Dodaj do ulubionych

PHOTONICS studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Fotonika to niezwykle interdyscyplinarna dyscyplina naukowa, która łączy w sobie zagadnienia z zakresu elektroniki, optyki i informatyki. Ogólnie jej działalność można określić jako opracowywanie technik i aparatur wykorzystywanych promieniowanie elektromagnetyczne do przetwarzania informacji. Choć na pozór wydaje się to niezwykle skomplikowane, to nauka ta z powodzeniem wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu i gospodarki.

Jako że jest to niezwykle dynamiczna i prężnie rozwijająca się dziedzina wiedzy, to nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny, zarówno polski, jak i międzynarodowy rynek pracy, powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, photonics, którego celem jest wykształcenie znawców tej przyszłościowej nauki. Jeżeli więc jesteś osobą o dużej wiedzy technicznej i zdolnościach z zakresu przedmiotów ścisłych, a do tego doskonale znasz język angielski, to studia na kierunku photonics będą dla ciebie idealne.

 

Czego nauczysz się na kierunku photonics?

 

Ze względu na dużą interdyscyplinarność i złożoną specyfikę tych studiów, zyskasz wiedzę z zakresu kilku istotnych dziedzin, wchodzących w skład tej dyscypliny naukowej. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, niezwykle rozwijających wykładach oraz warsztatach, dzięki którym zdobędziesz umiejętności praktyczne.

Dowiesz się więcej na temat modelowania matematycznego i numerycznego, optyki czy projektowania specjalistycznych systemów. W trakcie kursu nauczysz się także technik przetwarzania i rozpoznawania obrazu. Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych laboratoriów i nowocześnie wyposażonych sal wykładowych, w których między innymi odbędą się szkolenia z zakresu laserów.

Jako że wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim będziesz miał możliwość rozwijania swoich zdolności językowych i poznania specjalistycznej terminologii branżowej, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoją przyszłą karierę zawodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu niezwykle perspektywicznych i innowacyjnych studiów na kierunku photonics będziesz miał wszechstronne wykształcenie i szeroką wiedzę z obszaru optyki, informatyki i elektroniki, dzięki czemu będziesz miał szansę zdobyć interesującą i przyszłościową pracę. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie we wszystkich firmach, zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych technologi.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych. Co więcej, będziesz mógł związać swoją przyszłość zawodową z wieloma sektorami przemysłu, w których stosuje się dokonania z obszaru fotoniki czy optyki. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery i światowego rynku pracy, na którym fotonika zyskuje coraz większą popularność. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się także rozpoczęcie kariery naukowo-badawczej i praca na polskich i międzynarodowych uczelniach wyższych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunki najczęściej pod uwagę brane są wyniki matury z języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, informatyki, chemii lub geografii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski a poziomie zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PHOTONICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE PHOTONICS JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronics stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronics

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku photonics

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Fizyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PHOTONICS:

 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • wiedza z zakresu informatyki
 • wiedza z zakresu optyki
 • wiedza fizyczna i matematyczna
 • umiejętność projektowania specjalistycznych programów i systemów
 • umiejętność modelowania matematycznego i numerycznego
 • znajomość technik przetwarzania obrazu

Czas trwania studiów na kierunku photonics na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PHOTONICS:

 • różne sektory przemysłu
 • firmy wdrażające nowoczesne technologie
 • praca naukowo-badawcza
 • uczelnie wyższe
 • specjalistyczne wydawnictwami
 • działy IT
 • przedsiębiorstwa z branży teleinformatycznej
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PHOTONICS

Komentarze (0)