Dodaj do ulubionych

PEDAGOGY studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Popularna złota myśl głosi, że człowiek uczy się przez całe życie i rzeczywiście, trudno się z tym nie zgodzić. Codziennie mamy szansę zdobyć nowe doświadczenie oraz zrozumieć otaczający nas świat. Jednak wbrew pozorom, nauczanie to niezwykle czasochłonny proces, który wymaga od osób odpowiedzialnych za przekazywanie wiedzy, profesjonalnego podejścia, doświadczenia oraz dużego nakładu pracy i zaangażowania w swoje obowiązki.

Na szczęście istnieje kierunek, którego celem jest wykształcenie profesjonalistów z zakresu tej dyscypliny. Pedagogika, bo o niej mowa, to studia o bogatej tradycji, charakteryzujące się niezwykle ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania. Z roku na rok, zyskują coraz większą popularnością i mają stałe miejsce w rankingach najczęściej i najchętniej wybieranych studiów. Jednak młodzi ludzie stosunkowo często wybierają karierę międzynarodową, która daje im większe możliwości rozwoju. Jako odpowiedź na ich potrzeby, powstały anglojęzyczne studia, pedagogy, dzięki którym można zdobyć wiedzę kierunkową oraz rozwinąć swoje zdolności językowe. Jeżeli więc jesteś osobą kontaktową i otwartą na innych ludzi i chciałbyś wykorzystać te atuty w swojej pracy zawodowej, to studia na kierunku pedagogy są stworzone właśnie dla ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku pedagogy?

 

Jako student będziesz miał możliwość uczestniczenia w licznych, niezwykle ciekawych zajęciach, warsztatach praktycznych oraz wykładach, dzięki którym ugruntujesz i rozwiniesz swoją dotychczasową wiedzę oraz zyskasz nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

W czasie trwania kursu, poznasz specyfikę pracy pedagoga oraz normy i wykładniki, jakimi powinien kierować się każdy praktyk tej dziedziny. Ponadto, dowiesz się więcej na temat historii filozofii i wychowania oraz poznasz najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie pedagogiki i socjologii. Jako że językiem wykładowym będzie angielski będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

W programie studiów przewidziano także interesujące konferencje naukowe, wymiany zagraniczne, a także szeroką ofertę zajęć fakultatywnych, dzięki czemu będziesz mógł zdobyć nowe zainteresowania oraz obcować z ludźmi o podobnych pasjach naukowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku pedagogy będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu dawnej i współczesnej pedagogiki, metod wychowawczych i innych pokrewnych dziedzin naukowych. Zdobyte kompetencje i umiejętności zagwarantują Ci zdobycie ciekawej i rozwijającej pracy zgodnej z twoim wykształceniem. Jako absolwent, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w placówkach oświatowo - wychowawczych, ze szczególnym uwzględnieniem szkół i przedszkoli.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do pracy w świetlicach i klubach dziecięcych. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku pedagogy powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, matematyki, geografii lub biologii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski na poziomie zaawansowanym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku pedagogy

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGY:

   • znajomość historii filozofii i wychowania
   • wiedza z zakresu psychologii ogólnej
   • wiedza z zakresu socjologii ogólnej
   • wiedza z zakresu pedagogiki społecznej
   • znajomość najnowszych badań i osiągnięć naukowych z pedagogiki
   • znajomość różnorodnych systemów pedagogicznych
   • znajomość języka angielskiego
   • znajomość specjalistycznej terminologii

   Czas trwania studiów na kierunku pedagogy na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA:

   • przedszkola
   • szkoły podstawowe
   • żłobki
   • klub dziecięce
   • świetlice
   • pedagog szkolny
   • placówki resocjalizacyjne
   • stowarzyszenia charytatywne
   • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
   • kariera międzynarodowa

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGY

   Komentarze (0)