PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jak głosi, stara i bardzo znana złota myśl , podróże kształcą. Nie sposób się z tym nie zgodzić! Każda wyprawa wiąże się ze zdobywaniem nowego doświadczenia i wiedzy, a do tego sprawia dużo przyjemności. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby odkrywać pięknych miejsc, podziwiać zapierających dech w piersiach krajobrazów czy poznawać innych kultur.

Jeżeli więc, podróże to twoja największa pasja z którą chciałbyś związać przyszłość zawodową, to zapewne ucieszyszy Cię fakt, że powstały studia, które Ci tu umożliwią! Przewodnictwo i pilotaż turystyczny to unikatowy i niezwykle interesujący kierunek, którego celem jest wykształcenie profesjonalnych przewodników i pilotów turystycznych o bogatej wiedzy i dużym zaangażowaniu zawodowym.

 

Czego nauczysz się na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny?

 

Ze względu na unikatowy i niezwykle złożony charakter studiów, będziesz miał okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy oraz ugruntować swoją wiedzę zdobytą w ciągu poprzednich lat nauki. W ofercie kształcenia znajduje się wiele interesujących i różnorodnych tematycznie wykładów i warsztatów, dzięki którym zyskasz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student będziesz mógł poznać specyfikę zawodu przewodnika turystycznego i pilota wycieczek oraz zostaniesz kompleksowo przygotowany do jego wykonywania.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru historii, architektury, sztuki oraz kultury, aby jak najlepiej odnaleźć się w tej niezwykle ciekawej pracy. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz kompetencje praktyczne, dzięki którym będziesz mógł zająć się organizacją imprez turystycznych oraz zarządzać rozwojem i funkcjonowaniem biur podróży i innych instytucji związanych z tego typu branżą. Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego i tym samym zwiększysz swoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent tego niezwykle unikatowego i interesującego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru różnorodnych dziedzin bezpośrednio związanych z branżą turystyczną. Uzyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę.

Po ukończeniu kursu, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zawodu przewodnika turystycznego i pilota polskich oraz zagranicznych wycieczek. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z biurami podróży, w których będziesz mógł pełnić funkcję kierownika lub menadżera. Idealnie sprawdzisz się także na stanowisku organizatora wycieczek oraz tematycznych imprez kulturalnych. Jako specjalista znajdziesz pracę we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z turystyką.

Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, geografii, historii, historii sztuki lub WOS-u.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY:

  • wiedza geograficzna
  • wiedza historyczna
  • wiedza kulturowa
  • znajomość języka obcego
  • znajomość podstaw zarządzania
  • umiejętność organizacji imprez turystycznych
  • znajomość podstaw psychologii
  • znajomość polskiej i światowej architektury i sztuki
  • wiedza prawnicza

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY:

  • biura podróży
  • stanowiska menadżerskie i kierownicze
  • pilot wycieczek
  • przewodnik turystyczny
  • instytucje kulturalne
  • rezydent biura podróży
  • organizator wycieczek
  • biura informacji turystycznej
  • placówki muzealne

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

  Komentarze (0)