PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Prawo i finanse w biznesie to niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek studiów, dostosowany do wymogów współczesnego świata i polskiego oraz międzynarodowego rynku pracy. Zarówno studia prawnicze, jak i z obszaru nauk finansowych od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, dzięki któremu zyskają szansę na zdobycie ciekawej i niezwykle rozwijającej pracy.

Jednak dopiero połączenie tych dwóch dyscyplin daje efekt oraz zwiększa szansę na udaną karierę zawodową. Prawo i finanse w biznesie to nowoczesne studia, których zadaniem jest wykształcenie specjalistów z zakresu nauk prawniczych oraz rachunkowości. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i skonkretyzowanych planach zawodowych, to studia prawo i finanse w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku prawo i finanse w biznesie?

W trakcie studiów będziesz miał szansę zdobyć gruntowną wiedzę z obszaru nauk prawniczych i finansowych oraz zyskasz wszechstronne wykształcenie w tym kierunku.

W trakcie kursu, dowiesz się więcej na temat prawa handlowego, finansowego, karnego i cywilnego oraz teorii i filozofii prawa. Ponadto, nauczysz się podstaw rachunkowości, marketingu oraz zasad tworzenia biznesplanu. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe i rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym zyskasz bogatą wiedzę i umiejętności praktyczne. Zdobyte kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej.

W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego przez ciebie języka obcego, którego poznanie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szansę na pracę na arenie międzynarodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów prawo i finanse w biznesie będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia atrakcyjnej i perspektywicznej pracy w wielu różnych branżach i dziedzinach. Po ukończeniu studiów zyskasz kompetencje i cenne doświadczenie, które sprawi że idealnie odnajdziesz się zarówno w sektorach prawniczych, jak i finansowych firm i dużych korporacji. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem prawnika, adwokata lub radcy prawnego.

Wykształcenie z obszaru finansów i rachunkowości umożliwi Ci znalezienie pracy w działach marketingu i reklamy, a także na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w administracji publicznej w działach związanych z pozyskiwaniem funduszy. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe, dzięki któremu zdobędziesz nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo i finanse w biznesie powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim

Jednostka prowadząca

Prawo i finanse w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

 • znajomość prawa finansowego
 • znajomość prawa konstytucyjnego
 • znajomość prawa karnego i cywilnego
 • znajomość prawa pracy
 • znajomość teorii i filozofii prawa
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • umiejętność tworzenia biznes planu
 • umiejętność wykonywania analizy finansowej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistyczne terminologii prawniczej

Jak wyglądają studia na kierunku prawo i finanse w biznesie?

Kierunek prawo i finanse w biznesie można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. Oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Jeżeli więc zależy Ci na zdobywaniu wykształcenia oraz podjęcia pracy zawodowe, to zdecyduj się na te innowacyjne studia zaoczne.

Prawo i finanse w biznesie to kierunek, który wyróżnia się ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki któremu studenci zdobędą wiedzę z obszaru nauk społecznych, prawniczych, administracyjnych i ekonomicznych i tym samym zwiększą swoje szansę na perspektywiczną prace. W trakcie studiów poznasz specyfikę funkcjonowania biznesu, wraz z jego uwarunkowaniami prawniczymi i ekonomicznymi oraz zaznajomisz się z zagadnieniem prawa finansowego i podatkowego.

Co więcej, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania finansami i zespołem pracowniczym. Jako student dowiesz się w jaki sposób prowadzić księgo rachunkowe i sporządzać pisma w sprawach podatkowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Wszyscy studenci będą mogli dokonać wyboru dwóch specjalizacji, w ramach których zechcą się dalej kształcić. Ich aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia?

W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku prawo i finanse w biznesie w ramach studiów pierwszego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub do kariery zawodowej.

Czas trwania studiów na kierunku prawo i finanse w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek prawo i finanse w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku prawo i finanse w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek prawo i finanse w biznesie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

 • działy finansowe
 • działy prawnicze
 • radca prawny
 • adwokat
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Komentarze (0)