1. Tryb i typ studiów
Kierunek menedżersko – prawny możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach zaocznych w wybrane weekendy semestru. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, będziesz zobowiązany do zapłaty czesnego, którego wysokość zostanie ustalona przez władze konkretnej uczelni.
Studia na kierunku menadżersko - prawnym możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku menadżersko - prawnym: prawoznawstwo, prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo handlowe, prawo administracyjne.
Dzięki innowacyjnemu i interdyscyplinarnemu programowi nauczania, studenci będą mieli okazję rozwinąć wiedzę z obszaru nauk prawnych, społecznych, ekonomicznych oraz biznesowych.
W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności z obszaru zarządzania różnymi aspektami funkcjonowania biznesu oraz zyskasz kwalifikacje niezbędne do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Co więcej, nauczysz się zasad tworzenia profesjonalnego biznes planu oraz stosowania regulacji prawnych w praktyce.
3. Dla kogo ten kierunek
W dobie rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zarządzania oraz znajomości regulacji prawnych.
Nic więc dziwnego, że studia związane z tą tematyką od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać perspektywiczne wykształcenie i szansę na ciekawą pracę.
Jednak często pracodawcy wymagają od kandydatów zarówno umiejętności menadżerskich, jak i kompetencji prawniczych. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek menedżersko-prawny, który łączy w sobie kilka dyscyplin naukowych i umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia.
Jeżeli więc jesteś osobą o rozległych zainteresowaniach, a dodatkowo masz duże zdolności przywódcze to studia menadżersko-prawne będą dla ciebie idealne. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Jako student będziesz miał możliwość zdobycia specjalistycznych certyfikatów oraz pogłębienia swoich zdolności językowych, co otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Wiedzę i kwalifikacje zdobyte w czasie studiów wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonych do tego miejscu pracy.
4. Gdzie studiować kierunek menadżersko - prawny
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek menadżersko - prawny: