnej
    • znajomość poezji starożytnej

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES:

    • kierownik biura podróży
    • pilot lub przewodnik wycieczek zagranicznych
    • media
    • wydawnictwa naukowe
    • redakcje czasopism
    • kariera międzynarodowa
    • kariera naukowa

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDITERRANEAN STUDIES

    Komentarze (0)