RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Rachunkowość i finanse ACCA to studia podyplomowe skierowane do wszystkich tych, których interesują nauki ścisłe i chcieliby związać swoją przyszłość zawodową ze swoją pasją i zainteresowaniami. Ich innowacyjny program jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, polskiego oraz międzynarodowego rynku pracy, dzięki czemu wszyscy absolwenci mają duże szansę na zrobienie kariery w branży finansowej.

Największym atutem tych niezwykle perspektywicznych studiów jest możliwość zdobycia kwalifikacji ACCA, niezbędnych do zdania egzaminu o zasięgach ogólnoświatowych. Jeżeli więc jesteś absolwentem studiów wyższych i chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę oraz zyskać cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, to kierunek rachunkowość i finanse ACCA powinien być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku rachunkowość i finanse ACCA?

 

W trakcie studiów ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz zyskasz kompetencje oscylujące wokół dziedzin powiązanych z finansami i rachunkowością. Jako student będziesz uczęszczał na liczne wykłady oraz warsztaty praktyczne, dzięki którym zyskasz cenne umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe.

Dowiesz się więcej na temat prawa podatkowego i nauczysz się korzystać z jego regulacji w swojej pracy zawodowej. Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem i ryzykiem oraz nadzorowania budżetu różnego rodzaju biznesów. Jednak, studia przede wszystkim kompleksowo przygotują Cię do zdobycia międzynarodowej akredytacji ACCA.

Jako absolwent tego prestiżowego kierunku będziesz zwolniony z większości obowiązkowych egzaminów i zwiększysz swoje szansę na atrakcyjną i rozwijającą pracę na całym świecie. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na tym niezwykle prestiżowym i przyszłościowym kierunku będziesz miał kompleksową wiedzę z obszaru kilku, istotnych dziedzin bezpośrednio powiązanych z finansami i rachunkowością. Umiejętności i kwalifikacje zdobyte podczas kursu sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę. Jako absolwent będziesz mógł podjąć zatrudnienie w sektorze finansowym i instytucjach tej branży.

Będziesz mógł związać swoją przyszłość z bankowością czy firmami ubezpieczeniowymi. Sprawdzisz się także jako analityk finansowy i biznesowy, audytor lub specjalista do spraw controllingu. Ponadto, odnajdziesz się w zawodzie księgowego, zarówno w małych firmach, jak i dużych, światowych korporacjach. Dzięki zdobytym kwalifikacjom ACCA i zdanym egzaminom, zyskasz szansę na międzynarodową karierę. Co więcej, po ukończeniu studiów możesz się dalej rozwijać i kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, a nawet rozważyć działalność naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

By zostać studentem kierunku rachunkowość i finanse ACCA musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych dyscyplin naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA:

  • znajomość prawa podatkowego i finansowego
  • umiejętność zarządzania budżetem i wydatkami przedsiębiorstw
  • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
  • umiejętność zarządzania ryzykiem
  • umiejętność planowania strategicznego
  • znajomość języka obcego
  • znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA:

  • działy finansowe
  • instytucje finansowe
  • banki
  • firmy ubezpieczeniowe
  • specjalista do spraw controllingu
  • analityk finansowy
  • analityk biznesowy
  • specjalista do spraw zarządzania funduszami inwestycyjnymi
  • księgowy
  • audytor
  • dyrektor finansowy
  • kariera międzynarodowa

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

  Komentarze (0)