PEDAGOGY studia-kierunek studiów

 

Popularna złota myśl głosi, że człowiek uczy się przez całe życie i rzeczywiście, trudno się z tym nie zgodzić. Codziennie mamy szansę zdobyć nowe doświadczenie oraz zrozumieć otaczający nas świat. Jednak wbrew pozorom, nauczanie to niezwykle czasochłonny proces, który wymaga od osób odpowiedzialnych za przekazywanie wiedzy, profesjonalnego podejścia, doświadczenia oraz dużego nakładu pracy i zaangażowania w swoje obowiązki.

Na szczęście istnieje kierunek, którego celem jest wykształcenie profesjonalistów z zakresu tej dyscypliny. Pedagogika, bo o niej mowa, to studia o bogatej tradycji, charakteryzujące się niezwykle ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania. Z roku na rok, zyskują coraz większą popularnością i mają stałe miejsce w rankingach najczęściej i najchętniej wybieranych studiów. Jednak młodzi ludzie stosunkowo często wybierają karierę międzynarodową, która daje im większe możliwości rozwoju. Jako odpowiedź na ich potrzeby, powstały anglojęzyczne studia, pedagogy, dzięki którym można zdobyć wiedzę kierunkową oraz rozwinąć swoje zdolności językowe. Jeżeli więc jesteś osobą kontaktową i otwartą na innych ludzi i chciałbyś wykorzystać te atuty w swojej pracy zawodowej, to studia na kierunku pedagogy są stworzone właśnie dla ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku pedagogy?

 

Jako student będziesz miał możliwość uczestniczenia w licznych, niezwykle ciekawych zajęciach, warsztatach praktycznych oraz wykładach, dzięki którym ugruntujesz i rozwiniesz swoją dotychczasową wiedzę oraz zyskasz nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

W czasie trwania kursu, poznasz specyfikę pracy pedagoga oraz normy i wykładniki, jakimi powinien kierować się każdy praktyk tej dziedziny. Ponadto, dowiesz się więcej na temat historii filozofii i wychowania oraz poznasz najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie pedagogiki i socjologii. Jako że językiem wykładowym będzie angielski będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

W programie studiów przewidziano także interesujące konferencje naukowe, wymiany zagraniczne, a także szeroką ofertę zajęć fakultatywnych, dzięki czemu będziesz mógł zdobyć nowe zainteresowania oraz obcować z ludźmi o podobnych pasjach naukowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku pedagogy będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu dawnej i współczesnej pedagogiki, metod wychowawczych i innych pokrewnych dziedzin naukowych. Zdobyte kompetencje i umiejętności zagwarantują Ci zdobycie ciekawej i rozwijającej pracy zgodnej z twoim wykształceniem. Jako absolwent, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w placówkach oświatowo - wychowawczych, ze szczególnym uwzględnieniem szkół i przedszkoli.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do pracy w świetlicach i klubach dziecięcych. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku pedagogy powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, matematyki, geografii lub biologii. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGY:

 • znajomość historii filozofii i wychowania
 • wiedza z zakresu psychologii ogólnej
 • wiedza z zakresu socjologii ogólnej
 • wiedza z zakresu pedagogiki społecznej
 • znajomość najnowszych badań i osiągnięć naukowych z pedagogiki
 • znajomość różnorodnych systemów pedagogicznych
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA:

 • przedszkola
 • szkoły podstawowe
 • żłobki
 • klub dziecięce
 • świetlice
 • pedagog szkolny
 • placówki resocjalizacyjne
 • stowarzyszenia charytatywne
 • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGY

Komentarze (0)